U bent hier

Minister Tommelein wil rendement van zonnepanelen garanderen: "Anders komt digitale meter er niet"

Kempen regio | Vlaanderen
24.08.2018 - 13.57u
Door: Herman Gezelle

Als eigenaars van zonnepanelen niet dezelfde voordelen kunnen behouden, komt de digitale energiemeter er voorlopig niet. Dat zegt Vlaams minister van Energie Tommelein (Open VLD) deze ochtend.

Met een digitale meter is het niet zeker dat eigenaars van zonnepanelen dezelfde voordelen behouden als met de "oude" terugdraaiende meter. De minister kan namelijk niet op zijn eentje de voordelen garanderen.

Hij hangt daarvoor af van het VREG en de federale overheid. Minister Tommelein laat nu verstaan dat de digitale meter er niet komt als het rendement niet is gegarandeerd. "Als er geen oplossing komt, zal ik de digitale meter voorlopig niet invoeren", zegt de minister.

Vandaag de dag kunnen mensen met zonnepanelen hun teller zien terugdraaien wanneer ze meer energie produceren dan ze verbruiken. Dat verandert met een digitale teller. Die zal niet terugdraaien, dus wil minister Tommelein een "ander compensatiesysteem" voorzien. "De nieuwe compensaties moeten minstens even interessant zijn als vandaag met de terugdraaiende teller", beweert de minister.

Tommelein kan instaan voor een deel van die compensaties. Hij schaft bijvoorbeeld het zogenoemde prosumententarief af. Dat is de prijs die eigenaars van zonnepanelen betalen om het elektriciteitsnet te gebruiken.

Maar ook de Vlaamse energieregulator VREG en de federale overheid bepalen een groot deel van de prijs. Voor nettarieven, btw en accijnzen kan de minister niet instaan. En die maken ongeveer twee derde van de prijs uit. Minister Tommelein kan zelf dus niet garanderen dat eigenaars van zonnepanelen hun voordelen behouden. (Lees verder op VRTNWS)

imageMeer nieuws

Metershoge waterfontein in Schoolstraat

Herentals 20.01.2020 - 15.21u

kOsh Kieswijzer

kOsh Kieswijzer
Herentals | Neteland 20.01.2020 - 15.08u

Eetdagen SKS Herentals

Eetdagen SKS Herentals
Herentals 20.01.2020 - 14.43u

Ondernemers voor de kOsh-klas

Herentals | Kempen regio | Neteland | Vlaanderen 20.01.2020 - 14.31u

Bouw Welzijnscampus in Geel

Bouw Welzijnscampus in Geel
Geel 20.01.2020 - 13.02u

Basket: Kangoeroes Pitzemburg C 82-80 HBBC A

Basket: Kangoeroes Pitzemburg C 82-80 HBBC A
Herentals 20.01.2020 - 11.02u

Rode Kruis-Vlaanderen wil van 3% naar 4% donerende Vlamingen met campagne ‘Ons dorp geeft’

Rode Kruis-Vlaanderen wil van 3% naar 4% donerende Vlamingen met campagne ‘Ons dorp geeft’
Kempen regio | Provincie Antwerpen | Vlaanderen 20.01.2020 - 10.57u

Nieuws uit uw regio

image
image
image
image

Onze partners

Dossiers

Webdesign door Intracto