Het gemeentebestuur organiseerde op zondag 23 februari een dankactiviteit voor de meters en peters van de wandelpaden. De activiteit begon ‘s morgens met een wandeling die vertrok aan de Zilvermeerhaven. Achteraf kreeg iedereen een drankje aangeboden in het havencafé. Elke meter en peter ontving hierbij een cadeaubon van het gemeentebestuur.

Jaar na jaar engageren tal van vrijwilligers, wij noemen ze peters en meters, zich om de wandelpaden in onze gemeente te onderhouden. Het idee van ‘peterschap’ ontstond in 2004 toen onze gemeente werd uitgeroepen tot wandelgemeente van het jaar. Ook in 2011 behaalde Mol deze titel. De peters en meters zorgen ervoor dat de bewegwijzering op de wandelpaden in orde blijft. Zij nemen ook de kleine snoeiwerken voor hun rekening en proberen kleine mankementen op te lossen. Andere tekortkomingen melden zij aan de dienst toerisme. We vonden het een tof idee om eens een keertje met hen mee te wandelen.