Zaterdagmiddag nam een bomvolle St.-Janskerk op de Molekens afscheid van brandweerman Swa Van de Kelft die vorige zondag plots thuis overleden was.  Net op de dag na de 24e aankomst van Sinterklaas, z'n levenswerk onder de vleugels van vzw Kinderdroom. Volgend jaar zou hij z'n jubileum, de 25e aankomst van de Sint, organiseren.

Swa werd 57. Hij was 33 jaar een actief en gewaardeerd vrijwillig brandweerman bij brandweerzone Kempen post Herentals.

Brandweerhelm, z'n -kepie, en ook een hamer

Op de kist lagen z'n brandweerhelm, z'n -kepie, en ook een hamer als symbool van z'n schrijnwerkerscarrière. Op de tonen van Il Silenzio (Nini Rosso) droegen 4 brandweermakkers de kist tot bij het altaar. Pakkende live-muziek en nummers van o.a. Bram Vermeulen en Stef Bos accentueerden deze plechtige uitvaartdienst.

De kerk werd muisstil en emotioneel bij de afscheidswoorden van z'n 4 dochters Silke, Tinne, Anneleen en Lien : 'We zijn zo fier op jou vokke, op alles wat je deed voor ons. We weten helden en vokke's gaan echt niet dood. Die gaan alleen even kijken of het veilig is.'

Mieke Baelus, directrice van basisschool Wijngaard, had een bijzondere huldeblijk klaar : 'Onze school kon een schoolfeest niet voorstellen zonder de Swa : de feesttent opbouwen, wafels en frites bakken, hulp overal, alles regelen voor een vlotte praktische organisatie. Bedankt Swa voor alles wat je al die jaren voor onze leerlingen gedaan hebt.'

Swa was voorzitter en stichter van vzw Kinderdroom die de aankomst van Sinterklaas vorige zaterdag voor de 24e keer had georganiseerd. Namens Kinderdroom kondigde Geert Nies  aan dat de jubileumeditie in 2016 aan Swa zal worden opgedragen.

Tenslotte sprak majoor Jan Peelaerts namens het voltallig brandweerkorps Kempen post Herentals z'n waardering en respect uit voor de 33 jaar onverdroten inzet : 'Swa je was haast bij iedere oproep bij de eersten aanwezig en vertrok vaak als chauffeur van de 1e interventiewagen. Je was ook zo sociaal geëngageerd. Je kwam ook op voor de belangen van het vrijwillig brandweerkorps. Je was uit het goede hout gesneden. Swa, we dragen ons aller achting voor jou diep in ons hart. Bedankt voor alles.'

Een erehaag van de brandweercollega's en honderden vrienden vormde een indringend laatste afscheid van een prachtige Herentalsenaar.  Kinderen lieten na de uitvaartdienst nog een pak witte ballonnen op in de erg grauwe lucht...  Guy Verellen / NNieuws.