U bent hier

HBBC kiest met succes voor andere aanpak: 'Onze jeugd is dé stevige toekomst'

Herentals
11.03.2020 - 16.51u
Door: Mark Jaspers

HBBC (Koninklijke Herentalse Basketbalclub) blaast dit jaar 65 kaarsjes uit, maar spaart de festiviteiten voor een later jubileum op.

Een drastische koerswending 2 seizoenen geleden is waardevol geweest. In de sporthal van Campus De Vesten spelen zich tijdens het weekend sportieve prestaties van hoog nivo.

Tijdens het zogenaamde Peanuts Toernooi nemen de jeugdteams van de jongste basketballertjes het tegen elkaar op. Er zijn ook ploegen uit verre uithoeken van de Kempen naar de vaste thuisbasis van de Herentalse Basketbalclub (HBBC) afgezakt om aan de wedstrijden deel te nemen.

Het enthousiasme waarmee de kids naar de korf mikken of elkaar proberen af te blokken, is zonder meer opvallend energievol.

Want hoewel HBBC recent nog een seniorenploeg in 1e provinciale spelen had, vormt de jeugd dé toekomst van de bedrijvige club.

Extrasportief

' HBBC is gesticht op 1 januari 1955. Een groots feestprogramma voor de 65e verjaardag van de club staat niet op het jaaragenda', zegt HBBC-pr Dirk Vervoort.

'Ons gouden jubileum hebben groots gevierd met een enorme happening en 5 jaar geleden voor onze 60e verjaardag ook al een speciaal project opgezet. Omdat sport en cultuur in Herentals zich meestal ver van elkaar verhouden, besloten we die twee speciaal bij elkaar te brengen.

We hebben toen verschillende kunstenaars gevraagd om kunstwerken rond het Herentalse basketbal te maken en daarmee een tentoonstelling in kasteel Le Paige gehouden. Maar zo'n groot feest vergt enorm veel energie van ons tof vrijwilligersteam, terwijl zij tijdens het jaar al zo vaak de schouders mee onder activiteiten moeten zetten.

Met meer dan 300 leden zet de sportvereniging dan ook geregeld activiteiten buiten het speelveld op. Vaste festiviteiten zijn het clubontbijt en een eetdag, naast evenementen die geld inzamelen voor het goede doel. In het verleden waren er wel meer activiteiten, zoals een cava-lounge tijdens Herentals Fietst-Feest of onze oudejaarsfuif in zaal 't Hof.

Maar die zaken vergden ofwel te veel inspanningen van onze vrijwilligers, ofwel werden we doodgeknepen door professionele evenementen. Maar de vaste extra-sportieve activiteiten willen we wel behouden, omdat die de gemeenschap van de Herentalse Basketbalclub hechter maken', besluit een enthousiaste Dirk Vervoort.

https://www.hbbc.be/introductie

Foto's : beeldarchief Nnieuws

imageMeer nieuws

Covidbesmettingen in BS De Scharrel Minderhout

Kempen regio | Neteland | Provincie Antwerpen 11.06.2021 - 16.56u

Op zoek naar namen voor Lilse trage wegen

Kempen regio | Lille | Neteland 11.06.2021 - 16.50u

Tijs Vanneste op Gladiolen Oogst

Tijs Vanneste op Gladiolen Oogst
Kempen regio | Neteland | Olen | Vlaanderen 11.06.2021 - 16.37u

BOIC breidt selectie voor Tokio uit: Wout van Aert en Evenepoel zijn erbij

Internationaal | Kempen regio | Vlaanderen 11.06.2021 - 16.27u

Herentalse Wetstraatjournalist Guy Tegenbos bij 'Het gesprek' op Vlaamsparlement.tv

Herentalse Wetstraatjournalist Guy Tegenbos bij 'Het gesprek' op Vlaamsparlement.tv
Herentals | Kempen regio | Neteland | Vlaanderen 11.06.2021 - 14.24u

Digitale cadeaubonnen met EK-spel

Digitale cadeaubonnen met EK-spel
Herentals 11.06.2021 - 14.04u

Herentalse start-up zoekt €125.000 via crowdlending

Herentalse start-up zoekt €125.000 via crowdlending
Herentals | Kempen regio | Neteland | Vlaanderen 11.06.2021 - 13.32u

Duivels geland in Rusland, zonder KDB en Witsel

Internationaal | Nationaal 11.06.2021 - 12.37u

Zonnige en zwoele dagen op komst: begin volgende week tot 30 graden

Zonnige en zwoele dagen op komst: begin volgende week tot 30 graden
Kempen regio | Neteland | Vlaanderen 11.06.2021 - 09.25u

Nieuws uit uw regio

Onze partners

Webdesign door Intracto