U bent hier

Succesvolle Arkades opendeurdag : 'STEM-insteek toekomstgericht ontzettend belangrijk'

Herentals | Kempen regio
02.05.2017 - 00.42u
Door: Herman Gezelle

De Arkades opendeurdag kreeg maandag meer dan 300 bezoekers over de vloer.  Heel wat kinderen en ouders kwamen de toelichting op maat van het kind volgen. Vanaf september start Arkades aan de Watervoort Herentals, naast de basisschool en het secundair onderwijs, nu ook met kleuteronderwijs.

Arkades staat voor onderwijs voor het meer- en hoogbegaafde kind.

Oprichtster-directeur Elke Coorens uit Geel : 'Arkades is een uniek project dat de hedendaagse noden bij kinderen invult.  We werken aan uitdagingen, hoe we omgaan met tegenslagen, hoe we hen helpen zich te versterken. Kortom, je ontdekt er hoe we kinderen klaarstomen voor de 21e eeuw. Ook onze STEM-insteek staat centraal.  Arkades wil  onze kinderen wapenen met meer digitale en technische bagage.

Met STEM, dat staat voor Science, Technology, Engineering en Mathematics, maak je je zoon of dochter klaar voor de onvermijdbare digitale disruptie.Arkades is ook erkend door de Vlaamse regering.

We hebben nu 39 inschrijvingen, dat gaat vlot richting 50.  De leerlingen leren in praatrondes zich te concentreren op één persoonlijke vraag die ze willen kunnen beantwoorden. Nadien zoeken onderzoeken ze dat onderwerp helemaal. Ze moeten dus leren selecteren, want hoogbegaafde kinderen willen net àlles weten.

Graag wil ik nog even Eddy Hendrickx (H-Estate) bijzonder danken voor het ter beschikking stellen van deze 2 gerenoveerde panden die een uitstekend onderkomen voor onze leerlingen en docenten bieden, met een prachtig uitzicht op de rustieke Fermerijhoeve.  Zeker ook dank aan al onze vrijwilligers die de opendeur tot een succes maakten,' besluit een enthousiaste directeur Elke Coorens.

Op de foto : directeur Elke Coorens met haar Arkades-team.

Guy Verellen / NNieuws.

imageMeer nieuws

WHO: einde pandemie in Europa mogelijk in zicht

Internationaal | Kempen regio | Nationaal | Neteland | Vlaanderen 23.01.2022 - 20.45u

De voordelen van Solitaire: 'Hoe te spelen, regels, waar te spelen in ons land'

De voordelen van Solitaire: 'Hoe te spelen, regels, waar te spelen in ons land'
Internationaal | Kempen regio | Nationaal | Neteland | Vlaanderen 23.01.2022 - 19.12u

Eva De Bleeker : 'Overheid betaalt facturen na 16 dagen

Kempen regio | Nationaal | Neteland | Vlaanderen 23.01.2022 - 10.44u

Golf meldingen grensoverschrijdend gedrag bij Nederlandse hulporganisaties sinds "The voice"-schandaal

Internationaal | Kempen regio | Nationaal | Neteland 22.01.2022 - 20.41u

Heel wat activiteiten van 'Transitie Mol en Balen' in 2022

Heel wat activiteiten van 'Transitie Mol en Balen' in 2022
Kempen regio | Mol 22.01.2022 - 18.42u

Laurens Sweeck vloert Toon Aerts in spannende sprint, Pidcock valt in slotronde

Kempen regio | Neteland | Vlaanderen 22.01.2022 - 16.11u

Opnieuw amateurvoetbal vanaf 28 januari

Opnieuw amateurvoetbal vanaf 28 januari
Kempen regio | Nationaal | Neteland | Vlaanderen 22.01.2022 - 09.52u

Nieuws uit uw regio

Onze partners

Webdesign door Intracto