U bent hier

Amateurvoetbal wacht waarschijnlijk volledige afgelasting

Kempen regio | Nationaal | Neteland | Vlaanderen
07.01.2021 - 10.28u
Door: Lex Verellen

Het Overlegcomité zal morgen weinig of geen versoepelingen doorvoeren. Dat heeft dus ook verstrekkende gevolgen voor het amateurvoetbal.

Officieel is het nog niet, maar de kans is zeer groot dat de lagere afdelingen niet hervatten op 14 februari, zoals voorzien. Een volledige afgelasting van het seizoen lijkt met de dag waarschijnlijker.

De beperkte contactbubbels vormen al grote problemen. De verplichte sluiting van de horeca zorgt voor een financiële gat in de clubkassa's. Twee enorme obstakels. Als die allebei van de baan zijn, kan er weer aan een heropstart gedacht worden. 

De competities moeten voor de helft worden afgewerkt vooraleer het klassement als geldig wordt gezien. Zolang de kantines gesloten blijven en de clubs geen inkomsten kunnen boeken, is het sowieso een kansloze strijd. Als er pas in april weer pinten getapt mogen worden aan de toog zal het te laat zijn om dit seizoen nog te voetballen. 

Met ook nog eens de nieuwe wet voor verenigingswerkers, onder wie trainers en scheidsrechters, die sinds begin 2021 van kracht is, betekent volgens de berekeningen van de Vlaamse Sportfederatie bijna een kwart meer uitgaven aan vrijwilligers. 

Is het amateurvoetbal nog leefbaar ? Of verdwijnen vele clubs ? (KBVB/Sport Vlaanderen)  Foto Nnieuws.

imageMeer nieuws

Interesse voor werkbaarheidscheques stijgt

Kempen regio | Neteland | Vlaanderen 04.08.2021 - 12.53u

Drama voor de Cats! Late driepunter van Japan nekt de Belgen

Internationaal | Nationaal 04.08.2021 - 12.11u

10 bloedstalen bij omwonenden van 3M-fabriek vertonen ongezien hoge PFOS-waarden

Provincie Antwerpen | Vlaanderen 04.08.2021 - 12.01u

VOC Neteland : 'Kattenvoer gezocht voor egels'

VOC Neteland : 'Kattenvoer gezocht voor egels'
Herenthout | Neteland 04.08.2021 - 11.21u

Nieuwtjes schepencollege Herentals

Nieuwtjes schepencollege Herentals
Herentals 04.08.2021 - 09.15u

Save De Dreef Picknick nu zondag

Save De Dreef Picknick nu zondag
Herentals 04.08.2021 - 08.02u

HC Artemis, voorzitter Els : 'Red Lions geven ook onze club positieve vibes'

HC Artemis, voorzitter Els : 'Red Lions geven ook onze club positieve vibes'
Herentals | Internationaal | Nationaal | Neteland 03.08.2021 - 19.54u

Nieuws uit uw regio

Onze partners

Webdesign door Intracto