De inhaalwedstrijd KVK Wellen - VC Herentals in 3e Amateur B eindigde op een billijke 1-1. De thuisploeg verdedigde de eerste 25' erg stug, zodat de kansen van Herentals tot een minimum herleid bleven. De bezoekers kwamen meer in de wedstrijd. Echter scoorde Wellen net voor de pauze langs Degeling met een sublieme vrije trap vanop 35 m (46').
Er zat nog een pak supporters bij hun warm drankje in de kantine, toen de immer bedrijvige Voorspoels Convalle bediende die moeiteloos binnentikte, 1-1 (47').
De match kreeg meer dynamiek, want beide teams wilden blijbaar meer. Aan beide zijden vielen nog wat mogelijkheden, maar zonder resultaat. Bezoeker Voorspoels kreeg in de 60' nog een laat nieuwjaarscado van de lokale doelman. Die pareerde de bal in de voeten van Voorspoels, maar de bal trof de deklat.
'Al bij al zijn we heel blij met dit een punt', verzekert Jan Deckers pr-VC Herentals. 'We gaan de komende weken verder op de ingeslagen weg.'
Extra verslag
'Enkele weken geleden werd dit duel wegens de sneeuw uitgesteld', zegt Jan Deckers pr VC Herentals. 'De KBVB herprogrammeerde de wedstrijd als aanvangsmatch in 2018. Wellen was een Limburgse ploeg en kon bij winst opklimmen naar plaats 3.
Het zou voor de bezoekers een hele klus worden om, met die gegevens in het achterhoofd, iets mee naar Herentals te brengen. Het liep even anders.
De vele meegereisde roodwitte supporters kregen een ijskoude snijdende wind pal in de verkleumde gezichten. De thuisploeg wou Herentals snel op achterstand plaatsen en daarmee de klus klaren in de aanvangsfase. De bezoekers stonden er bij en keken er naar.
Wellen was baas, VC moest achteruit. In minuut 7 leverde dat een grote mogelijkheid op; een onschuldig schot week af maar Vervoort duwde de bal tegen de paal buiten. Even later zoefde een schot, vanop afstand, een metertje naast.
De bezoekers kregen geen poot aan de grond, Wellen vond steeds de vrije man en maakte de bal ongrijpbaar. Rond het kwartier stak de thuisploeg een mooie aanval in elkaar. Enkele dubbelpasses resulteerden in een geplaatst schot naast de kooi van Vervoort.
Het was op en naast het veld bibberen en beven voor al wat rood en wit was. Maar halfweg de eerste helft ging de storm op het veld liggen. We waren al ruim een half uur ver wanneer VC een eerste keer in de buurt van Rausin geraakte. Het zette de bezoekers aan tot meer.
Even later kapte Bruyninckx zich mooi vrij, zijn plaatsbal ging maar net naast. In de volgende fase later trapte Voorspoels van ver een vreemde bal. Rausin was gerust in de zaak maar het leer kaprioleerde maar net achter de deklat. In de volgende minuut werd Dave diep gestuurd maar moest te ver uitwijken om zijn schot gevaarlijk te maken.
Herentals ging de eerste helft zonder kleerscheuren doorkomen, althans zo dacht men. De toeschouwers waren al aan een deugddoende warme drank aan 't denken, wanneer Degeling vanop zo 'n 35 meter en dicht tegen de zijlijn een vrije trap mocht nemen. Iedereen onder de bal door en Vervoort kon er ook niet meer bij. De thuisploeg had dan toch zijn voorsprong beet. De eerste 20 minuten indachtig was dat ook gerechtvaardigd te noemen.
Tijdens de pauze bleek trainer Dufraing een aantal wijzigingen aangebracht te hebben : Herentals ging resoluut op zoek naar de gelijkmaker.
Voorspoels gaf de bal mee met Convalle en Gianni verschalkte beheerst de Wellense doelman. 1-1. 5 minuten later moest dezelfde Wellenaar zijn ploeg voor een achterstand behoeden na een geplaatste vrije trap van Convalle.
De thuisploeg leek zijn beste pijlen verschoten te hebben want VC werd de gevaarlijkste ploeg. In de volgende fase ging een bezoeker onder verdachte omstandigheden neer in het strafschopgebied.
Op het uur wou Rausin, ver uitgekomen, de bal tot bij zijn flankverdediger werken. Maar Voorspoels zat er tussen, Davy ging zijn kans en lobde Rausin vanop zo'n 35 meter.
Seconden lang was het afwachten waar de bal zou belanden. Tot groot ongeloof voor de roodwitte aanhang belandde de bal pardoes op de deklat. Hier zat het VC niet mee.
Vandebroeck werd dan diep gestuurd; ook hij kreeg de bal niet voorbij Rausin. Bij een heet standje voor doel kreeg geen enkele bezoekers zijn voet tegen de bal om af te ronden.
Thomassen werd dan diep gestuurd. Ook hij kende geen succes. De thuisploeg kon daar, in deze fase van de wedstrijd, nog weinig tegenin brengen; de organisatie van de Herentalse verdediging stond goed.
Het laatste wapenfeit was nog voor Vandebroeck, maar ook zijn poging ging over. Iedereen was het erover eens dat VC dit punt niet gestolen had.
Na het eindsignaal heerste bij de bezoekers een dubbel gevoel : blij met dat onverhoopte punt, maar anderszijds zat er, zeker gezien de tweede helft, meer in. Eens te meer werd bewezen dat er, in deze reeks, een zeer gering verschil bestaat tussen de top en de kelder.
Resultaten worden vaak bepaald door kleine details. Herentals klimt een plaats in de rangschikking, het kan allemaal belang hebben. Wat er ook van zij, dit oververdiende punt moet zeker een morele opsteker zijn naar de volgende matchen.
Te beginnen zondag bij Termien. Van Dingenen is geelgeschorst maar misschien heeft VC wel een paar verrassingen in petto.'
Berre Ceuppens won zopas de prijs van de beste koffiekoeken op de UIBC wedstrijd in Valencia.Dit is een internationale wedstrijd voor jonge bakkers. Hij nam het op tegen jongeren uit Zweden, Duitsland, Portugal, Frankrijk, Nederland, Thailand, Brazilië, Turkije, Chili. Berre kreeg 6,5u om een heel assortiment te maken. De jury beoordeelde alle producten op smaak en uitzicht.Zijn koffiekoeken waren de beste van allemaal.
Tussen Mol en Herentals is de volgende twee weekends het treinverkeer onderbroken van vrijdagnacht tot zaterdagavond.
Infrabel vernieuwt een duiker onder de spoorlijn aan Rauwelkoven als voorbereiding op de fietsostrade. Het wegverkeer kan over de spooroverweg, er is wel beurtelings verkeer met een verkeerslicht op een stuk van Rauwelkoven in Geel.
Tussen Herentals en Mol worden de treinen vervangen door vervangbussen in beide richtingen. Aan alle betrokken stations hangen affiches met meer informatie over de aangepaste dienstregeling.
Op deze stralende lentedag hadden de Ghesellen van de aardbei de eer om de Gouverneur van Antwerpen, Cathy Berx, de eerste Hoogstraten Aardbeien van het seizoen aan te bieden.
De Ghesellen zijn de ambassadeurs van de Hoogstraten aardbei, het paradepaardje van Coöperatie Hoogstraten. Het was dit jaar extra feestelijk, omdat Het Hertogelijk Genootschap van de Ghesellen van de Aardbei zijn 40 jarig jubileum viert.
Luc Verguts (Open Vld) heeft eerder deze week ontslag genomen als gemeenteraadslid in Geel. Dit omwille van familiale en gezondheidsredenen. Myriam Smets, opvolger en huidig voorzitter van de Geelse liberalen, neemt het mandaat als gemeenteraadslid over.
Dit meldt de partij van lijsttrekker Lieselotte Thys. Luc Verguts blijft achter de schermen actief binnen de partij maar neemt even een stapje terug omwille van familiale en gezondheidsredenen.
Stad Geel en de Geelse scholen scharen zich achter het project Route2school. Route2school is een digitale tool die scholieren, leerkrachten, directies, ouders en alle andere betrokkenen kunnen gebruiken om hun schoolroute in kaart te brengen, en ook knelpunten die zich op die route bevinden te melden. Tot 20 mei kunnen deze gegevens nog worden ingebracht.
Als kinderen in een verkeersongeval betrokken geraken zijn ze vaak op weg zijn van of naar school. Slechts een klein deel van de ongevallen op het woon-schooltraject gebeurt binnen de zone 30 in de onmiddellijke schoolomgeving.
't Origineel ontmoet Geel
Op zaterdag 5 mei zet 't Origineel ontmoet Geel diversiteit in de kijker. In Geel zijn veertien multiculturele verenigingen actief onder de koepel van 't Origineel. Allemaal hebben ze een eigen werking met eigen doelstellingen en een eigen activiteitenaanbod.
Er is wel een gemeenschappelijke deler: integratie bevorderen door mensen een plekje te geven in de samenleving. Speciaal voor het feest gaan verenigingen van 't Origineel een samenwerking aan met Geelse Vlaamse verenigingen.
Burgemeester Vera Celis en schepen van milieu Bart Julliams overhandigden in naam van stad Geel een cheque van 1000 euro aan het Opvangcentrum voor vogels en wilde dieren (VOC Neteland).
Stad Geel wil hierbij hun werking ondersteunen die erop gericht is om op deskundige wijze (wilde) dieren in nood op te vangen, te verzorgen en na revalidatie terug vrij te laten in de natuur.
Woensdag 18 april was het weer Buitenspeeldag in Vlaanderen. Ook in Kasterlee gaat zo'n dag niet onopgemerkt voorbij. Tussen 13 uur en 16 uur kwamen 161 kinderen, jongeren, ouders en grootouders ravotten op domein Rulheyde.
Rondcrossen met de gocarts, racen met gekke fietsen, waterbalonnen, springen op luchtkastelen, .... Je kan het zo gek niet bedenken, de namiddag vloog voorbij en werd afgesloten met een heerlijk ijsje.
Op dinsdag 1 mei is KempenFietst, de fietsdag ten voordele van de Kempense
patiënt met kanker, aan de zevende editie toe!
Op de Dag van de Arbeid organiseert KempenFietst voor de zevende maal de grote
fietshappening ten voordele van kankerpatiënten. Honderden fietsliefhebbers nemen
aan het evenement deel.
Aansluitend schenkt de vzw elk jaar een aanzienlijk bedrag
aan het goede doel. Schatting is dat dit jaar rond de 85.000 euro wordt opgehaald.
Guy Van Roey, voorzitter KempenFietst vzw: "Geld ophalen voor het goede doel blijft
onze prioriteit.
Ook in Herentals, Noorderwijk en Morkhoven is de 21e eeuw er één van grote uitdagingen. Aan de ene kant is er de roep om meer natuur, open ruimte, gezonde lucht, buffering van regenwater.
Aan de andere kant is er de behoefte aan meer woongelegenheid, energieproductie en bedrijvigheid. Zijn die twee kanten wel te verzoenen? En zo ja: hoe?
Eerst het slechte nieuws: er is niemand die een pasklaar antwoord heeft.
Dan het goede nieuws: samen weten we meer dan elk apart.