Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

AAaRGh… (Mario De Koninck) nieuw boek : “Mario, morgen gadegij naar de dokter!” - aanrader

Mario
URL

Na meer dan 20 voorstellingen in uitverkochte culturele centra en een verlenging van de tournee in 2026, verscheen het boeiend boek “Mario, morgen gadegij naar de dokter!” (over z'n autisme).

 

"Ik schreef het boek omdat véél mensen na elke voorstelling vroegen of mijn tekst ergens beschikbaar is. Het laatste hoofdstuk bevat de integrale theatertekst",  zegt  Mario De Koninck,   bekend Vlaams cartoonist, auteur, humorist uit Sint-Amands.

 

 

Mario De Koninck : "M'n anekdotes werken op de lachspieren"

 

 

"Ik wilde met dit boek niet een zoveelste boek schrijven over wat autisme allemaal inhoudt (zo zijn er al veel). 
Maar wél een betere invalshoek vond ik de totstandkoming van deze theatervoorstelling: drie jaar geleden had ik nooit durven dromen dat ik vandaag in uitverkochte zalen zou staan.

Het was niet eens een droom. Nog altijd niet. Ik haat optreden. Het hele gedoe ernaartoe, de verwachtingen, altijd andere mensen, de drukte. Laat me maar in mijn eentje cartoons tekenen.

 

Waarom ik toch aan een theatervoorstelling begon, vertel ik in het boek. Door op een simpele vraag ja te antwoorden ging een balletje aan het rollen dat alsmaar groter werd.

Blijkbaar beschik ik over een theaterknop die ik op het podium aanzet waardoor ik honderden mensen tegelijk aan het lachen kan brengen (er wordt 140 keer gelachen, gemiddeld anderhalve keer per minuut). 

Mensen die komen kijken, beleven een ontspannende theateravond waarbij je te weten komt op welke vlakken autisme zich bij mij uit.

 

Ik lach niet met autisme in het algemeen, maar met mijn eigen sterktes en zwaktes (woedeaanvallen, geen behoefte aan sociaal contact, te veel focus op details). 

Mijn anekdotes werken op de lachspieren. Ze bieden mensen ook hoop, vertellen ze me achteraf. Mensen die de diagnose pas kregen, maar ook grootouders die zich zorgen maken over een kleinkind dat de diagnose kreeg. Je kan met autisme zélfs cartoonist worden en voor uitverkochte zalen staan.

 

De lezer komt in het boek, aan de hand van verhalen van mijn zus en ouders, ook te weten hoe ik als kind was. Dat is in één woord samen te vatten: traumatiserend. Ik gaf dat hoofdstuk in het boek de titel “TrauMario”.

 

 

"Ik was eigenwijs, dominant en opvliegend"

 

 

Alles moest altijd volgens mijn wil en altijd volgens dezelfde patronen verlopen. Mijn ouders schuimden wanhopig verschillende dokters af op zoek naar hulp, maar telkens was de diagnose: “Het is een moeilijk karakter, het zal er moeten uitgroeien.” 

Ze gingen uit pure wanhoop zelfs naar een duiveluitdrijving. De diagnose ASS, autismespectrumstoornis, bestond toen (begin jaren ’80) nog niet. Ik kreeg de diagnose uiteindelijk pas op mijn 31e, een jaar na de grootste verandering in mijn leven, papa worden.

 

 

Boeiend boek “Mario, morgen gadegij naar de dokter!”

 

Het vervolg van de theatertournee start in oktober 2025. Het boek is nu al beschikbaar.

“Mario, morgen gadegij naar de dokter!” telt 152 bladzijden en kost 25 euro.   Een absolute aanrader.

Bestellen op https://shop.aaargh.be en bij de betere boekhandel in je buurt.

http://www.denonsensalliantie.be

 

 

Cartoonist AAaRGh.... (Mario De Koninck) tekent cartoons voor diverse kranten en tijdschriften, maakt de autobiografische stripreeks Familie De Koninck, schreef met 'De prinses die alles had' het beste kinderboek van 2018 (Lang Zullen We Lezen-trofee van de VRT), publiceert wekelijkse cartoonraadsels op de website van Het Nieuwsblad, maakt schilderijen onder de noemer AAaRGh... Art en staat ook op de planken met Cartoon Comedy, een mengvorm van stand-up comedy met projectie van zijn cartoons.

AAaRGh... - Mario De Koninck - Sint-Amandsberg - webshop@aaargh.be

URL
Mario

Deel dit artikel