U bent hier

Leerlingen basisschool Arkades bouwen nestkastjes voor de vogels

Herentals | Neteland
07.02.2018 - 17.26u
Door: Mark Jaspers

De leerlingen van de basisschool Arkades in Herentals hebben nestkastjes voor de pimpelmees gebouwd en die volgehangen met vetbollen voor de vogeltjes. Dat deden ze na het ontwerpen van eigen bouwplannen voor de kastjes.

"Vorige projectperiodes hebben we het gehad over het oriënteren in de omgeving en de planten in de natuur.Binnenkort werken we in de klassen rond dieren in de natuur. Omdat die in de winter wel wat extra eten kunnen gebruiken en binnenkort het broeden begint, hebben we nestkastjes en vetbollen gebouwd.

Pimpelmezen broeden namelijk graag in nestkasten," legt Kobe, een leerling van de derde graad, uit.

Zowel de kleuters als de leerlingen van de eerste, tweede en derde graad van de basisschool Arkades hielpen mee met de bouw van de nestkastjes en de vetbollen. Samen met hun gids en boswachter Eddy Vercammen van Natuurpunt, oriënteerden ze zich in de bossen aan de Watervoort in Herentals op zoek naar de geschikte locatie voor het uitzetten van de kastjes.

Ze vernamen er allerhande natuurweetjes en informatie over de geplande grootschalige kapping van bomen en het bosbeheersplan aan de Watervoort. Het ophangen van de kastjes aan 'kapvrije bomen' was dus een grote bezorgdheid voor de leerlingen.

De leerplandoelen 'wereldoriëntatie - domein natuur' vormen het kader waarbinnen deze leeractiviteit is gesitueerd," verduidelijkt Els, leerkracht van de derde graad. "Onze leerlingen verwerven in onze school de leerstof van een specifiek thema in blokken van telkens drie weken.

Nu verwerven ze basiskennis en -inzichten, vaardigheden en attitudes over de natuurlijke omgeving en leren er respectvol en zorgzaam mee om te gaan."

Aan het einde van het bosbezoek gidst de boswachter de leerlingen nog door de kaart met de natuurgebieden van de streek waarna ze gezwind terug naar school vertrekken.

Meer informatie over de basisschool Arkades Website: www.arkades.be of info@arkades.be

imageMeer nieuws

Noodnummer 1722 blijft actief

Kempen regio | Vlaanderen 24.05.2018 - 19.10u

Opendeurdagen Stedelijke Academie voor Beeldende Kunst : niet te missen

Opendeurdagen Stedelijke Academie voor Beeldende Kunst : niet te missen
Herentals | Kempen regio | Neteland 24.05.2018 - 16.54u

Jaagpad aan Lu terug open vanaf 24 mei

Herentals 24.05.2018 - 15.52u

3 dagen na elkaar "code oranje"

3 dagen na elkaar "code oranje"
Kempen regio | Vlaanderen 24.05.2018 - 15.13u

Lutgart Simoens 90! Proficiat 'Engel van Vlaanderen'

Lutgart Simoens 90! Proficiat 'Engel van Vlaanderen'
Provincie Antwerpen | Vlaanderen 24.05.2018 - 15.11u

Wat te doen bij warm weer? 30°C in het weekend

Wat te doen bij warm weer? 30°C in het weekend
Herenthout | Kempen regio | Neteland 24.05.2018 - 12.01u

Nieuwtjes schepencollege Geel

Nieuwtjes schepencollege Geel
Geel 24.05.2018 - 09.58u

Schoolfeest (W)Onderwijs

Schoolfeest (W)Onderwijs
Herentals 24.05.2018 - 09.55u

Ecofeest in Herenthout

Herenthout 24.05.2018 - 09.54u

Nieuws uit uw regio

image
image
image
image

Onze partners

Webdesign door Intracto