U bent hier

Leerlingen basisschool Arkades bouwen nestkastjes voor de vogels

Herentals | Neteland
07.02.2018 - 17.26u
Door: Lex Verellen

De leerlingen van de basisschool Arkades in Herentals hebben nestkastjes voor de pimpelmees gebouwd en die volgehangen met vetbollen voor de vogeltjes. Dat deden ze na het ontwerpen van eigen bouwplannen voor de kastjes.

"Vorige projectperiodes hebben we het gehad over het oriënteren in de omgeving en de planten in de natuur.Binnenkort werken we in de klassen rond dieren in de natuur. Omdat die in de winter wel wat extra eten kunnen gebruiken en binnenkort het broeden begint, hebben we nestkastjes en vetbollen gebouwd.

Pimpelmezen broeden namelijk graag in nestkasten," legt Kobe, een leerling van de derde graad, uit.

Zowel de kleuters als de leerlingen van de eerste, tweede en derde graad van de basisschool Arkades hielpen mee met de bouw van de nestkastjes en de vetbollen. Samen met hun gids en boswachter Eddy Vercammen van Natuurpunt, oriënteerden ze zich in de bossen aan de Watervoort in Herentals op zoek naar de geschikte locatie voor het uitzetten van de kastjes.

Ze vernamen er allerhande natuurweetjes en informatie over de geplande grootschalige kapping van bomen en het bosbeheersplan aan de Watervoort. Het ophangen van de kastjes aan 'kapvrije bomen' was dus een grote bezorgdheid voor de leerlingen.

De leerplandoelen 'wereldoriëntatie - domein natuur' vormen het kader waarbinnen deze leeractiviteit is gesitueerd," verduidelijkt Els, leerkracht van de derde graad. "Onze leerlingen verwerven in onze school de leerstof van een specifiek thema in blokken van telkens drie weken.

Nu verwerven ze basiskennis en -inzichten, vaardigheden en attitudes over de natuurlijke omgeving en leren er respectvol en zorgzaam mee om te gaan."

Aan het einde van het bosbezoek gidst de boswachter de leerlingen nog door de kaart met de natuurgebieden van de streek waarna ze gezwind terug naar school vertrekken.

Meer informatie over de basisschool Arkades Website: www.arkades.be of info@arkades.be
Meer nieuws

Na een ongeval toch kunnen communiceren in het ziekenhuis

Geel | Nationaal | Neteland | Vlaanderen 30.06.2022 - 08.58u

Zwemmer (26) komt om in Netekanaal in Ranst

Zwemmer (26) komt om in Netekanaal in Ranst
Kempen regio | Provincie Antwerpen | Vlaanderen 30.06.2022 - 00.54u

Vorselaar zoekt partner voor padel

Neteland | Vorselaar 30.06.2022 - 00.46u

Akkerbouwbedrijf uit Laakdal levert groene stroom voor The Slope op Rock Werchter

Akkerbouwbedrijf uit Laakdal levert groene stroom voor The Slope op Rock Werchter
Kempen regio | Laakdal regio | Nationaal | Neteland | Vlaanderen 29.06.2022 - 16.35u

De Biezenhoeve voegt als eerste Belgische melkveebedrijf nitraat toe in koeienrantsoen

EU | Kempen regio | Nationaal | Neteland | Vlaanderen 29.06.2022 - 16.07u

TW Classic 2023 met Bruce Springsteen in minder dan één uur uitverkocht

 TW Classic 2023 met Bruce Springsteen in minder dan één uur uitverkocht
Internationaal | Nationaal | Vlaanderen 29.06.2022 - 15.08u

Rechter beveelt internering voor vrouw die Natalia bedreigde

Geel | Kempen regio | Vlaanderen 29.06.2022 - 14.56u

Nieuws uit uw regio

Onze partners

Dossiers

Webdesign door Intracto