Gladiolen 2020 wordt 1 jaar uitgesteld. Ook de organisatoren hadden het liever anders gezien maar de uitbraak van het coronavirus en de getroffen maatregelen laten hen geen keuze. Ze zijn genoodzaakt het festival te verschuiven naar 21 en 22 mei 2021.
Wel goed nieuws: de volledige affiche wordt behouden.
Men stelt de gezondheid van onze festivalgangers, medewerkers en artiesten voorop. De piek van de coronacrisis is momenteel nog niet bereikt. Men hoopt van harte dat de situatie op 29 en 30 mei genormaliseerd is. Maar zelfs als dit het geval zou zijn, komt men als organisatie in de ruime periode voor het pinksterweekend al in de problemen.
Aan het festival gaan tal van samenkomsten vooraf. Niet alleen met de vaste kern van 14 organisatoren, maar ook met medewerkers, werkgroepen, vrijwilligers, partners, sponsors, leveranciers, overheden en veiligheidsdiensten. Artiesten moeten kunnen repeteren, toeleveranciers produceren. En dan moet de opbouw van het festival nog beginnen. Het is fijn om te horen dat ook zij mee willen nadenken om de schade voor iedereen te beperken.
Ieder van de organisatie werkt vrijwillig mee aan Gladiolen. Naast de gezinslevens en werksituaties, is de organisatie van het festival een hobby. En een geweldig plezante dan nog.
Net daarom is het festival verplaatsen naar het najaar geen optie. Dit zou een overlap creëren met de voorbereidingen van de editie van 2021. En dat zou iets te veel van het goede zijn. Men hoopt met deze beslissing het bestaan van Gladiolen op lange termijn te kunnen verzekeren. Niet in het minst voor de verenigingen die helpen bij de organisatie. Ook voor hen heeft dit financiële gevolgen.
Had je al een ticket voor Gladiolen 2020? Dan zal de waarde van je ticket behouden blijven in 2021.
Ook wie al drank- en eetbonnen aankocht, zal die in 2021 kunnen gebruiken. Hoe dit praktisch in z'n werk gaat, verneem je later van de organisatie. Heb je een fysiek ticket gekocht? Hou dit dan zeker goed bij.
De organisatie is er ook in geslaagd, in overleg met de artiesten en boekingskantoren, om hun geweldige line-up volledig mee te nemen naar volgend jaar.
Dit wil zeggen dat je alle bands en dj's die ze hadden aangekondigd, in 2021 aan het werk kan zien op Gladiolen.
"Tot slot willen we ons respect uitdrukken voor alle zorg- en dienstverleners die zich in deze dagen inzetten voor wat echt telt. Als er dan geen muzikale helden naar de wei van Gladiolen komen, applaudisseren wij graag voor deze artiesten."aldus de organisatie.
Zorg goed voor elkaar. En laten we elkaar in 2021 opnieuw besmetten met muziek, vriendschap en veel plezier.'
Ons land bundelt samen met Denemarken, Duitsland en Nederland de krachten om de capaciteit van windmolens in de Noordzee fors uit te breiden.
De vier regeringsleiders tekenden daarvoor vandaag een akkoord in Denemarken. Bedoeling is om windmolenparken in zee zoveel mogelijk met elkaar te verbinden tot één groot netwerk.
En de capaciteit tegen 2050 te vertienvoudigen. De windmolenparken zullen dan evenveel stroom kunnen leveren als 75 grote kernreactoren.
Versmarkt Van Eccelpoel organiseert op zaterdag 21/5 de zomereditie van haar wijnfestival. Verschillende bekende buitenlandse wijnmakers maken na 2,5 jaar corona hun opwachting op de overdekte parking.
“Normaal gezien organiseren we om de 2 jaar een grote wijndegustatie. We zijn blij dat we wijnliefhebbers en –makers opnieuw kunnen samenbrengen tijdens deze zomereditie”, zegt sommelier Koen Michiels.
De Koninklijke Belgische Voetbalbond heeft vandaag in Lier het eerste van zo'n 40 Belgian Red Courts onthuld.
Via dit sociaal project worden met de steun van Proximus en dankzij de spelers van de Nationale Loterij oude voetbalpleintjes omgetoverd tot moderne mini-voetbaltempels die jong en oud samenbrengen.
Wouter Torfs wordt vanaf volgend jaar de nieuwe voorzitter van de koepel van het Centrum voor Algemeen Welzijnswerk, beter gekend als CAW.
De oprichter van schoenenketen Schoenen Torfs doet zo een opmerkelijke carrièreswitch.
Wie zijn opvolger wordt bij de bekende schoenenketen is nog niet duidelijk. (VRTNWS) Foto : Wouter Torfs op het na-Tourcriterium in Herentals (2017)/NNieuws.
Het gemeenschappelijk vakbondsfront bij de VRT kondigt een staking aan op dinsdag 31 mei uit protest tegen het transformatieplan dat de directie heeft aangekondigd.
De vakbonden willen op die dag een stakingspost oprichten en verwachten acties tussen 10 en 13 uur.
Eind april kondigde de directie van de openbare omroep aan dat ze een transformatieplan wil doorvoeren. Behalve voor een kostenbeparing moet dat plan ervoor zorgen dat er meer op digitalisering wordt ingezet. (VRTNWS
De sociale kruidenier in de Campus Spiegelfabriek aan de Lierseweg Herentals garandeert het recht op kwaliteitsvolle en verse voeding voor kwetsbare mensen in onze stad.
'De medewerkers verzamelen hiervoor voedseloverschotten bij lokale handelaars, supermarkten, boeren, ... en verdelen ze op hun beurt gratis in de kruidenier. Op die manier beperken ze de verspilling van voedseloverschotten en helpen ze de meest hulpbehoevenden aan voeding.
Naast de Sint-Waldetrudiskerk in Herentals is er gisterenavond rond 23 uur een kleine brand ontstaan door de buitenverlichting. De halogeenlampen in de grond, die veel warmte afgeven, en de droogte van afgelopen week, veroorzaakten de kleine brand.
"De spots zijn zo warm dat je in normale omstandigheden zelfs je hand er niet kan opleggen", vertelt de burgemeester van Herentals, Mien Van Olmen (CD&V). "Een opmerkzame burger had de kleine brand opgemerkt en verwittigde meteen de brandweer."
Het is nu nog zwoel en kurkdroog, maar morgen en overmorgen zijn er onweersbuien op komst. Die kunnen lokaal zeer pittig zijn.
Het KMI heeft alvast code geel afgekondigd voor morgen. Maar vooral vrijdag is er kans op lokale wateroverlast, zegt weerman Frank Deboosere.
Voor de aanhoudende droogte zijn die felle buien niet meteen een oplossing. "Dagenlang malse regen zou beter zijn." (VRTNWS)
Brandweer Kempen post Herentals is vanmorgen rond 10.40u opgroepen voor rookontwikkeling in een appartement in de Sint-Jansstraat.
De bewoner was niet thuis. De oorzaak van de rook was een brandende microgolfoven Vier appartementen moesten door de felle rookontwikkeleng ontruimd worden.
De spuitgasten hebben de brandende microgolfoven buiten op het voetpad geblust.
Op donderdag 19 mei organiseren verschillende jongeren uit de Turnhoutse regio, een jobbeurs voor laag- en middengeschoolde jongeren in fuifzaal De Futur in Turnhout.
Ze krijgen hiervoor de steun van heel wat enthousiaste partners zoals de stad Turnhout en VDAB. Meer dan 40 bedrijven nemen deel aan de beurs.
Op jaarbasis ontving VDAB rechtstreeks 22.986 vacatures in het arrondissement Turnhout (maart 2021 – april 2022).