U bent hier

HA! Herentals-Anders!, nieuwe politieke burgerbeweging : 'De stad is van iedereen'

Herentals
07.08.2018 - 13.41u
Door: Herman Gezelle

Een 6-tal rasechte Herentalsenaren slaan de handen in elkaar om hun visie op Herentals vorm te geven. Dit doen ze door een nieuw politiek project op te starten: Herentals-Anders. De aftrap van HA! Herentals-Anders werd vanmiddag in Vinterra gegeven.

'Herentals-Anders wil politiek terug in de samenleving brengen en de inwoners van Herentals hun stem teruggeven', zegt onafhankelijk gemeenteraadslid  Kathleen Laverge.

'Via debatten en voortdurende interactie werken burgers mee aan initiatieven en projecten in Herentals, Noorderwijk en Morkhoven. De democratie van onderuit dus.'

'Samen 35 jaar ervaring in de politiek'

'Ons stichtend 6-tal bestaat uit Kathleen Laverge, gemeenteraadslid, Bert Hendrickx, Esther Engels, Dominique Bellens, Jan Goossens en Peter Hendrickx. Samen hebben ze meer dan 35 jaar ervaring in de lokale politiek. Het zijn dus geen groentjes.

'Inwoners zijn creatief genoeg om initiatieven in hun gemeente mee vorm te geven'

Laverge uit Morkhoven, gemeenteraadslid, vervolgt : 'Al jaren leeft het idee in mijn hoofd om de burger terug centraal te stellen in onze gemeente. Het is niet aan de politiek om te beslissen hoe initiatieven vorm krijgen, maar aan alle inwoners van Herentals. Het beleidsniveau is daarin een middel om goed beheer te verzekeren en de uitvoering van gedragen projecten te begeleiden. Burgers zijn de echte bron van beleid...'

'Herentals-Anders de solide fundering om een gemeenschap op te bouwen op échte democratische basis'

"Ideeën genoeg, daar zijn we zeker van, maar er is geen forum om die ideeën te uiten of vorm te geven", volgens Dominique Bellens, adviseur voor ondernemers. "Dat kader willen wij nu net wél creëren! Eigenlijk is Herentals-Anders de solide fundering om een gemeenschap op te bouwen op échte democratische basis."

'Handelaars en horeca-uitbaters weten best wel hoe ze hun zaak vorm kunnen geven'

'Het is toch logisch dat we de ondernemers zelf betrekken bij projecten die hen aanbelangen, zoals bijvoorbeeld mobiliteit', aldus Bert Hendrickx, die zelf meer dan 20 jaar een sportwinkel heeft uitgebaat op de Lierseweg. 'Handelaars en horeca-uitbaters weten best wel hoe ze hun zaak vorm kunnen geven. Het klopt toch niet dat een stadsbestuur expert is in alle sectoren?'

'De stad is van iedereen'

Jan Goossens, medeorganisator van Jazz in Thals, ziet Herentals ook cultureel openbloeien als initiatieven van onderuit kunnen groeien. 'Cultuur is de lijm in een samenleving en is zaak van en voor iedereen. Een stad moet vooral faciliteren en samenwerken met de talrijke verenigingen en privé-initiatieven die er in onze stad aanwezig zijn. Cultuur is per definitie van en met mensen en kan niet worden opgelegd.'

'Politiek klinkt voor de meeste inwoners als een ver- van-hun-bed-show, maar dat is het niet", aldus Engels die ook in Westerlo als gemeenteraadslid actief is geweest in de lokale politiek.

'Ieder van ons is niet alleen verantwoordelijk voor zichzelf, maar ook voor haar/zijn leefomgeving en dus ook voor zijn/haar stad. Herentals-Anders wil het debat aanwakkeren, àlle burgers betrekken, hen in overleg laten gaan met experts en van daaruit projecten tot stand brengen die het algemeen belang dienen.'

'HERENTALS•ANDERS : Jouw stem, jouw stad.'

Peter Hendrickx, geboren en getogen in Noorderwijk, duidt de slogan: "Beste burger van Herentals, Noorderwijk en Morkhoven, jouw stem zal gehoord worden. Herentals-Anders legt het initiatief om onze gemeente dynamiek te geven, bij jou. Iedereen, en dat bedoelen we letterlijk, kan meewerken aan een stad waar samen-leven centraal staat. De keuze is aan jullie.'

'Integreren en verbinden'

"Alleen dan maken we een samenleving waar samen-leven van onderuit wordt gedragen en waar elke inwoner is verbonden met zijn gemeente en met de andere inwoners", aldus Herentals-Anders. "Lijstvorming is voor ons geen prioriteit."

Over programmapunten kon de nieuwe Herentalse politieke formatie nog niet veel kwijt.  Er komt op korte termijn een eigen webstek online. In een kartel stappen zou niet aan de orde zijn. (pp)

Extra info Herentals-Anders via https://www.facebook.com/HerentalsAnders/

imageMeer nieuws

Wedstrijden provinciaal voetbal Kempen Neteland

Kempen regio | Neteland 26.11.2021 - 19.19u reading time3min

3 Amateur B

HBBC afgelastingen door covid

Herentals 26.11.2021 - 18.44u

Al 1 geval van zorgwekkende nieuwe coronavariant in ons land

Internationaal | Nationaal | Vlaanderen 26.11.2021 - 16.24u

Sciensano : 'Impact van COVID-19-vaccins in België'

Kempen regio | Nationaal | Neteland | Vlaanderen 26.11.2021 - 14.59u

Natuurpunt Vorselaar : boomplantactie Lovenhoek zaterdag

Neteland | Vorselaar 26.11.2021 - 14.19u

Autosalon gaat dan toch niet door: "Covidsituatie is niet ideaal"

 Autosalon gaat dan toch niet door: "Covidsituatie is niet ideaal"
Kempen regio | Nationaal | Neteland | Vlaanderen 26.11.2021 - 11.52u

Olense kerststallentocht afgelast

Olen 26.11.2021 - 10.45u

Nieuws uit uw regio

Onze partners

Webdesign door Intracto