Nieuwe vacatures bij de stad
Het stadsbestuur heeft nieuwe vacatures. We zijn op zoek naar een diensthoofd technische dienst, een expert toerisme, een arbeider wegen en een schrijnwerker. Meer bijzonderheden over de verschillende functies, de aanwervingsvoorwaarden en de selectieprocedures vindt u op www.herentals.be/vacatures.
De speeltuin van het Netepark is open
Sinds vrijdag 12 juni is de speeltuin van recreatiedomein het Netepark weer open voor het publiek. De speeltuin opent op weekdagen om 8 uur en tijdens het weekend om 9.30 uur.
De speeltuin wordt in drie zones verdeeld. Per zone geldt een maximum van twintig spelende kinderen. Indien alle zones volzet zijn, wordt u gevraagd op een later ogenblik terug te komen. Toezichthoudende volwassenen mogen de zitbanken rond de speeltuin gebruiken, maar dienen steeds anderhalve meter afstand van elkaar te bewaren.
Het BMX-parcours, de trampolines, de minigolf en de zwembaden blijven voorlopig gesloten voor het grote publiek.
Mobiele Lijnwinkel opnieuw op de vrijdagmarkt
De mobiele Lijnwinkel staat vanaf 12 juni terug op de wekelijkse vrijdagmarkt, zij het op een andere locatie. Zolang de vrijdagmarkt doorgaat onder de huidige corona-maatregelen staat de mobiele Lijnwinkel in de Augustijnenlaan op de parkeervakken net voorbij de inrit van de Delhaize richting de Koppelandstraat.
Openbaar computerlokaal 't Peeseeke gaat open
Op dinsdag 16 juni gaan de deuren van openbaar computerlokaal 't Peeseeke opnieuw open. U kunt er gratis gebruik maken van de computers en vragen stellen aan de vrijwilligers over uw eigen computer, tablet of gsm. Uiteraard gelden hier ook de gekende veiligheidsmaatregelen.
Neem steeds een mondmasker mee wanneer u naar 't Peeseeke komt. Als het niet lukt om 1,5 meter afstand te houden van de vrijwilligers en de andere bezoekers, zet u het mondmasker op.
't Peeseeke is open op dinsdag, woensdag en donderdag van 13 tot 16 uur en op vrijdag van 10 tot 12 uur. Voorlopig gaan er geen cursussen door.
Schrijf uw kind in voor het nieuwe schooljaar
Gaat uw kind in september naar een nieuwe school? U hoeft niet langer te wachten met inschrijven. De scholen staan opnieuw klaar om u verder te helpen. U vindt de contactgegevens van alle Herentalse scholen via www.herentals.be/onderwijs.
Speelstraten in juli en augustus
Het college van burgemeester en schepenen verleent toestemming aan de bewoners van 15 straten om tijdens de zomervakantie een speelstraat te organiseren in hun straat.
De kinderen kunnen er tussen 12 en 21 uur veilig spelen. De stad levert dranghekken die de buurtbewoners zelf plaatsen en wegnemen. In de meeste straten worden de dranghekken zo geplaatst dat plaatselijk verkeer er met lage snelheid langs kan rijden.
Zes straten worden doodlopend gemaakt en zijn enkel toegankelijk voor plaatselijk verkeer. U vindt een volledig overzicht van de speelstraten op www.herentals.be/speelstraten.
Vlaamse muziek op 11 juli
Op zaterdag 11 juli vieren we de Vlaamse Feestdag met een optreden van De Nootoplossing. Om 16 uur speelt deze lokale band originele en bekende meezingers uit het Nederlandstalige hitarchief van de voorbije jaren. Allemaal muziek die u wellicht zonder moeite kunt meebrullen. Een beperkt aantal mensen kan het optreden gratis bijwonen op het buitenplein van 't Schaliken. Wilt u er graag bij zijn? Reserveer dan snel een plaatsje via het cultuurcentrum (tel. 014-21 90 88, www.schaliken.be). Een ticket kost 4,50 euro (twee drankjes of één wijn, cava of zwaar bier inbegrepen).
Hebt u geen ticket kunnen bemachtigen? Niet getreurd. Magic Radio Herentals zendt het optreden live uit op www.magicradio.be en via de luidsprekers in de Zandstraat. U kunt het optreden ook live volgen op de Facebookpagina van 't Schaliken. Via die Facebookpagina kunt u ook stemmen op uw favoriete liedjes.
Stuur ons uw mooiste plekje in Herentals
De laatste weken heeft u ongetwijfeld op een van uw wandel- of fietstochten de mooie natuur in onze eigen stad voor het eerst ontdekt of bent u er opnieuw van gaan genieten.
Op wandel langs kronkelpaadjes door onze bossen en prachtige natuurgebieden of fietsen op den buiten, het deed u meer dan goed. Tijdens deze tochten nam u zeker ook foto's om uw ontdekkingen met familie en vrienden te delen.
Laat nu iedereen van deze mooie plekken genieten. Stuur ons de locatie en ook een foto van uw mooiste plekje in Herentals.'
"Nu we met ons platform terrein winnen in de Verenigde Staten, zet de nieuwe naam onze focus helder in de markt.", stelt Alexander Carpentier, CEO. In eigen land pakt het bedrijf in 5-daagse sprints tal van data-uitdagingen aan.
"Zo drijven onze slimme QR-codes of 'twintags' de datastroom rond de COVID speekseltesten van Biogazelle, of meten ze de lengte van wachtrijen bij grote winkelketens."
De Golden Globes zijn uitgereikt, de prestigieuze Amerikaanse prijzen voor films en tv-series. Beste dramafilm werd "Nomadland", een film over Amerikanen die in busjes door de VS trekken. Ook twee populaire Netflix-series vielen stevig in de prijzen: "The crown", over het Britse koningshuis, werd de beste dramaserie. "The queen's gambit", over een vrouwelijke schaker, werd uitgeroepen tot beste miniserie.
De slotmatch van de 21e speeldag in eerste klasse B is op een klinkende zege voor Westerlo uitgedraaid.
De match was een kwartier ver en Vetokele had een voorzet van Van Eenoo in een tijd op de slof genomen: 1-0.
Daarna liet Cicek van zich horen. Na zijn trap op Deinze-doelman Vandenberghe knalde Keita van ver binnen in de rebound. Het derde en het vierde doelpunt maakte de Turkse spits wel zelf.
Zijn tweede van de avond was de mooiste. Met een krul in de bovenhoek legde hij de eindstand vast.
Lierse is er niet in geslaagd om nog eens een overwinning te boeken in eigen huis.
Het verloor met 0-1 van Seraing en blijft voorlaatste in de stand.
⏱ EINDE WEDSTRIJD | Lierse K verliest met 0-1 van @RfcSeraing167 . #LIESER pic.twitter.com/dfE4eapfFt
Mads Pedersen (Trek-Segafredo) heeft revanche genomen voor de teleurstellende Omloop in Kuurne-Brussel-Kuurne.
De ex-wereldkampioen uit Denemarken klopte Anthony Turgis en Tom Pidcock in de sprint na een thriller. Mathieu van der Poel reed meer dan 80 kilometer in de aanval en plooide pas in het zicht van de streep. (VRTNWS)
Infectioloog Erika Vlieghe heeft in "De zevende dag" een oproep gedaan om "minder te zeuren".
Ze ontkent niet dat de hele coronacrisis en de coronamaatregelen voor iedereen zwaar wegen, maar het helpt volgens haar niet om daar steeds over te klagen.
"Als we heel vaak tegen elkaar zeggen: "Het is verschrikkelijk en we houden het niet meer vol", dan hou je het ook niet meer vol." (VRTNWS)
Het Amerikaanse geneesmiddelenagentschap FDA heeft officieel groen licht gegeven voor het coronavaccin van Johnson & Johnson. Het vaccin is daarmee het derde vaccin dat in de VS wordt goedgekeurd.
President Biden noemt de goedkeuring een grote stap uit de crisis maar roept op tot waakzaamheid.
Op voorstel van Vlaams minister van Economie Hilde Crevits komt er een herstartlening voor ondernemingen die bijvoorbeeld nieuwe voorraden moeten aankopen om te kunnen opstarten.
Daarnaast wordt het Vlaams beschermingsmechanisme verlengd tot eind april 2021. Tot slot werd ook het globalisatiemechanisme definitief goedgekeurd. Op die manier wil minister Crevits ondernemingen de nodige zuurstof geven voor de komende maanden.
De Rode Kruissticker wordt dit jaar 60 en Studio 100 viert haar 25ste verjaardag. Om die reden slaan de twee organisaties de handen in elkaar en staan enkele Studio 100-figuren centraal op de jaarlijkse Rode Kruissticker. Dat maakt Rode Kruis-Vlaanderen bekend.
Op donderdag 22 april start de zestigste stickerverkoop van het Rode Kruis. Twee weken lang kunnen mensen hun lokale afdeling steunen door een sticker van 5 euro te kopen.
Daan Optiek in Noorderwijk : 'Dit jaar geen cheque overhandiging omwille van covid. Wat een jaar was 2020 toch wel?
Ondanks alles hebben we toch een mooie bedrag van €1.900 (€2 per bril aan goed doel) aan een lokaal goed doel kunnen geven. Vorig jaar was dat Het DierenThuisje in Geel Ten Aard.
Dit jaar 2021 gaat €1.900 naar Cis 4 Ever https://www.facebook.com/cis4ever maw het Kom op Tegen Kanker Fonds.' Foto Cis4ever.