Het stadsbestuur slaagt er niet in een aannemer te vinden die bereid is de totaal verwaarloosde kiosk in het stadspark aan de Nieuwstraat te restaureren. Nochtans is die kiosk een historische waardevol item dat herinnert aan het kasteeltje Van Hilst uit de jaren 50-60-70.
Maar het gebouwtje is zo vervallen en de kostprijs voor restauratie dreigt zo hoog te zijn, dat het schepencollege besliste om een prijsvraag te richten aan de firma Hegrola om het af te breken.
De kiosk is geen beschermd monument. Na 50 jaar verwaarlozing bedanken 3 aannemers om een prijs te maken voor een restauratie. Vooral het, vermoedelijk gietijzeren skelet is in erg slechte staat. Het gebouwtje is ook niet meer stabiel.
Het schepencollege kiest voor de afbraak en startte de aanvraag van de sloopvergunning op.
Zotste gemeente van België
Voor de grond en het kasteeltje heeft het schepencollege destijds in de jaren 70 zelfs nog een voorstel gedaan om er een cultuurcentrum te bouwen. De grond werd verkocht aan een aannemer voor 19 miljoen BEF. Na de afbraak van de villa kocht de stad de grond opnieuw voor 22 miljoen BEF, 3 miljoen BEF meer.
Hertals was toen met stip ingeschreven in het Belgisch blunderboek en stond in de hitparade van de 'zotste gemeente van België' onverwoestbaar op nummer 1.
Heraanleg
In het stadspark zijn nu wandelpaden aangelegd, de vijver werd opgeruimd en fungeert niet langer als stort. Eerder werd het park al gezegend met een skatepiste. De aannemer werd opgedragen de bomen van het park zo veel mogelijk te ontzien.
De nv Hegrola uit Westerlo klaart de klus van de herinrichting. De stad heeft voor het project €1.699.155 voorzien.
Foto's archief Kempens Erfgoed/ Johan Temmerman NNieuws.
Berre Ceuppens won zopas de prijs van de beste koffiekoeken op de UIBC wedstrijd in Valencia.Dit is een internationale wedstrijd voor jonge bakkers. Hij nam het op tegen jongeren uit Zweden, Duitsland, Portugal, Frankrijk, Nederland, Thailand, Brazilië, Turkije, Chili. Berre kreeg 6,5u om een heel assortiment te maken. De jury beoordeelde alle producten op smaak en uitzicht.Zijn koffiekoeken waren de beste van allemaal.
Tussen Mol en Herentals is de volgende twee weekends het treinverkeer onderbroken van vrijdagnacht tot zaterdagavond.
Infrabel vernieuwt een duiker onder de spoorlijn aan Rauwelkoven als voorbereiding op de fietsostrade. Het wegverkeer kan over de spooroverweg, er is wel beurtelings verkeer met een verkeerslicht op een stuk van Rauwelkoven in Geel.
Tussen Herentals en Mol worden de treinen vervangen door vervangbussen in beide richtingen.
Op deze stralende lentedag hadden de Ghesellen van de aardbei de eer om de Gouverneur van Antwerpen, Cathy Berx, de eerste Hoogstraten Aardbeien van het seizoen aan te bieden.
De Ghesellen zijn de ambassadeurs van de Hoogstraten aardbei, het paradepaardje van Coöperatie Hoogstraten. Het was dit jaar extra feestelijk, omdat Het Hertogelijk Genootschap van de Ghesellen van de Aardbei zijn 40 jarig jubileum viert.
Luc Verguts (Open Vld) heeft eerder deze week ontslag genomen als gemeenteraadslid in Geel. Dit omwille van familiale en gezondheidsredenen. Myriam Smets, opvolger en huidig voorzitter van de Geelse liberalen, neemt het mandaat als gemeenteraadslid over.
Dit meldt de partij van lijsttrekker Lieselotte Thys. Luc Verguts blijft achter de schermen actief binnen de partij maar neemt even een stapje terug omwille van familiale en gezondheidsredenen.
Stad Geel en de Geelse scholen scharen zich achter het project Route2school. Route2school is een digitale tool die scholieren, leerkrachten, directies, ouders en alle andere betrokkenen kunnen gebruiken om hun schoolroute in kaart te brengen, en ook knelpunten die zich op die route bevinden te melden. Tot 20 mei kunnen deze gegevens nog worden ingebracht.
Als kinderen in een verkeersongeval betrokken geraken zijn ze vaak op weg zijn van of naar school. Slechts een klein deel van de ongevallen op het woon-schooltraject gebeurt binnen de zone 30 in de onmiddellijke schoolomgeving.
't Origineel ontmoet Geel
Op zaterdag 5 mei zet 't Origineel ontmoet Geel diversiteit in de kijker. In Geel zijn veertien multiculturele verenigingen actief onder de koepel van 't Origineel. Allemaal hebben ze een eigen werking met eigen doelstellingen en een eigen activiteitenaanbod.
Er is wel een gemeenschappelijke deler: integratie bevorderen door mensen een plekje te geven in de samenleving. Speciaal voor het feest gaan verenigingen van 't Origineel een samenwerking aan met Geelse Vlaamse verenigingen.
Burgemeester Vera Celis en schepen van milieu Bart Julliams overhandigden in naam van stad Geel een cheque van 1000 euro aan het Opvangcentrum voor vogels en wilde dieren (VOC Neteland).
Stad Geel wil hierbij hun werking ondersteunen die erop gericht is om op deskundige wijze (wilde) dieren in nood op te vangen, te verzorgen en na revalidatie terug vrij te laten in de natuur.
Woensdag 18 april was het weer Buitenspeeldag in Vlaanderen. Ook in Kasterlee gaat zo'n dag niet onopgemerkt voorbij. Tussen 13 uur en 16 uur kwamen 161 kinderen, jongeren, ouders en grootouders ravotten op domein Rulheyde.
Rondcrossen met de gocarts, racen met gekke fietsen, waterbalonnen, springen op luchtkastelen, .... Je kan het zo gek niet bedenken, de namiddag vloog voorbij en werd afgesloten met een heerlijk ijsje.
Op dinsdag 1 mei is KempenFietst, de fietsdag ten voordele van de Kempense
patiënt met kanker, aan de zevende editie toe!
Op de Dag van de Arbeid organiseert KempenFietst voor de zevende maal de grote
fietshappening ten voordele van kankerpatiënten. Honderden fietsliefhebbers nemen
aan het evenement deel.
Aansluitend schenkt de vzw elk jaar een aanzienlijk bedrag
aan het goede doel. Schatting is dat dit jaar rond de 85.000 euro wordt opgehaald.
Guy Van Roey, voorzitter KempenFietst vzw: "Geld ophalen voor het goede doel blijft
onze prioriteit.
Ook in Herentals, Noorderwijk en Morkhoven is de 21e eeuw er één van grote uitdagingen. Aan de ene kant is er de roep om meer natuur, open ruimte, gezonde lucht, buffering van regenwater.
Aan de andere kant is er de behoefte aan meer woongelegenheid, energieproductie en bedrijvigheid. Zijn die twee kanten wel te verzoenen? En zo ja: hoe?
Eerst het slechte nieuws: er is niemand die een pasklaar antwoord heeft.
Dan het goede nieuws: samen weten we meer dan elk apart.