Blauwalg op kanaal Bocholt-Herentals tussen Bocholt en Geel: recreatie en captatie sterk afgeraden
De Vlaamse Waterweg heeft op verschillende plaatsen op het kanaal Bocholt-Herentals blauwalgenbloei vastgesteld.
Daarom raadt ze recreatie op het kanaal sterk af. Ook het oppompen van water uit het kanaal doe je beter niet. "Zo sluiten we elk risico uit", klinkt het.
Volgens de Vlaamse Waterweg zit de bacterie enkel op het stuk tussen Sluis 7 in Geel en Bocholt, goed voor om en bij de 43 kilometer aan kanaal.
"Niet alle blauwalgen zijn toxisch, maar velen wel. Daarom worden recreatie op het kanaal en captatie van het water sterk afgeraden. Als je toch naar het kanaal gaat om bijvoorbeeld te kajakken of te vissen is het belangrijk om zeer voorzichtig te zijn en contact met besmet water te vermijden."