U bent hier

Dankjewel meters en peters voor het piekfijn houden van onze wandelpaden

Mol
26.02.2019 - 09.43u
Door: Mark Jaspers

Dankjewel meters en peters voor het piekfijn houden van de wandelpaden. Het gemeentebestuur organiseerde op zondag een dankmoment voor de meters en peters van de wandelpaden.

De activiteit begon 's morgens met een wandeling langs een deel van het Schilderspad. Als dank voor hun geleverde inspanningen kreeg elke meter en peter na de wandeling een drankje en een cadeaubon van het gemeentebestuur aangeboden.

Jaar na jaar engageren tal van vrijwilligers zich, wij noemen ze meters en peters, om de wandelpaden in onze gemeente te onderhouden. Het idee van 'peterschap' ontstond in 2004 toen onze gemeente tot wandelgemeente van het jaar werd uitgeroepen.

De meters en peters zorgen ervoor dat de bewegwijzering op de wandelpaden in orde blijft. Zij nemen ook de kleine snoeiwerken voor hun rekening en proberen kleine mankementen op te lossen. Andere tekortkomingen melden zij aan de dienst toerisme. Om onze appreciatie uit te drukken voor het uitstekende werk vonden we het een goed idee om eens een keertje met hen mee te wandelen.

Langeafstandswandeling Mol Om opgefrist

Dankzij de inzet van een zestal enthousiaste meters en peters werd de langeafstandswandeling Mol Om opgefrist. Twee van deze wandelpeters nemen zelfs al meer dan 30 jaar het onderhoud voor hun rekening.

Het hele traject, bijna 89 km, werd afgestapt: enkele trajecten werden omgelegd zodat de mooiste plekjes in de wandeling worden opgenomen, oude plaatjes werden vervangen door nieuwe, de bewegwijzering en de splitsingen gecontroleerd. Met het voorjaar in het vooruitzicht is het wandelparcours van Mol Om weer helemaal klaar om 'bewandeld' te worden. In juni verwachten we een nieuwe wandelkaart.

Meer info: dienst toerisme, 014 33 07 85, toerisme@gemeentemol.be

imageMeer nieuws

Boeiende Expo '100 Jaar Metallo Belgium'

Boeiende Expo '100 Jaar Metallo Belgium'
Internationaal | Kempen regio | Turnhout regio 16.07.2019 - 18.42u

Geel Zomert gaat voor duurzame energie

Geel 16.07.2019 - 18.39u

VC Herentals schakelt mee

Neteland 16.07.2019 - 18.36u

Nieuwtjes schepencollege Herentals

Nieuwtjes schepencollege Herentals
Herentals 16.07.2019 - 15.55u

Natuurpunt luidt alarmklok: helft minder egels gezien in 10 jaar tijd

 Natuurpunt luidt alarmklok: helft minder egels gezien in 10 jaar tijd
Kempen regio | Neteland | Vlaanderen 16.07.2019 - 12.32u

WHO: "Te veel suiker in commerciële babyvoeding en veel ongepaste etiketten"

WHO: "Te veel suiker in commerciële babyvoeding en veel ongepaste etiketten"
Internationaal | Kempen regio | Neteland | Vlaanderen 15.07.2019 - 19.39u

Nieuws uit uw regio

image
image
image

Onze partners

Dossiers

Webdesign door Intracto