Ben jij sociaal, rijd je graag met de wagen en heb je nog een beetje vrije tijd? Dan ben jij de vrijwilliger die we zoeken! De dienst seniorenplus zoekt vrijwillige chauffeurs voor het aangepast vervoer (Handicar) en de Minder Mobielen Centrale.
Als vrijwilliger vervoer je minder mobiele personen naar allerlei activiteiten. Je bepaalt zelf hoeveel tijd je besteedt. Interesse? Neem snel contact op met dienst seniorenplus: 014 33 16 00, dienstseniorenplus@gemeentemol.be.
Je bepaalt als vrijwillige chauffeur zelf op welke dagen je ritten wil doen en hoeveel tijd je hieraan besteedt. We bellen je minstens twee dagen vooraf met de vraag of je een rit wil doen. Uiteraard moet je in het bezit zijn van een rijbewijs B.
Onderweg ben je verzekerd tegen burgerlijke aansprakelijkheid en voor lichamelijke schade. Je komt terecht in een dynamisch team van vrijwilligers en krijgt de nodige ondersteuning en begeleiding van de dienst seniorenplus.
Aangepast vervoer (Handicar)
Word je vrijwillige chauffeur voor het aangepast vervoer? Dan rij je met de aangepaste wagen of het minibusje van het OCMW. Je vervoert rolstoelgebonden personen naar allerlei activiteiten.
Minder Mobielen Centrale
Vrijwilligers van de Minder Mobielen Central rijden met hun eigen wagen. Je vervoert personen die door fysieke beperkingen of ziekte niet zelf kunnen rijden of het openbaar vervoer niet meer kunnen gebruiken, naar allerlei activiteiten. Per gereden kilometer ontvang je een kilometervergoeding van 0,34 euro per kilometer, met een minimum van 1,70 euro per rit.
Meer info: dienst seniorenplus, 014 33 16 00, dienstseniorenplus@gemeentemol.be
SKS Herentals moest uiteindelijk met 1-2 de duimen leggen tegen het 3e geklasseerde FC Larum-Punt Geel. Thuisgoalie Jens Maes speelde een beresterke match, maar moest zich toch 2 keer omdraaien. SKS zette in de eindfase nog alles in het werk om toch nog een puntje thuis te houden. Het bleef echter 1-2.
Foto's Peter Verstraeten/ Nnieuws.
Straks meer.
Proximus League
22/02 20:30 KVC Westerlo - Lommel SK 2-2
23/02 17:00 Beerschot-Wilrijk - Roeselare 1-1
23/02 20:30 KV Mechelen - Union 0-5
1 Amateurs
23/02 19:30 Dessel Sp. - Deinze 0-1
23/02 20:00 Virton - Heist 1-1
23/02 20:00 Seraing - ASV Geel 5-1
23/02 20:00 Lierse Kempenzonen - Oudenaarde 3-1
23/02 20:00 Châtelet - Thes Sp. 2-2
'Wedstrijd startte goed voor Real dat heel veel balbezit had. In de 5 min trapte El Fashi staalhard naar het doel en de Keeper pareerde de bal maar in de rebound maakt Georgi de 1-0 via een trap onder keeper.
Na het doel speelde Real de bal uitstekend rond en wou zo Eisden uit hun tent lokken omdat zij het verdedigend speelde. In de 14 min kreeg Real een uitstekende kans om de 2-0 te maken maar de mooie aanval van El Mokhtari met Bouri maar Georgi kon deze kans niet afmaken.
De collectie van het Schedelhof in Bertheide Morkhoven is verkocht aan een buitenlandse verzamelaar. Nergens in Europa vond je een meer uitgebreide collectie schedels van zoogdieren, vogels en reptielen: 1.200 in totaal.
Maar 3 jaar na het overlijden van bezieler Ward Geldhof heeft zijn weduwe de collectie integraal van de hand gedaan. 'De verzameling is in zijn geheel verkocht. Daarmee heb ik de wens van Ward gerespecteerd.'
Na een 3 uur durende spannende wedstrijd heeft Magali Kempen de finale bereikt in het $15.000 tornooi in het Egyptische Sharm El Sheikh. Setstanden 4-6, 6-2 en 7-6.
'Het was een heel sterke match langs beide kanten', zegt een blije Magali. 'Ik ben blij dat ik mentaal heb kunnen volhouden.'
Morgen volgt in Sharm El Sheikh de finale tegen het derde reekshoofd afkomstig uit de USA. (km)
De leden van N-VA Grobbendonk-Bouwel kozen hun nieuw bestuur van de lokale afdeling. Uittredend voorzitter Jef Robbroeckx werd herbevestigd in zijn mandaat en zal ook de volgende 3 jaar aan het roer van de afdeling blijven staan. Stefan Smidts wordt de nieuwe ondervoorzitter.
Nieuwkomers zijn Dirk Rochtus, gewezen gemeenteraadslid in Antwerpen en tevens kandidaat voor het Vlaams Parlement, en Sam Nauwelaerts, drijvende kracht bij Jong-N-VA Grobbendonk-Bouwel.
Unis F. Heerenveen - ERA Renomar HYC werd woensdagavond 4-3 (OT). Zondag om 20u volgt thuis ERA Renomar HYC - Unis.Fl. Heerenveen. Zondag weten we wie als eerste uitkomt in de reguliere competitie en zo het absolute thuisvoordeel heeft in de play offs.
Het rechtstreekse duel voor de 1e plaats. Dit is een absolute aanrader voor iedereen die een ijshockey wedstrijd live wil bijwonen. (pp)
Live stream productie Kurt Vermylen / foto's Kurt Tops / Nnieuws.
De lonen mogen dit en volgend jaar met maximaal 1,1 procent stijgen boven op de index. Dat blijkt uit nieuwe berekeningen door de Centrale Raad voor het Bedrijfsleven (CRB).
Maandag onderhandelen de sociale partners over een nieuwe loonnorm. (VRTNWS)
Magali Kempen uit Morkhoven plaatste zich voor de 2e ronde van het $15.000 tornooi in het Egyptische Sharm El Sheikh. Vandaag won ze de kwartfinale 3-6, 6-1 en 6-2 tegen het 2e reekshoofd uit Rusland.
'Superblij met deze overwinning', lacht Magali. 'De start was moeilijk, bij het ander meisje lukte bijna alles. Maar door rustig te blijven en te blijven vechten, ben ik erdoor gekomen. Het was vandaag echter moeilijk spelen want met momenten was er veel wind.
Zaterdag dus halve finale. Spannend.' (km)
Het OCMW van Herentals houdt in de maand mei een openbare zitting om een huis op het eeuwenoude Begijnhof per opbod in erfpacht te geven. Dat betekent dat bewoners een gebruiksrecht kopen voor het historische gebouw binnen het Begijnhof dat in 1998 voorgesteld werd om opgenomen te worden op de lijst van monumenten van het Werelderfgoed Unesco.
Tot dusver is echter het Herentalse Begijnhof nog niet opgenomen op deze Unesco-lijst.