U bent hier

Actie naar handelaars en scholen om plastic zoveel mogelijk te weren

Nijlen regio
29.04.2021 - 15.18u
Door: Lex Verellen

Zodra het terug mag, gaan er in Nijlen opnieuw opruimacties van zwerfvuil door onder de noemer 'Proper Nijlen' Maar ondertussen ligt de strijd tegen afval niet stil. In de maand mei zetten we in op het voorkomen van afval met de actie 'Mei plasticvrij'. Die bestaat uit twee delen: eentje is gericht op de handelaars en winkelen, de andere is toegespitst op de scholen.

Bij de handelaars gaat het om het promoten van een herbruikbare tas. Wie met een herbruikbare tas gaat winkelen bij één van de deelnemende handelaars (en dat zijn er 50), die krijgt een kraslot.

Daarmee kunnen de inwoners een Nijlense cadeaubon van 10 euro winnen. Die is dan ook weer lokaal te besteden, want plastic achterwege laten is één ding, zoveel mogelijk de auto op stal laten is een ander en allebei moeten nog verder gepromoot worden!

Herbruikbare brooddozen in de scholen

De tijd van aluminiumfolie of plastic zakjes voor brood en koeken op de scholen moet nu maar eens echt helemaal gedaan zijn! Dat is de bedoeling van de actie in de scholen. De scholen posten in mei foto's met brood- en koekendozen en als beloning krijgen de scholen lekkers zoals gebakje. Ook die zijn natuurlijk lokaal gemaakt.

De actie in de scholen is natuurlijk bedoeld om navolging te krijgen. Zo leren we niet alleen de kinderen propere gewoontes aan voor later, ook de ouders, grootouders en leerkrachten zweren hopelijk niet-duurzame en vervuilende verpakkingen zo veel mogelijk af!
Meer nieuws

Interesse voor werkbaarheidscheques stijgt

Kempen regio | Neteland | Vlaanderen 04.08.2021 - 12.53u

Drama voor de Cats! Late driepunter van Japan nekt de Belgen

Internationaal | Nationaal 04.08.2021 - 12.11u

10 bloedstalen bij omwonenden van 3M-fabriek vertonen ongezien hoge PFOS-waarden

Provincie Antwerpen | Vlaanderen 04.08.2021 - 12.01u

VOC Neteland : 'Kattenvoer gezocht voor egels'

VOC Neteland : 'Kattenvoer gezocht voor egels'
Herenthout | Neteland 04.08.2021 - 11.21u

Nieuwtjes schepencollege Herentals

Nieuwtjes schepencollege Herentals
Herentals 04.08.2021 - 09.15u

Save De Dreef Picknick nu zondag

Save De Dreef Picknick nu zondag
Herentals 04.08.2021 - 08.02u

HC Artemis, voorzitter Els : 'Red Lions geven ook onze club positieve vibes'

HC Artemis, voorzitter Els : 'Red Lions geven ook onze club positieve vibes'
Herentals | Internationaal | Nationaal | Neteland 03.08.2021 - 19.54u

Nieuws uit uw regio

Onze partners

Webdesign door Intracto