In Hoogstraten is brand ontstaan in de tuin van een woning aan Hoogeind. De bewoner wilde zelf een wespennest verdelgen, maar zette daarbij een haag in brand.
De brandweer had het vuur gelukkig snel onder controle. (VRTNWS)
De E313 is ter hoogte van Geel-Oost volledig afgesloten in beide richtingen door een ongeval met een lpg-tankwagen. De tank is lekgeslagen. Daardoor is het intussen al 2 uur aanschuiven van Hasselt richting Antwerpen.
Er wordt aangeraden om de omgeving te vermijden en om te rijden via Brussel.
De tankwagen is lekgeslagen bij een kopstaartaanrijding tussen twee vrachtwagens. Dat gebeurde even voor 1 uur bij Geel-Oost, richting Limburg, in de staart van een file. Er stond nog een file, omdat er wat verder, bij Ham, bomen op de weg lagen ten gevolge van het stormweer.
Eén chauffeur kon zijn vrachtwagen op eigen kracht verlaten en bleef ongedeerd. De chauffeur van de tankwagen, een vrouw, zat gekneld. De brandweer moest bijzonder voorzichtig te werk gaan vanwege het lekkende gas. In de eerste plaats werd daarom een watergordijn aangelegd rond de tank, om het ontploffingsgevaar in te perken.
Na bijna 2 uur kon de vrouw uiteindelijk bevrijd worden en naar het ziekenhuis gebracht worden.
De federale politie verwacht dat de hinder wel nog enkele uren kan duren. Het verkeer moet de snelweg verlaten in beide richtingen en een plaatselijke omleiding volgen. Richting Antwerpen is het nu al meer dan een uur aanschuiven.
Er wordt aangeraden de omgeving zoveel mogelijk te vermijden. Verkeer op lange afstand van Hasselt naar Antwerpen of naar Gent krijgt de raad via Brussel te rijden. Wie van Maastricht richting Antwerpen moet, rijdt het best via Eindhoven. (VRT NWS)
Update 0842 : Ook de Amocolaan is afgesloten. Voorlopig blijven de bedrijven op de Amocolaan en Bell Telephonelaan nog bereikbaar. Maar vermijd de omgeving indien mogelijk!
De snelweg blijft gesloten tot het middaguur.
Meer info en omleidingen:
Afgelopen weekend zakten 37.000 reggaeliefhebbers af naar Geel om te genieten van de zomerse vibes op het gekende festival. Zoals bij eerdere edities zette de politiezone extra personeel in om dit bekende Reggaefestival vlot te laten verlopen.
De 42e editie van Reggae Geel verliep bijzonder rustig voor de politie. Er was een zeer goede samenwerking met de organisatoren en andere veiligheidspartners.
Voor de politiezone is deze editie van het reggaefestival zonder noemenswaardige problemen verlopen.
Van maandag 8 tot vrijdag 12 augustus loopt in Herentals de kennismakingsweek voor 'Herentals Linkeroever'.
Het project draait rond zorgzame buurten, waarbij de stad in samenwerking met allerlei socioculturele partners een netwerk van buurtzorg wil uitbouwen in twee wijken in Herentals.
Concreet gaat het om woonwijk De Molekens en Sint-Janneke, twee buurten die door hun ligging, aan de andere kant van het Albertkanaal en buiten de Ringlaan, een beetje 'geïsoleerd' liggen.
De bestrijding van de Aziatische hoornaar blijft gegarandeerd. Dat zegt het Agentschap voor Natuur en Bos (ANB).
Gisteren trok het Vlaamse Bijeninstituut nog aan de alarmbel omdat het budget voor de verdelging van de exotische wespensoort al was opgebruikt.
Het ANB zegt nu bereid te zijn om verdere bestrijdingsacties te ondersteunen, inclusief eventuele meerkosten. (VRTNWS)
Een 500-tal treinreizigers is net voorbij het station van Gent-Sint-Pieters van de trein gehaald, omwille van een technisch defect.
Ze werden met bussen naar Gent-Sint-Pieters gebracht om met een volgende trein hun reis verder te zetten.
De hinder voor andere treinreizigers bleef beperkt. (VRTNWS)
Auteur Julius Schellens is een honkvast Kempenaar. Hij werd geboren in 1949 in Voortkapel, een toen nog landelijk dorpje van de gemeente Westerlo. Hij woont momenteel in Westmeerbeek.
De liefde voor taal - lezen en schrijven - is constant aanwezig in zijn dagelijks leven. Dat kreeg hij mee vanuit zijn klassieke scholing in de Grieks-Latijnse Humaniora in het Sint-Lambertuscollege Westerlo.
KAA Gent heeft tegen KVC Westerlo wél een voorsprong over de streep kunnen trekken.
Vlot ging dat allerminst: de bezoekers kwamen vroeg op voorsprong in de Ghelamco Arena, maar Marreh en Cuypers (met een penalty) draaiden de scheve situatie nog voor rust om. 2-1. (VRTNWS)
Nog tot 18u kan je in zaal Berkenhof in Berlaar terecht voor een antwoord op alle mogelijke vragen over het nieuwe asielcentrum dat morgenvroeg maandag al geopend wordt.
'Bedoeling is openheid te creëren en een open dialoog te voeren', klinkt het bij het lokaal bestuur Berlaar. 'Vertegenwoordigers van Fedasil, het Agentschap Integratie & Inburgering, Rode Kruis Vlaanderen en onze lokale politie staan voor iedereen klaar.'
De komende week zal de warmste worden van 2022. Dat zegt David Dehenauw van het Koninklijk Meteorologisch Instituut (KMI) over de voorspelde hittegolf.
Van woensdag 10 augustus tot en met maandag 15 augustus geldt code oranje voor hitte.
Vandaag halen we temperaturen tot 25 graden, maar de komende dagen loopt dat op en vanaf woensdag bereiken de maxima 30 graden en meer. Die hitte zal een tijd aanhouden. (VRTNWS) Foto Mika JP.
In Hoogstraten is brand ontstaan in de tuin van een woning aan Hoogeind. De bewoner wilde zelf een wespennest verdelgen, maar zette daarbij een haag in brand.
De brandweer had het vuur gelukkig snel onder controle. (VRTNWS)
Het Vlaamse Bijeninstituut (VBI) moet de verdelging van nesten van de Aziatische hoornaar noodgedwongen stopzetten.
Door de snelle verspreiding van de exotische wespensoort is het budget voor de verdelging al opgebruikt.
"Dat is bijzonder erg. Voor de diversiteit in eerste instantie, maar ook voor de volksgezondheid", stelt voorzitter René De Backer.
Hij waarschuwt om vooral niet te proberen om zelf een nest te verwijderen. "Dat is levensgevaarlijk." (VRTNWS)