U bent hier

Challenge Day op Campus De Vesten

Herentals
06.02.2019 - 12.58u
Door: Mark Jaspers

Op 5 februari 2019 vindt op (het GO! Secundair Onderwijs) Campus De Vesten voor de leerlingen van het 4de en 5de jaar een Challenge Day plaats. Deze actie kadert binnen Rode Neuzendag en was ook reeds eerder te zien in het VTM-programma "Over de streep".

"Binnen onze schoolcultuur staat het welbevinden van de leerlingen op de eerste plaats. Een leerling die zich goed voelt, scoort immers beter", aldus directeur Tom Vandoninck. "Net daarom hebben we beslist om een Challenge Day op onze school te organiseren. Tijdens deze dag krijgen jongeren de kans om elkaar écht te leren kennen. Enerzijds werken ze rond bewustwording van eigen gedrag en emoties en anderzijds staan ook begrip en respect voor anderen centraal. Op deze manier willen we een warme veilige betrokken schoolomgeving realiseren, wat de sfeer op school alleen maar ten goede komt."

Jongeren die zich onveilig of niet gewaardeerd voelen lopen een verhoogd risico op leer-en concentratieproblemen. Via deze Challenge Day wordt een gevoel van samenhorigheid gecreëerd, wat leidt tot een positiever schoolklimaat, waarin leerlingen samen leren samenleven.

Silke De Rover organiserende leerkracht: "Twee professionele begeleiders praten de Challenge Day aan elkaar. Niet alleen de leerlingen laten zich onderdompelen, maar ook verschillende leerkrachten, leerlingbegeleiding en de directie, stappen mee "over de streep". Net dat maakt onze school zo sterk: de verbondenheid tussen leerlingen, hun leerkrachten en de directie."

"Aan dit project hangt een stevig prijskaartje." Zegt Tom Vandoninck. "We wilden dit niet doorrekenen aan onze leerlingen en zijn daarom op zoek gegaan naar mogelijke sponsors. Hierbij mochten we op de interesse rekenen van een aantal gulle schenkers zoals de Rotary Club Herentals. Ook hebben onze leerkrachten en leerlingen zelf 500 euro ingezameld in kader van de 'Rode Neuzen' actie dit najaar. We willen dan ook iedereen bedanken voor het vertrouwen en geloof in de aanpak en visie van onze school."

Tom Vandoninck, directeur: "Natuurlijk blijft het niet bij deze dag. Als school blijven we ons inzetten om pesterijen en onverdraagzaamheid volledig te bannen op onze school. En dat doen we in dialoog met de leerlingen. We willen immers blijven sensibiliseren op het 'SAMEN leren'." Wil je meer weten over onze aanpak en visie, neem dan zeker een kijkje op www.campusdevesten.be.

imageMeer nieuws

Kerstmagie Kasteel Westerlo gaat door

Kempen regio | Vlaanderen | Westerlo 25.10.2020 - 19.36u reading time1min

Het nieuwe concept van Kerstmagie mag doorgaan. Dit komt doordat de organisatoren rekening houden met de nieuwe maatregelen en er zelf nog strengere boven op doen. 

Maatwerkbedrijf TWERK innoveert in coronatijden

Maatwerkbedrijf TWERK innoveert in coronatijden
Herentals | Kempen regio 24.10.2020 - 12.39u

Twee nieuwe speelterreintjes helpen kinderen door corona

Twee nieuwe speelterreintjes helpen kinderen door corona
Herenthout | Kempen regio 24.10.2020 - 11.08u

Huis van het Kind lanceert Pamperpunt

Heist op den Berg 24.10.2020 - 09.50u

Covid : Geel en Mol hotspots

Geel | Kempen regio | Mol | Neteland 24.10.2020 - 07.18u

Wintertijd vannacht : 1 uur langer slapen

Wintertijd vannacht : 1 uur langer slapen
EU | Kempen regio | Neteland | Vlaanderen 24.10.2020 - 07.01u

Gemiddeld 11.201 bevestigde besmettingen per dag

Gemiddeld 11.201 bevestigde besmettingen per dag
Kempen regio | Neteland | Vlaanderen 24.10.2020 - 06.55u

Levensloop Neteland 'Tour of Hope' verschuift naar 2021

Levensloop Neteland 'Tour of Hope' verschuift naar 2021
Grobbendonk | Neteland | Vorselaar 23.10.2020 - 23.31u

Leger springt bij in strijd tegen coronavirus: extra ambulances en ziekenvervoer via helikopters

Leger springt bij in strijd tegen coronavirus: extra ambulances en ziekenvervoer via helikopters
Kempen regio | Nationaal | Neteland | Vlaanderen 23.10.2020 - 19.33u

Peter Bellens : 'Alle bewoners WZC Sint-Anna testen negatief'

Peter Bellens : 'Alle bewoners WZC Sint-Anna testen negatief'
Herentals | Neteland 23.10.2020 - 18.08u

Nieuws uit uw regio

Onze partners

Webdesign door Intracto