Heylen Warehouses uit Herentals start met fase 3 van bouw logistieke campus T-Port Logistic Campus. Werkgelegenheid Twente krijgt boost.
T-Port Logistic Campus breidt verder uit met de start van de volgende bouwfase op XL Business Park Twente. Gelegen op een centrale plek in Oost-Nederland, dichtbij de Duitse grens en met een on-site barge terminal, doet T-Port Logistic Campus in Almelo zijn naam op plek 6 van de logistieke hotspots in Nederland alle eer aan.
Landingsplaats
De eerstvolgende 3 units op fase Noord worden gebouwd naar de succesvolle campusgedachte van Heylen Warehouses. Gezien het huidige klimaat na de Covid-pandemie en het booming effect van e-commerce, zoeken meer klanten meteen beschikbare ruimte om de overcapaciteit van de aanvoer van producten te kunnen verwerken.
Daarom heeft Heylen Warehouses het besluit genomen de volgende fase te starten om zijn klanten de flexibiliteit te geven te kunnen groeien in uitdagende tijden.
Zo'n 33.000m², onderverdeeld in 3 schakelbare units, state-of-the-art logistieke magazijnen met in het oog springende kantoren zullen weldra op de vlakte herrijzen.
De resterende 90.000m² zullen gefaseerd worden gerealiseerd. Heylen Warehouses zal op deze site zijn standaard verhogen naar een vrije hoogte van 13.70m om in te spelen op de nieuwste trends in de e-commerce markt.
"We zijn pionier en grondlegger van technologische innovaties en pogen met de verhoging van de standaard vrije hoogte in België en Nederland zo onze gebouwen meer dan ooit futureproof te maken." zegt Philippe Deschilder, CEO van Heylen Warehouses.
Logistieke hotspot
Multimodaliteit op deze logistieke toplocatie is één van de ingrediënten van het succes van T-Port Logistic Campus. Zowel over het spoor, over het water als over de weg is T-Port Logistic Campus optimaal bereikbaar.
Een strategische positie op het kruispunt van Noordzee, Baltische regio en het Scandinavisch-Mediteraans TenT knooppunt in het centrum van Europa.
De moderne Combi Terminal Twente staat naast de deur om containers direct van het schip naar het distributiecentrum te brengen, en andersom. CTT is één van de grootste containerterminals in Nederland met een overslag van circa 100.000 TEU in Almelo, en dagelijkse afvaarten tussen de andere eigen terminals van Hengelo en Rotterdam.
Werkgelegenheid
Met 3 nieuwe units kan dit nog eens 250 banen op leveren waarmee de transport-, distributie- en e-commerce sector steeds belangrijker wordt voor de werkgelegenheid in de regio ., .
Naast het werken in een dynamische en groeiende sector biedt de T-Port Logistic Campus het XL business park een zeer aangenaam werkklimaat in een groene werkomgeving. De overheden, het bedrijfsleven en de onderwijsinstellingen doen ook hun duit in het zakje met een pro-actieve opstelling.
Deze samenwerking vindt plaats in Port of Twente, een organisatie waar de drie O's samenkomen voor een optimale samenwerking.
VZW Herentaldum bestaat dit jaar 50 jaar. 'De Geschiedkundige Kring werd opgericht door een beslissing van het college van burgemeester en schepenen van 23 mei 1972.
Een initiatief van destijds stadsarchivaris Jan Goris, het enige bestuurslid dat na 50 jaar vandaag nog actief is in de kring als secretaris. Goris was de opvolger van stadsarchivaris E.H. Remi Verellen, gewezen professor in het Sint-Jozefscollege en later pastoor van het Begijnhof.
De protestgroep 'De Geluidsdempers' uit de woonwijk Herentals Linkeroever heeft vanmiddag een stille protestactie aan Dompel gehouden naast de in opspraak gekomen zomerbar Bloom.
'De overlast in de weekends tijdens de zomermaanden juli en augustus bleef ook na na 22:00 uur aanhouden en de nachtrust voor de vele bewoners in de buurt werd daardoor niet gerespecteerd', klinkt het bij de protesterende buurtbewoners.
Nu zaterdag 20 augustus om 18.30u speelt VC Herentals in het kader van de Beker van Antwerpen tegen KFC Heikant.
Provinciaal Recreatiedomein Zilvermeer heeft een nieuwe blikvanger, op het strand prijkt een reuzegrote zonnebril.
Deze bril is 1,8 meter hoog en werd op vraag van het Zilvermeer geconstrueerd met de 3D-betonprinter van Kamp C, het Provinciaal Centrum voor Duurzaamheid en Innovatie in de Bouw.
Studenten aan de bouwopleiding van de Thomas More Hogeschool deden op die manier kostbare praktijkervaring op.
Vanaf 1 september hoeven de Herentalsenaren niet langer een afspraak te maken voor een bezoek aan het recyclagepark Hemeldonk.
Het afsprakensysteem is niet meer nodig om de toegang tot het recyclagepark vlot te laten verlopen. Het stadsbestuur vroeg aan IOK Afvalbeheer om het afsprakensysteem stop te zetten. Omdat er geen praktische bezwaren zijn, wordt het afsprakensysteem dus stopgezet.
In Antwerpen is vanavond een korte maar hevige brand uitgebroken in de Boerentoren.
Intussen is de brand in een bijgebouw van de iconische toren onder controle. De toren is momenteel gesloten voor grote renovatiewerken.
Volgens de brandweer is er bij de brand geen asbest vrijgekomen. (VRTNWS)
Nafi Thiam heeft haar favorietenrol op de zevenkamp waargemaakt.
Onze landgenote had niet eens haar beste niveau nodig om haar Europese titel te verlengen.
Noor Vidts viel net als op de Olympische Spelen in Tokio (4e) en het WK in Eugene (5e) net naast het podium. (VRTNWS) Beelden Atletieknieuws.
Een tekort aan redders zorgt ervoor dat het grote publiek tijdens de week overdag niet meer kan gaan zwemmen in het zwembad van Nijlen.
Gezien de omvang van het zwembad zijn er twee redders nodig en die heeft Nijlen niet. (VRTNWS)
Geen publiekszwemmen meer tijdens schooluren in Nijlens zwembad: "Er zijn te weinig redders" https://t.co/6jAR4oi7hW #vrtnws
Bruno De Wever (UGent), expert over de geschiedenis van de Vlaamse beweging, roept de organisatie van de IJzerwake op "om radicaal te breken met hun neofascistische vleugel".
Hij doet dat naar aanleiding van het omstreden festival Frontnacht waarvan eerder deze week de vergunning werd ingetrokken.
De hele hetze rond Frontnacht doet volgens De Wever de Vlaamse beweging geen goed. (VRTNWS)
Dierenrechtenorganisatie GAIA heeft eerder deze maand klacht ingediend tegen een hondenverkoper uit Kasterlee, omdat die aan verschillende klanten zieke puppy's zou hebben verkocht.
Vrijdag volgt er nog een tweede klacht tegen de handelaar, over een website die "puberpups" aanbiedt en die volgens GAIA misleidend zou zijn. (VRTNWS)