U bent hier

Bafta Film Awards : 'Three billboards outside Ebbing, Missouri' de grote winnaar - foto's

Internationaal | Kempen regio | Vlaanderen
18.02.2018 - 23.01u
Door: Herman Gezelle

"Three billboards outside Ebbing, Missouri" is de grote winnaar van de 71e editie van de Bafta Awards. De Bafta Awards zijn de belangrijkste filmprijzen in Groot-Brittannië.

De film kon maar liefst 5 van zijn negen nominaties verzilveren, waaronder die voor beste film en beste actrice. Opvallend: de rode loper kleurde (opnieuw) zwart uit solidariteit met de #metoo-beweging.

De Bafta Awards gelden als een goede maatstaf voor de Oscars, die binnen enkele weken uitgereikt worden. 

Nvdr. : NNieuws legt onze massa Kempense filmliefhebbers extra in de watten.  Daarom kan je de beste foto's van de Bafta Awards hier bekijken. Met dank aan persagentschap Photo News Belgium, Bafta, BBC en H-Estate.

Best film

Winner: Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Call Me By Your Name
Darkest Hour
Dunkirk
The Shape Of Water

Outstanding British film

Winner: Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Darkest Hour
The Death of Stalin
God's Own Country
Lady Macbeth
Paddington 2

Director

Winner: The Shape Of Water - Guillermo Del Toro
Blade Runner 2049 - Denis Villeneuve
Call Me By Your Name - Luca Guadagnino
Dunkirk - Christopher Nolan
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri - Martin McDonagh

Leading actress

Winner: Frances McDormand - Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Annette Bening - Film Stars Don't Die In Liverpool
Margot Robbie - I, Tonya
Sally Hawkins - The Shape Of Water
Saoirse Ronan - Lady Bird

Leading actor

Winner: Gary Oldman - Darkest Hour
Daniel Day-Lewis - Phantom Thread
Daniel Kaluuya - Get Out
Jamie Bell - Film Stars Don't Die In Liverpool
Timothee Chalamet - Call Me By Your Name

Supporting actress

Winner: Allison Janney - I, Tonya
Kristin Scott Thomas - Darkest Hour
Laurie Metcalf - Lady Bird
Lesley Manville - Phantom Thread
Octavia Spencer - The Shape Of Water

Supporting actor

Winner: Sam Rockwell - Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Christopher Plummer - All The Money In The World
Hugh Grant - Paddington 2
Willem Dafoe - The Florida Project
Woody Harrelson - Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

EE Rising Star Award (voted for by the public)

Winner: Daniel Kaluuya
Florence Pugh
Josh O'Connor
Tessa Thompson
Timothee Chalamet

Outstanding debut by a British writer, director or producer

Winner: I Am Not A Witch
The Ghoul
Jawbone
Kingdom Of Us
Lady Macbeth

Film not in the English language

Winner: The Handmaiden
Elle
First They Killed My Father
Loveless
The Salesman

Documentary

Winner: I Am Not Your Negro
City Of Ghosts
Icarus
An Inconvenient Sequel
Jane

Animated film

Winner: Coco
Loving Vincent
My Life As A Courgette

Original screenplay

Winner: Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Get Out
I, Tonya
Lady Bird
The Shape Of Water

Adapted screenplay

Winner: Call Me By Your Name
The Death Of Stalin
Film Stars Don't Die In Liverpool
Molly's Game
Paddington 2

Original music

Winner: The Shape Of Water - Alexandre Desplat
Blade Runner 2049 - Benjamin Wallfisch, Hans Zimmer
Darkest Hour - Dario Marianelli
Dunkirk - Hans Zimmer
Phantom Thread - Jonny Greenwood

Cinematography

Winner: Blade Runner 2049 - Roger Deakins
Darkest Hour - Bruno Delbonnel
Dunkirk - Hoyte van Hoytema
The Shape of Water - Dan Laustsen
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri - Ben Davis

Editing

Winner: Baby Driver - Jonathan Amos, Paul Machliss
Blade Runner 2049 - Joe Walker
Dunkirk - Lee Smith
The Shape Of Water - Sidney Wolinsky
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri - Jon Gregory

Production design

Winner: The Shape Of Water - Paul Austerberry, Jeff Melvin, Shane Vieau
Beauty And The Beast - Sarah Greenwood, Katie Spencer
Blade Runner 2049 - Dennis Gassner, Alessandra Querzola
Darkest Hour - Sarah Greenwood, Katie Spencer
Dunkirk - Nathan Crowley, Gary Fettis

Costume design

Winner: Phantom Thread - Mark Bridges
Beauty And The Beast - Jacqueline Durran
Darkest Hour - Jacqueline Durran
I, Tonya - Jennifer Johnson
The Shape Of Water - Luis Sequeira

Make-up and hair

Winner: Darkest Hour - David Malinowski, Ivana Primorac, Lucy Sibbick, Kazuhiro Tsuji
Blade Runner 2049 - Donald Mowat, Kerry Warn
I, Tonya - Deborah La Mia Denaver, Adruitha Lee
Victoria & Abdul - Daniel Phillips
Wonder - Naomi Bakstad, Robert A Pandini, Arjen Tuiten

Sound

Winner: Dunkirk - Richard King, Gregg Landaker, Gary A. Rizzo, Mark Weingarten
Baby Driver - Tim Cavagin, Mary H. Ellis, Julian Slater
Blade Runner 2049 - Ron Bartlett, Theo Green, Doug Hemphill, Mark Mangini, Mac Ruth
The Shape Of Water - Christian Cooke, Glen Gauthier, Nathan Robitaille, Brad Zoern
Star Wars: The Last Jedi - Ren Klyce, David Parker, Michael Semanick, Stuart Wilson, Matthew Wood

Special visual effects

Winner: Blade Runner 2049 - Gerd Nefzer, John Nelson
Dunkirk - Scott Fisher, Andrew Jackson
The Shape Of Water - Dennis Berardi, Trey Harrell, Kevin Scott
Star Wars: The Last Jedi - Nominees TBC
War For The Planet Of The Apes - Nominees TBC.

(Bron VRTNWS / BBC)

Foto's © Doug Peters/Empics Entertainment/Photo News.

image



Meer nieuws

Nieuws uit uw regio

image
image
image
image

Onze partners

Dossiers

Webdesign door Intracto