#iedereenfluo "Zichtbaarheid redt mensenlevens. Het gaat écht om zien en gezien worden in het verkeer", zegt Vlaams minister van Mobiliteit en Openbare Werken Lydia Peeters.
"Binnen het nieuwe Vlaamse Verkeersveiligheidsplan zetten we dan ook sterk in op zichtbaarheid bij alle weggebruikers.
Fluo dragen in het verkeer zorgt ervoor dat de zichtbaarheid voor aankomend verkeer in het donker maar liefst verdrievoudigt en reikt tot op 150 meter.
Zichtbaarheid en gezien worden, blijft daarmee een zeer belangrijke factor om ongevallen te vermijden. Want zelfs in een atypisch mobiliteitsjaar vielen er in Vlaanderen in 2020 nog 11 voetgangersdoden en 12 fietsdoden in het donker te betreuren." De aftrap van deze nieuwe sensibiliseringscampagne werd gegeven in Dilsen-Stokkem bij jeugdbeweging KSA Stokkem.
#iedereenfluo
'We naderen de maanden waarin de dagen het kortst zijn, de ochtendspits nog donker is en de vroege zonsondergang zorgt voor een verminderde zichtbaarheid.
Om nogmaals te benadrukken dat zien en gezien worden van levensbelang is in het verkeer, lanceert minister Peeters samen met de verkeershelden Zeppe & Zikki de campagne #iedereenfluo.
Uit de ongevallencijfers kunnen we vaststellen dat er een piek is bij het aantal verkeersslachtoffers tijdens de ochtend- en avondspits in de late herfst of de vroege winter. Zelfs in een atypisch mobiliteitsjaar ten gevolge van Covid-19 vielen er in Vlaanderen in 2020 nog 11 voetgangersdoden en 12 fietsdoden in het donker te betreuren.
Meer dan 1 op 4 voetgangersslachtoffers valt in het donker. Dit aandeel blijft stabiel ondanks het afgelopen coronajaar met o.a. sluiting van scholen en horeca, lockdown en de avondklok.
In de ongevallencijfers zien we dat de ernst van de voetgangersslachtoffers hoger is bij duisternis. 30% van het aantal zwaargewonden en doden bij voetgangers in 2020 vond plaats in het donker (d.w.z. bij dageraad-schemering of nacht).
Andere acties rond zichtbaarheid
Om een zo breed mogelijke doelgroep te bereiken en zoveel mogelijk leeftijdscategorieën te vatten, lopen er naast de zichtbaarheidscampagne met Zeppe & Zikki in november ook nog andere projecten met steun van de Vlaamse overheid.
Zoals het verkeersproject 'Helm Op Fluo Top' van de Vlaamse Stichting Verkeerskunde (VSV). Basisscholen kunnen hiermee hun leerlingen stimuleren om ook tijdens de donkere maanden te voet of met de fiets naar school te komen.
Ook de jaarlijkse FLUODAG van XIU vzw staat gepland op dinsdag 16 november. Een actie om de zichtbaarheid van fietsende tieners in het donker te stimuleren.'
Sinds vandaag hangt er een eerste sterretje in onze sterrenboom op begraafplaats Mol Sluis. Dit sterretje herdenkt het verloren ongeboren kindje van mama Sarah, die het gemeentebestuur Mol op het idee van de sterrenbomen bracht.
10 begraafplaatsen krijgen een sterrenboom en een prachtig gedicht om ongeboren en overleden kinderen te herdenken. Op die manier bieden we op elke begraafplaats toch een plek van troost en herdenking aan ouders die anders in de kou blijven staan. Alle info vind je op www.gemeentemol.be/sterrenboom.
Onderzoek wijst uit dat mensen actiever zijn als er zich dichter bij hun woonplaats sportinfrastructuur bevindt.
Daarom kocht team Sport en Jeugd Heist-op-den-Berg via de groepsaankoop van Sport Vlaanderen een mobiele IPitup-beweegbank. Dat is een meerpersoonszitbank met allerlei beweegfuncties.
De bank staat op dit moment opgesteld aan sporthal De Lichten in Booischot en kan door iedereen vrij gebruikt worden. Ze is voorzien van infopanelen met laagdrempelige oefeningen.
Groep Infrabo, advies- en studiebureau uit Westerlo, bestaat volgend jaar 40 jaar. Een uitgelezen moment om een volledig nieuwe huisstijl te lanceren die aansluit bij de hedendaagse activiteiten van het bedrijf.
Logo in een nieuw jasje
Vanaf vrijdag 1 juli 2022 komen er nieuwe verkeersregels voor elektrische steps. Die mogen voortaan niet meer op het voetpad rijden.
De Vlaamse verkeersbelasting wordt bijna 10 procent duurder en de soepelere procedure om tijdelijke werkloosheid aan te vragen loopt na meer dan twee jaar ten einde. Ze werd ingevoerd aan het begin van de coronacrisis. (VRTNWS)
De Tour de France staat voor de deur maar de topwielrenner heeft naast zijn deelname aan de Tour ook nog ander nieuws aan te kondigen.
Wout van Aert & echtgenote Sarah De Bie investeren de komende jaren in een participatie met Heylen Vastgoed uit Herentals. Heylen Vastgoed werd in 2005 opgericht door Johan Heylen als éénmanszaak. In 2014 vervoegde Cedric Vanhencxthoven Heylen Vastgoed om het samen verder uit te bouwen.
Op maandag 4 juli start de gespecialiseerde asbestverwijderaar 4Best uit Lille met de graafwerken om de asbest uit de ondergrond van de Diepestraat te verwijderen.
Deze werkzaamheden verlopen volgens een aangepaste methode om alle gezondheidsrisico's voor de werfmedewerkers en de omwonenden uit te sluiten.
Wanneer het asbest veilig uit de ondergrond gehaald is, hervat de aannemer na het bouwverlof de voorziene rioleringswerken.
Vlaamse boeren doen meer dan lekker voedsel produceren alleen. Het zijn ook veelzijdige ondernemers die ons unieke Vlaamse landschap mee vorm geven.
Tijd dus voor een lofzang aan onze Vlaamse boeren en tuinders. Deze zomer brengt #Boerentrots samen met twee street artists een kleurrijke ode aan onze boeren.
Via twee prachtige muurschilderingen in Antwerpen en Gent tonen ze de producten die onze boeren lokaal telen en de adembenemende landschappen die ze elke dag mee vormgeven.
De politie van Antwerpen heeft zes twintigers opgepakt die verdacht worden van phishing.
De bende verstuurde duizenden berichten in naam van Itsme, banken en overheidsinstanties en maakte vermoedelijk honderdduizenden euro's buit bij tientallen slachtoffers.
Opvallend: een van de verdachten werkte een tijdje als contacttracer en misbruikte haar positie om vertrouwelijke gegevens van potentiële slachtoffers te bemachtigen. (VRTNWS)
Melikan Kuçam, het voormalige Mechelse N-VA-gemeenteraadslid, is ook in beroep veroordeeld voor mensensmokkel en passieve omkoping.
In beroep krijgt hij wel strafvermindering: 5 jaar effectief in plaats van 8 jaar. De geldboete die hij moet betalen wordt ook verlaagd: van 696.000 euro naar 48.000 euro.
VanRoey.be en Fortino Capital Partners (“Fortino”) kondigen vandaag aan dat investeringsbedrijf Fortino een belang heeft genomen in VanRoey.be.
Het management heeft in Fortino de partij gevonden om de groeiambities kracht bij te zetten en samen VanRoey.be verder uit te bouwen, steeds met de focus op kwalitatieve dienstverlening en klantentevredenheid.