HYC wil met ambitie haar 50e seizoen afwerken. Voorzitter Frank Van Reeth tijdens de druk bijgewoonde teamvoorstelling vanavond bij Kia Peeters:  'We gaan in dit jubileumjaar onze eigen jeugd extra kansen geven.  Vorig seizoen werd de competitie zoals verwacht door covid snel stilgelegd waardoor we pas nu ons 50-jarig jubileum vieren.

HYC werd opgericht in 1971, een halve eeuw geleden, en dat zorgt ervoor dat dit een speciaal jaar wordt voor ons. Ook het feit dat het ons eerste volledig seizoen is met onze nieuwe naamsponsor Heylen Vastgoed, maakt het bijzonder.'

Competitieopzet : Beker België, BeNeLiga en nieuwe BeNe-beker

'De competitieopzet dit jaar start zoals gebruikelijk met wedstrijden voor de Beker van België (met als tegenstanders Chiefs Leuven, Mechelen Golden Sharks en Bulldogs Liège)', vervolgt HYC-voorzitter Frank Van Reeth.

Daarna volgt de BeNeLiga, waar de Belgische ploegen het gezelschap krijgen van 4 Nederlandse teams (Eaters Geleen, Zoetermeer Panters, Hijs Hokij Den Haag en Unis Flyers Heerenveen).

Deze 8 teams strijden om de nieuwe BeNe-beker via een competitieformule, gevolgd door play-offs. Er werd onderling beslist om maximaal met twee imports te spelen, waardoor de spelers uit onze eigen jeugd meer kansen krijgen om aan te treden op het hoogste niveau.'

Rob's Weekend

'Sport Vlaanderen is intussen volop bezig met het klaarmaken van de ijsbaan zodat we dit weekend onze eerste thuiswedstrijden kunnen spelen. Dat doen we traditiegetrouw tijdens Rob's weekend. Deze traditie is gestart in 2012 en hiermee houden we onze betreurde oudspeler Rob Goris intussen al 9 jaar in ere.

De inkomsten van dit weekend worden (ook volgens traditie) steeds geïnvesteerd in het Olivia Fund.

Op zondag 03/10 speelt Heylen Vastgoed HYC haar eerste vriendschappelijke thuiswedstrijd tegen Bulldogs Liège om 20 uur. De huidige wetgeving laat ons toe de wedstrijd zonder mondmasker te bezoeken.

De tarieven blijven €10 voor volwassenen en €5 voor studenten. Kinderen onder 12 jaar mogen de wedstrijd nog steeds gratis bijwonen. We vragen ook dit jaar aan onze leden en sponsors om uitzonderlijk €5 voor het goede doel te doneren bij het betreden van de wedstrijd. Over enkele weken kunnen we dan hopelijk een mooie cheque aan de familie Hendrickx overhandigen.'

Ambitieus HYC-team 2021-2022 :

Goalies # 32 Kevin Van Looveren # 90 Arne Waumans # 1 Thomas Van Springel.

Defence # 2 Chad Piccard # 9 Wannes Moons # 20 Emiel Cuylaerts (A) # 42 Lowie Cuylaerts # 46 Brent Bogaerts.

Forwards # 3 Ben Coolen # 5 Jef Van Den Bosch # 8 Nick Verschuren (NL) # 11 Jordy Van Dyck (A) # 19 Ethan Skinner (CAN) # 52 Jacques De Ceuster # 67 Mitch Morgan (Captain) # 76 Arne Vervoort # 89 Brennan Feasey (CAN).

Juniors Joren Moonen, Yanco Lens, Tibo Van Reeth, Vincent Bogaerts, Rik Cuylen, Ward Peeters.

Staff Head Coach: Bill Morgan -  Assistant Coach: Sami Lipsonen - Team Manager: Christophe Vervoort - Equipment Manager: Peter Wouters - Equipment: Andy Van Looveren - Medical Team: Lowie Van Den Bosch, Glen Van Der Velde,  Christof Simon, Dr. Tom Claes, Dr. Mathias Peeters.

Bill Morgan, Head Coach : 'Eigen jeugd kansen geven'

'Bill Morgan wordt dit seizoen Head Coach van het eerste team. In de jaren 70, 80 en 90 was hij een vaste waarde als center en Bill is recordhouder van de club met 1.318 punten (waarvan 506 goals en 812 assists). Later werd hij coach en behaalde hij tal van bekers en kampioenschappen van België. De intussen bijna 65-jarige Canadees heeft dus de nodige ervaring om ons jonge team te sturen in het 50-jarige jubileumjaar van onze club.'

2 sterke sympathieke Canadese import :

Brennan Feasy (CAN) steekt z'n ambitie niet onder stoelen of banken : 'I am an offensive, highly skilled forward with a great shot and ability to read the ice. As of last season I had completed 5 years at the university of Windsor obtaining a degree in human kinetics, followed by a two year teachers college program.

I was lucky enough to play all 5 years on a great lancers team. After my university career, I was able to play for a short stint with the Worcester Railers, however I wanted to begin my hockey journey in Europe and I couldn't think of a better spot than Herentals with HYC.

Ethan Skinner (23) : Ethan was een ploegmaat van Brennan Feasey aan de University of Windsor waar ze gedurende twee seizoenen samenspeelden.

'I'm a 2-way centre that likes to play in all situations, I wouldn't say I'm flashy by any means but I enjoy contributing offensively. I would say speed and hockey sense are my two biggest assets. I wanted to come to Belgium mostly because of the opportunity that Herentals is giving me to play on such a successful team.  I want to win!'  Foto's Kurt Tops / NNieuws.

HYC in actie - Ijsstadion Sport Vlaanderen dit weekend:

Rob's Weekend tvv. Olivia Fund en volgende zondag 3/10 om 20u vriendschappelijk tegen Bulldogs Liège.