Festiviteiten voor 50 jaar zondagmarkt Heist
6 oktober 1974: in navolging van de Antwerpse vogeltjesmarkt komt er een zondagmarkt voor klein- en pluimvee in Heist-op-den-Berg. De zandvlakte voor het oude voetbalplein in de Kattestraat – waar nu het Cultuurplein ligt - is de locatie van dienst.
Het is een kleine markt, maar ze trekt al snel veel volk. Doordat de markt zo succesvol is, wordt er een halfjaar later al een rommelmarkt aan toegevoegd.
Door plaatsgebrek verhuist de zondagmarkt naar de Eugeen Woutersstraat, waar ze sindsdien blijft floreren als een mix van groentekramen, pluimvee, eet- en snoepkramen en tweedehandsspullen. Vandaag ontvangt de markt elke week tussen de 5.000 en 10.000 bezoekers, afhankelijk van het weer.
Feestmarkt
Op zondag 1 september organiseert Heist een extra grote marktdag met springkastelen, boeiende acts en entertainment voor jong en oud.
Om de oorsprong van de markt te eren, staan organisaties die zich inzetten voor dieren centraal, zoals ezelasiel Balkenende Donkieshuis en V.O.C. Neteland.
Marktkramers met een hart voor Heist
De kers op de taart volgt op zondag 20 oktober. Die dag zetten we de marktkramers in het zonnetje voor hun jarenlange toewijding. Een dag vol waardering voor de trouwe dienst die ze hebben geleverd aan de Heistse zondagmarkt o.a. :
- Alfons Candries: een verkoper van brocante die al 50 jaar op de markt staat.
Locatie op markt: Eugeen Woutersstraat 3
- Barbara Cnaeps: zij staat al meer dan 30 jaar op de markt met tweedehands-artikelen.
Locatie op markt: Eugeen Woutersstraat 7
- Luc Jacobs: vaste kramer in pluimvee die al de volledige 50 jaar op de markt staat.
Locatie op de markt: Theophiel de Biestraat 20
- Gunther Leonidas: vaste kramer in pluimvee die er één week na Luc Jacobs aan begonnen is.
Locatie op markt: Eugeen Woutersstraat 51
- Jonas en Matthias Vercammen: kleinzonen van de eerste groenteboeren op de markt
Locatie op markt: Eugeen Woutersstraat 28.