Uit een grootschalig onderzoek naar de CO2-uitstoot van schepen blijkt dat de Antwerpse haven de op één na meest vervuilende haven is in Europa, na de haven van Rotterdam.
De haven zou jaarlijks 7,4 miljoen ton CO2 uitstoten. Het Antwerps Havenbedrijf zegt dat het die uitstoot wil verminderen door tegen 2028 stroom te voorzien aan wal en door sterk in te zetten op alternatieve brandstoffen.
Een Europees rapport van de ngo Transport & Environment toont aan dat de Antwerpse haven 7,4 miljoen ton CO2 uitstoot per jaar.
Dat cijfer gaat over de schepen die binnen- en buitenvaren en aan de kaaien liggen, niet over de industrie aan de haven.
Aangemeerde schepen gebruiken eigen dieselgeneratoren om zichzelf te voorzien van stroom. Hun aandeel telt jaarlijks zo'n 351.000 ton aan CO2. Enkel de haven van Rotterdam is vervuilender. De Duitse havenstad Hamburg staat op de derde meest vervuilende plaats. (VRTNWS)
Haven van Antwerpen is op één na meest vervuilende van Europa: "Daling uitstoot niet voor eerste jaren" https://t.co/fhWro9XhkF #vrtnws
— VRT NWS (@vrtnws) February 3, 2022
Met een cheque van liefst €24.500 voor zeven goede doelen zette Herentals De Lakenpoortse, een damesafdeling van Lions Club, een waardig slotakkoord achter de werking.
Van 2007 tot nu zetten deze dames zich met hartverwarmende energie in voor sociale projecten. Een rode draad was de strijd tegen borstkanker door de verkoop van heerlijke pralines onder de naam 'Boobies'.
Wout van Aert is "klaar" voor zijn 4e Tour de France, zo heeft hij deze voormiddag nog eens op Strava bevestigd. Van Aert moest na een akkefietje op stage zijn fiets enkele dagen aan de kant laten staan, maar het letsel lijkt achter de rug.
Wout van Aert brak vorige week zijn stage in Tignes vroegtijdig af en miste het BK nadat hij in Frankrijk zijn knie tegen zijn stuur gestoten had.
Aangezien zijn knie begon te irriteren, koos Van Aert voor enkele fietsloze dagen. (VRTNWS)
Brigade Piron 2.0 Nete & Aa, de vaderlandslievende vereniging, organiseert op zaterdag 2 juli vanaf 13u een opendeur in De Smisse, Vest Herentals.
'Twee jaar geleden vond in 'De Smisse' (het lokaal van de oud-scouts 'De Brigands') in Herentals de eerste vergadering plaats ter voorbereiding van de heroprichting van de vaderlandslievende vereniging 'Brigade Piron 2.0 – Nete en Aa'', zegt Ronny Neefs, voorzitter.
De groene fractie in het federaal parlement legt een wetsvoorstel neer om het recht op abortus te verankeren in de grondwet.
De Franstalige socialisten van PS kwamen met dat idee naar aanleiding van het arrest van het Amerikaanse Hooggerechtshof waardoor staten abortus op hun grondgebied kunnen verbieden. (VRTNWS)
Maandagochtend is de zijgevel van het Sint-Jozefsinstituut losgekomen van de rest van het gebouw. Ondertussen heeft aannemer Artem uit Dessel de zijgevel afgebroken en is instortingsgevaar geweken. Dit gebouw dateert uit 1904.
De school wordt niet volledig afgebroken', zegt Anouk Van Bavel, marketing van Bouwheer Van Roey Vastgoed.
Zondagmarkt in juli en augustus niet bereikbaar langs St.-Jobsstraat en Hellekensstraat
Van 1 juli tot 31 augustus is de Hellekensstraat, tussen St.-Jobsstraat en Poelstraatje, een speelstraat. De straat wordt daarom twee maanden lang afgesloten aan de kant van de St.-Jobsstraat. Bewoners van de Hellekensstraat en het Poelstraatje kunnen hun woning met de wagen bereiken langs de Augustijnenlaan. Fietsers hebben altijd doorgang.
Het gemeentebestuur Mol en volwassenonderwijs CVO-HIK geven samen een nieuwe bestemming aan de voormalige schoolsite in Achterbos (Achterbos 27).
De schoolgebouwen staan leeg sinds de kleuters van VBS De Toren begin 2022 naar hun nieuwe gebouw in de Jozef Calasanzstraat verhuisden. Het gemeentebestuur wil op korte termijn kinderclub Windekind verhuizen naar de schoolsite.
Swave Photonics, een nieuwe spin-off van imec en VUB, heeft een eerste kapitaalronde van €7 miljoen afgerond.
De investering zal worden gebruikt om immersieve 3D HXR-technologie op de markt te brengen. Deelnemende investeerders aan de kapitaalronde zijn onder meer imec.xpand, het Flanders Future Techfund (FFTF) en QBIC.
De appartementsblokken Laar 2A, 2B en 2C krijgen de nieuwe straatnaam 'Huidenvettersstraat' in Mol.
Dat heeft de gemeenteraad beslist. De wijziging komt er op vraag van de vereniging van eigenaars van deze residenties. Momenteel stellen zich problemen met de postbedelingen voor dit deel van het Laar waardoor een straatnaamwijziging zich opdrong.
In de tuin van een woning in Herselt, aan het natuurgebied Langdonken, is het lichaam van een man gevonden. Het gaat om moord.
Er is een verdachte opgepakt en die zal nog verhoord worden, laat het parket Antwerpen weten.
Afgelopen nacht heeft het parket een onderzoek gevoerd in de tuin van een woning aan Dooiewerf in Herselt. In de tuin lag een dode man.
De politie had een ruime perimeter ingesteld rond de woning. Het labo was ter plaatse voor een sporenonderzoek. (VRTNWS)