VC Herentals - KSV Schriek eindigde op een drassige grasmat op 1-1. Door de aanhoudende regen was het trouwens in heel de Kempen moeilijk voetballen.
De 1e helft gaf beide teams toch wat kansen, waarbij thuisgoallie Vervoort enkele knappe parades uit z'n mouw schudde. Ruststand 0-0.
Schriek kwam steviger uit de kleedkamers. Er volgde een resem corners voor de HIS-Lavrijsen-boys en ook voor de bezoekers. Het was wachten tot de 61' toen de hardwerkende Voorspoels op voorzet kon binnenkoppen, 1-0.
De thuisaanhang hoopte op een snelle verdubbeling van de score, maar daar staken de Heistenaren een stokje voor. In de eindfase kapt De Keyser zich mooi vrij, een 'blubberbal' met deviatie die Vervoort moet lossen, 1-1 (85'). Al bij al een billijke uitslag, die echter VC Herentals belet om leider te worden in de 2e periodetitel. Nu staan 4 teams op een zakdoek voor die titel.
Volgende zaterdagavond wacht voor VC de verplaatsing naar de buren van FC De Kempen. (jd/gv)
Op de actie-foto's : Schriek-doelman Tom Verelst tart alle aantrekkingskrachten van de planeet om z'n team op 1-1 te houden. Wat was dat nu weer een 'vliegende keeper'...? Foto's Peter Verstraeten © Nnieuws.
'VC Herentals wou ook tegen Schriek de 3 punten thuis houden om op te klimmen naar plaats 6, maar het draaide even anders uit', zegt Jan Deckers, pr van VC.
'De thuisploeg beet zowat de tanden stuk op een gesloten verdediging. Wanneer VC dan toch scoorde leek de overwinning binnen, maar moest op het einde nog een ongelukkig doelpunt incasseren. Roodwit moest vrede nemen met een gelijkspel.
Vanaf de aftrap had VC balbezit, speelde continu op de helft van Schriek maar kwam in het aanvangshalfuur nauwelijks aan kansen. Nochtans speelde de thuisploeg de bal goed rond en zocht geduldig naar openingen.
Ondertussen werd het terrein zowat omgeploegd. Den Erwin zal er zijn werk mee hebben.
Pas in het slot van de eerste helft geraakte de thuisploeg dan toch aan kansen. In minuut 36 stak De Ridder mooi door naarThomassen maar die besloot op doelman Verelst. In de daaropvolgende actie kwam Schriek goed weg.
De bal bleef in de kleine rechthoek hangen, waar geen enkele roodwitte aanvaller zijn voet tegen kreeg. Een bezoekende verdediger kon ontzetten. De bal belandde bij Van de Kerkhof maar die schoot een metertje naast de Schriekse kooi. Net voor de pauze kwam Schriek een eerste keer in de buurt van Vervoort maar Simon ging goed plat.
Aanvankelijk kregen we in de tweede helft hetzelfde spelbeeld, maar Schriek ging toch met meer aanvallende intenties voetballen. Eerst ging een poging van De Swert over. Wat later, aan de overzijde, waaide een voorzet, aan iedereen voorbij.
Even voor het uur kreeg Bruyninckx de bal, maar lepelde die over doel. Enkele minuten later vertrok een verre voorzet van de voet van Thomassen. Voorspoels was eerder bij de bal dan Verelst en kopte de 1-0 tegen de touwen.
Iedereen verwachtte nu voor de thuisploeg een rustig matcheinde maar Schriek gaf zich niet zomaar gewonnen. De thuisdefensie kon aanvankelijk alle aanvallen onschadelijk maken.
Tot in minuuut 86 De Keyser de bal centraal kreeg toegespeeld, kapte zich tot tweemaal toe vrij en schoot dan naar doel. Een thuisverdediger raakte de bal nog en die carpioleerde, ongelukkig voor roodwit, buiten het bereik van Vervoort in doel. 1-1 de bal binnen. Wat de thuisploeg nog vermocht, de overwinning was weg.
In de rangschikking verandert er voor niet veel voor VC: het springt over Heikant maar moet nu Berg en Dal laten voorgaan zodat plaats 7 gehandhaafd blijft.
Wel lijkt de wenkende tweede periode verder weg dan ooit. Bij winst voerde VC die periode aan. Da's nu voor Kontich weggelegd. VC staat op plaats 2 met 2 punten minder maar moet Witgoor, Oppuurs en Zoersel naast zich dulden.
Het zal er nog om spannen de volgende twee speeldagen. Volgende zaterdagavond staat er voor VC de altijd moeilijke verplaatsing naar de Kempen op het programma. Aftrap om 19:30 u', besluit Jan Deckers.
Ambulante verkopers van voedingsmiddelen en kappers aan huis mogen vanaf maandag opnieuw de weg op om klanten te bedienen. Dat heeft minister van Zelfstandigen en kmo's David Clarinval (MR) een dag na het Overlegcomité verduidelijkt aan Belga.
Ook andere beroepsgroepen mogen hun mouwen opnieuw opstropen: uitbaters van privésauna's, fotografen en professionele kappersscholen.
Wat als hartspecialisten de plaatsing van een nieuwe hartklep nu eens vóór de operatie en in 4D zouden kunnen simuleren? 4D CT-scanners voegen de dimensie tijd toe aan driedimensionale beelden en brengen de beweging van het hart op een gedetailleerde manier in beeld.
Het imec.icon project DIASTOLE, waar de VUB, UZ Brussel en imec deel van uitmaken, baant de weg om 4D-scans op een veilige manier te implementeren in de hartchirurgie.
Kom leren in openlucht in één van onze domeinen
Kom met je klas naar buiten en geef je les op een andere manier. In de verschillende domeinen en centra van de provincie Antwerpen ben je het hele jaar welkom om met je klas buiten te leren. Leren in openlucht heeft een gunstig effect op het welzijn en het leren van kinderen en jongeren. Zowel basis- als secundaire scholen zijn welkom.
Mathieu van der Poel (Alpecin-Fenix) heeft als eerste Nederlander de Strade Bianche op zijn erelijst gezet.
In een editie voor de geschiedenisboeken, met alle grote namen op de afspraak, rekende hij op de steile klim naar het Piazza del Campo af met Julian Alaphilippe en Egan Bernal. Titelverdediger Wout van Aert moest lossen op de voorlaatste grindstrook. (VRTNWS)
Op de planeet Mars heeft de robotjeep Perseverance een eerste ritje gemaakt. Met succes, zo meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap NASA.
Op de beelden zie je de bandenafdruk op de oppervlakte van de rode planeet.
Na vier meter gereden te hebben, roteerde Perseverance naar links, om vervolgens zowat 2,5 meter achteruit te rijden.
Lydia Peeters: 'In het belang van onze transportbedrijven stappen we naar Hof van Justitie van Europese Unie'
België stapt onder leiding van Vlaanderen naar het Hof van Justitie van de Europese Unie om de nieuwe cabotageregels die Europa wil opleggen aan te vechten.
15,1% van de huisartsen en andere eerstelijnszorgverleners tewerkgesteld in de huisartsenpraktijk hadden voordat de vaccinatiecampagne startte antistoffen tegen het coronavirus.
Deze resultaten zijn vergelijkbaar met de bevindingen in de algemene bevolking. Dat blijkt uit een studie uitgevoerd door de Universiteit Antwerpen, l'Université de Liège en Sciensano (CHARMING: Coronavirus HuisARtsenpraktijk – MédecINe Générale).
Voor de cultuursector komt er pas vanaf 1 april een eerste versoepeling. Vanaf dan mogen maximaal 50 personen samenkomen voor een evenement, mét mondmasker en in een gecontroleerde omgeving. Vanaf mei zou er meer mogelijk zijn, al is nog niet duidelijk wat.
"Het is moeilijk om er tevreden mee te zijn", reageert Frederik Sioen van de Crisiscel Cultuur. "We hebben een werkbaar kader nodig. Met 50 man in april gaan we het niet redden. We hebben veel faillissementen in onze sector, mensen belanden in de armoede."
Maandag 8 maart vieren we naar goede gewoonte internationale vrouwendag. Vrouw & Maatschappij afdeling van CD&V Geel maakt van deze dag gebruik om vrouwen die tijdens het afgelopen jaar een bijzondere inzet getoond hebben in de bloemetjes te zetten.
Nafi Thiam heeft haar favorietenstatus volledig waargemaakt en is voor de 2e keer Europees indoorkampioene op de 5-kamp. Ze verbeterde daarbij het Belgisch record van Tia Hellebaut.
Verrassender is het zilver van Noor Vidts. De 24-jarige studente had een dijk van een dag met liefst 5 persoonlijke records. De Hongaarse Xenia Krizsan pakte het brons. (VRT NWS)