De organisatoren van de naar 2021 verschoven Grote Prijs Rik Van Looy bieden een voorbereidingswedstrijd aan om renners ritme te laten opdoen tegen de herstart van het wielerseizoen in augustus.
"Omwille van de bekende omstandigheden moesten we de 3e editie van de Grote Prijs Rik Van Looy met veel spijt in het hart annuleren", zegt Pieter Van Genechten van de organisatie.
De wielerwedstrijd had in normale omstandigheden komende zondag plaatsgevonden, met start in Grobbendonk en finish in Herentals.
"Enkele weken geleden lanceerde Cycling Vlaanderen een oproep aan organisatoren om een oefenwedstrijd te organiseren in de maand juli. Dit om renners de kans te geven om wedstrijdritme op te doen in de aanloop naar de herstart van het wielerseizoen in augustus."
Hier gaven de mensen van GP Rik Van Looy met een groot koershart gevolg aan. "Met de BNS Technics Keizerkoers op maandag 27 juli in Noorderwijk bieden wij een dergelijke voorbereidingswedstrijd aan. Het gaat om een koers voor 1.12 U23 en elite over 13 ronden van 9,6 kilometer met start om 18 uur aan café New Jeffrey's in Noorderwijk."
Jeugdwielrennen
Met dit 'kleine broertje' van de GP Rik Van Looy kan de organisatie hun engagement naar het jeugdwielrennen dit jaar toch nog gestalte geven. "Zeker in deze moeilijke tijden voor de wielersport is elke kans om te koersen welkom", besluit Van Genechten.
"We zijn er bovendien van overtuigd dat ook in een koers over een lokale omloop de naam Rik Van Looy de renners inspireert om het beste van zichzelf te geven." (pvg) Foto's Nnieuws.
De acteurs van de succesvolle Eén-serie "F.C. De Kampioenen" hebben besloten om op dit moment geen nieuwe afleveringen te maken. In het najaar van 2019 kwam er het nieuws dat er acht nieuwe afleveringen zouden komen, maar enkele maanden later overleed acteur Johny Voners, alias Xavier Waterslaeghers.
In de aanloop naar de kerstspecial eind vorig jaar zei An Swartenbroekx (Bieke Crucke in de serie) al dat eventuele nieuwe afleveringen maken voor haar niet evident zou zijn, na de dood van Voners.
Na vier jaar geeft Emanuel van der Aalst de fakkel als Chief Happiness Officer van Netropolix door. Het bedrijf focuste zich al lange tijd op het verhogen van het welzijn van de medewerkers en in de aanloop naar 2021 werd beslist een experte binnen te halen voor de permanente uitvoering van deze rol.
Vooruitstrevende visie
Patrik Vankrunkelsven, huisarts en oud-politicus uit Laakdal, heeft een klacht ingediend tegen Artsen Voor Vrijheid (AVV), een groep artsen die zich verzet tegen de coronavaccins. Dat schrijft De Morgen. Volgens Vankrunkelsven brengt AVV de volksgezondheid in gevaar. De Orde der Artsen bevestigt dat ze de klacht ontvangen heeft.
In normale omstandigheden heeft het 16e HFF na-Tourcriterium plaats op donderdag 22 juli. De populaire VOLVO Van Houdt Happening volgt vrijdag 23 juli, een dag later.
'Hopelijk kunnen we met z'n allen er een 'covid-vrij bevrijdingsfeest' van maken', klinkt het bij de HFF-organisatie.
'Alles is door corona vandaag nog onzeker. Gaat de Tour de France door en wanneer? De Olympische Spelen in Tokio?
Brandweer Kempen moest vanavond rond 20.10u op de Lierseweg Herentals een schouwbrand blussen. In de beginfase was er veel rookontwikkeling. De hulpdiensten konden het dak vrijwaren.
Er vielen geen gewonden. (pol) Foto S. Van der Veken fb.
Een tijdje geleden startte de gemeente een traject om het bos bij de meisjeschiro van Gierle officieel tot speelbos te maken.
Ondertussen verwierf de gemeente ook een naburig perceel waardoor ze het speelbos verder kan uitbreiden. Op dit perceel plantte ze afgelopen weekend met hulp van de leiding van Chiro Gierle 700 bomen.
Het was een koude zaterdagvoormiddag maar dat hield Chiro Gierle en de medewerkers van de groendienst van de gemeente Lille niet tegen. Samen plantten ze een extra stuk speelbos aan.
De Universiteit van Gent heeft met succes zes honden opgeleid om stalen te testen op de aanwezigheid van het coronavirus.
"Ze behalen heel goede resultaten met een gemiddelde accuraatheid van 95 procent.
De honden zijn perfect complementair met ander coronatesten, met het voordeel dat een coronahond heel snel en goedkoop een grote groep van mensen kan screenen", legt microbioloog Chris Callewaert uit in "De wereld vandaag". (VRTNWS) Foto UGent / Beelden AVS.
Het Sint-Jan-Berchmanscollege in Westmalle roept een groep leerlingen voltijds terug naar school.
Het gaat dan vooral om leerlingen die het moeilijk hebben met het afstandsonderwijs en die dreigen te buizen op het einde van het schooljaar. (VRTNWS)
SKS Herentals organiseert haar Easterfun in de paasvakantie. Ben je tussen 5 en 13 jaar (U6 – U13) en je wil je tijdens de eerste week van de
paasvakantie eens SUPERGOED amuseren. Dan is KSKS EASTERFUN zeker iets voor jou.
Wanneer ?
De landbouwschool van Geel is bijna 100 jaar actief op het terrein van jeugdcentrum De Bogaard. Vele generaties leerden er de kneepjes van het vak.
Dankzij plattelandssubsidies van Europa, Vlaanderen en provincie Antwerpen en investeringen van het stadsbestuur zetten stad Geel, scholengemeenschap KOGEKA en provinciaal onderzoeks- en belevingscentrum Hooibeekhoeve in op een opwaardering van de site met een belevingspad, infoborden, spelelementen, een digitaal en een educatief luik.