In Frankrijk heeft Emmanuel Macron zijn rechts-radicale uitdager Le Pen verslagen in de tweede ronde van de presidentsverkiezingen met 58,2 procent van de stemmen.
Dat blijkt uit de eerste exit-polls die om 20 uur zijn bekendgemaakt.
De aftredende president mag zo aan een tweede ambtstermijn van vijf jaar beginnen. (VRTNWS) Foto Macron/fb.
Emmanuel Macron verslaat Marine Le Pen en volgt zichzelf op als president van Frankrijk https://t.co/mZNYGdrpGY #vrtnws
— VRT NWS (@vrtnws) April 24, 2022
Emmanuel #Macron (@EmmanuelMacron) réélu, le Président sortant arrive en tête, devant Marine #LePen (@MLP_officiel)
— TF1Info (@TF1Info) April 24, 2022
RDV sur @TF1 pour tout suivre de la grande soirée électorale
En #Direct sur https://t.co/bIzvwFYx0m >
https://t.co/ru0sduseUW #Présidentielle2022 pic.twitter.com/X8JSxJvDS0
#Présidentielle2022
— TF1Info (@TF1Info) April 24, 2022
E. #Macron : "Je suis heureux d'avoir la confiance des Français, je sais ce à quoi cela oblige"
➡En EXCLU, @AugeyBastien @IsabelleMarie4 ont réussi à interpeller le nouveau président élu Emmanuel #Macron
En #Direct sur @TF1 pic.twitter.com/CgPmXnyvzU
Dierenrechtenorganisatie GAIA heeft eerder deze maand klacht ingediend tegen een hondenverkoper uit Kasterlee, omdat die aan verschillende klanten zieke puppy's zou hebben verkocht.
Vrijdag volgt er nog een tweede klacht tegen de handelaar, over een website die "puberpups" aanbiedt en die volgens GAIA misleidend zou zijn. (VRTNWS)
Explosies op straat, huizen die beschoten worden, schietpartijen aan woningen en in het midden van de stad: de lijst met incidenten deze zomer in Antwerpen die mogelijk gelinkt kunnen worden aan het drugsmilieu is lang. (VRTNWS)
Zomer vol drugsgeweld in Antwerpen: een overzicht https://t.co/iCw86Sgw2z #vrtnws
meemoo, het Vlaams instituut voor het archief, dat archiefmateriaal voor de cultuur-, overheids- en mediasector digitaliseert, is gestart met een uniek project: het digitaliseren van maar liefst 170.000 glasplaten.
Het is de eerste keer dat dit in Europa op zo'n grote schaal gebeurt.
De Federale Gerechtelijke Politie krijgt meer voertuigen ter beschikking om georganiseerde misdaad te onderzoeken.
Vice-eersteminister en minister van Justitie Vincent Van Quickenborne wil namelijk meer in beslag genomen voertuigen laten gebruiken door de politie. Daarvoor werkte de minister een samenwerkingsovereenkomst uit tussen de Geïntegreerde Politie en het Centraal Orgaan voor Inbeslagneming en Verbeurdverklaring (COIV).
Er wordt gemikt op zo'n 100 wagens per jaar.
Koken, fotograferen, mensen verzorgen, fietsen herstellen, haren knippen, elektriciteit aansluiten, ...
'Wil jij graag een nieuwe job of hobby leren? Bij HIK Volwassenenonderwijs (CVO HIK) ontwikkel je jouw talenten.
Doe bijvoorbeeld zoals Staf (cursist diplomaopleiding Webdesigner): "Ik wilde graag als freelance webdesigner aan de slag gaan. De opleiding is me erg goed bevallen en ik heb geleerd wat ik wilde leren. Ondertussen ben ik gestart als zelfstandige webdesigner.
Het lijkt er hoe langer hoe meer op dat er in de Kempen een dievenbende actief is die het gemunt heeft op auto's van het merk Range Rover.
Uit de kwartaalrapportage van de betaaltermijnen blijkt dat de overheid haar facturen gemiddeld 21 dagen na de scandatum betaalde. Dat ligt in de lijn van de vorige rapportage.
De rapportage is een initiatief van staatssecretaris De Bleeker, die daarmee transparantie wil bieden en diensten wil aanzetten om hun leveranciers sneller te betalen. Ook blijkt uit de rapportage dat de papieren factuur haar status als dé factureringswijze verloren is.
De organisatie achter het nu verboden Frontnacht-festival organiseert op zondag 28 augustus de jaarlijkse IJzerwake.
Die is ontstaan in 2003 als Vlaams-radicale afscheuring van de traditionele IJzerbedevaart, aan de IJzertoren in Diksmuide.
Ondanks het gerechtelijk verlof zijn er momenteel veel werkzaamheden aan de gang in de griffies van de correctionele rechtbanken in ons land.
Deze zomer zijn 134 jobstudenten bezig met een huzarenstuk: het inscannen van duizenden strafdossiers.
Vice-eersteminister en minister van Justitie Vincent Van Quickenborne wil immers een menselijke en toegankelijke justitie, waarbij slachtoffers hun dossier digitaal kunnen raadplegen en zich daarvoor niet meer naar de rechtbank hoeven te verplaatsen.
De bezoekers waren het eerste half uur in deze vrienschappelijke match de betere ploeg met enkele mooie kansen maar besloten telkens op een sterk keepende Jens Maes. In minuut 32 kwam Immer Oost helemaal verdiend op voorrsprong 0-1.
Daarna zette sks de achtervolging in met kansjes tot in minuut 40 de voorzet van Van Den Brande door een verdediger in eigen doel werd gewerkt 1-1 ruststand.