De Geelse Innovatiecampus zet een belangrijke stap in haar verdere ontwikkeling. De partners zijn op zoek naar een innovatiemanager die zich zal inzetten om nieuwe bedrijven aan te trekken en bruggen te slaan met de kennis- en onderwijsinstellingen in de regio.
Op termijn zouden 2000 mensen een job moeten vinden op de campus.
De Innovatiecampus, zo'n 20 hectare groot, bevindt zich tussen de campus van KU Leuven en Thomas More, naast de Westelijke Ring. In 2017 ondertekenden de partners Stad Geel, IOK, Cipal, KU Leuven, Thomas More, Voka en de Stichting HI Kempen de samenwerkingsovereenkomst en namen de eerste bedrijven hun intrek in het voormalige BEMT-gebouw of op de terreinen.
Vijf jaar later willen de partners met een innovatiemanager een versnelling hoger schakelen in de verdere uitbreiding van de Geelse Innovatiecampus. Daarnaast start ook de herinrichting van het voormalige BEMT-gebouw en ligt het ruimtelijk masterplan voor de ontwikkeling van de Innovatiecampus klaar.
Kruisbestuiving tussen onderwijs en ondernemers
'Samen met de verschillende partners zet de stad Geel graag haar schouders onder dit ambitieus project', zegt schepen Tom Corstjens. 'De Innovatiecampus is enorm belangrijk voor onze stad en de regio, zowel voor ondernemers, onderwijs als voor de inwoners.
'Door ondernemers en onderwijsinstellingen samen te brengen, stimuleren we innovatie en nieuwe ontwikkelingen. Ook voor de tewerkstelling in de regio kan de campus een belangrijke rol spelen. We hopen dat op termijn zo'n 2000 mensen hier een job zullen vinden.
Het verhaal van Belcotec, één van de eerste 'bewoners' is alvast een mooi voorbeeld. Zij kenden de afgelopen vijf jaar een enorme groei, en ze werken al enkele jaren nauw samen met Thomas More – KU Leuven voor stages van studenten en innovatief onderzoek.
Een ander voorbeeld is Magics, een hoogtechnologische spin-off van de KU Leuven, gevestigd in het Technologiehuis in Geel, wiens technologie onlangs nog op de wereldexpo in Dubai getoond werd.'
Bij Thomas More – KU Leuven kijken ze dan ook enorm uit naar de komst van een innovatiemanager, die voor verbinding moet zorgen tussen wetenschappelijke onderzoek en innovatieve ondernemers.
'De Innovatiecampus richt zich voornamelijk op drie speerpuntdomeinen: Industrie 4.0, Health economy en Bio economy', aldus Stijn Coenen. 'Dit zijn drie belangrijke onderzoeksdomeinen voor Thomas More-KU Leuven. Door samen te werken kunnen we op vraagstukken van het ondernemerschap mee het antwoord zoeken en oplossingen bieden.
Daarnaast krijgen jongeren en studenten met innovatieve ondernemerszin op de Innovatiecampus ondersteuning om hun droom op te starten in de Kempen.'
Innovatiemanager, het boegbeeld van de campus
De toekomstige innovatiemanager zal het boegbeeld en aanspreekpunt worden voor de campus. Om de juiste 'match' alle kansen te geven, hebben de partners geen strikte aanwervingsprocedure of voorwaarden vastgelegd.
De samenwerking kan zowel contractueel als op zelfstandige basis. Het is vooral belangrijk dat deze persoon ambitie en zin heeft om innovatie en ondernemerschap in de Kempen op de kaart te zetten. Foto rr/Geel.
Goede gewoonten, daar moet je vooral niet mee stoppen. Daarom deelt lokaal bestuur Nijlen ook komend najaar weer gratis bomen uit. Haagplanten, struiken en klimplanten kunnen Nijlenaars aankopen aan voordelige prijzen.
De vorige jaren waren deze acties zeer succesvol met in totaal duizenden bomen erbij in de gemeente.
Noorderwijk Alive 2022 is back met een prachtig programma.
Vrijdag 2 september, Viptent, Braakveld Noorderwijk Elmos & Berkemus cycling day 19u Wielertoeristen (VWV)
Het Berkemus criterium
Het "Berkemus criterium" ook wel de Vinhmm Champagnekoers genoemd trekt elk jaar wielertoeristen aan uit heel de Kempen en ver daarbuiten.
Voor het eerst in 53 jaar zal de Dodentocht in Bornem, in de provincie Antwerpen, geen 100 kilometer lang zijn.
De organisatoren hebben dat in overleg met onder meer politie, brandweer en de gemeente Bornem beslist. Het traject wordt door de hitte ingekort tot 65 kilometer. (VRTNWS)
Bieke Geenen van @Hoogsensitiefgroeien vond het stilaan tijd om het allereerste event voor hoogsensitieve personen in België te organiseren.
Deze unieke dag zal doorgaan op 11 augustus in De Vesten Eindhout en houdt rekening met alle hoogsensitieve uitdagingen die Bieke als therapeut ook bespreekt in haar online trajecten.
Hoogsensitief (op)groeien
Er moeten nú bijkomende droogtemaatregelen worden genomen om te voorkomen dat er in de toekomst nóg drastischere maatregelen moeten komen.
Dat zegt hydroloog Patrick Meire, nadat de adviesgroep Droogte gisteren heeft gezegd dat dat voorlopig niet nodig is.
De Vlaamse milieumaatschappij riep wel op om geen drinkwater te verspillen, "maar er zijn geen garanties dat dat advies ook wordt opgevolgd". (VRTNWS)
Heraanleg De Beukelaer-Pareinlaan gestart met aanleg van fietspaden
Warme dagen in het vooruitzicht ook bij Jungle Jump in Westerlo. Om het wat aangenamer te maken, hebben ze heel wat parasols en plek in de schaduw voorzien voor het terras.
'We zetten we ook veel meer springkastelen met water', zegt zaakvoerder Dries Delsard. 'Er zullen zo'n 8 springkastelen met water zijn en we zetten ook al onze overdekte springkastelen. Zo zal het toch nog heel leuk en verfrissend zijn voor de kids. In totaal staan er weer 40 springkastelen en de kids betalen maar 7 euro inkom per dag.
De FBI heeft een huiszoeking gedaan in de villa van Donald Trump in Florida. De Amerikaanse oud-president maakte dat zelf bekend in een verklaring op zijn eigen sociale medium, Truth Social.
Volgens CNN was Trump op moment van de inval niet thuis.
Justitie heeft nog niet gezegd waarom de inval in Mar-a-Lago plaatsvond, het Witte Huis heeft eveneens geen commentaar. In zijn verklaring zwijgt Trump zelf ook over de aanleiding. (nos) beelden cnn.
Zangeres en actrice Olivia Newton-John is overleden in California. Ze is 73 jaar geworden en leed al jarenlang aan kanker.
Newton-John werd wereldbekend door haar rol in de filmmusical "Grease", in 1978. Ze speelde aan de zijde van John Travolta en verschillende duetten uit de film werden wereldhits. (VRTNWS) Beelden ET.
Netropolix trapt vandaag officieel Chains of Charity af. Met deze kick-off geeft het IT-bedrijf het startschot voor andere bedrijven om elkaar uit te dagen en te nomineren met als doel zoveel mogelijk geld in te zamelen voor tien verschillende Kempische 'Chains'.
Vandaag nomineert Netropolix voor elk goed doel het eerste bedrijf.
Recap: Wat is Chains of Charity?