U bent hier

Nieuwtjes schepencollege Westerlo

Westerlo
06.02.2019 - 13.08u
Door: Mark Jaspers

Voor het eerst meer dan 25.000 Westerlonaren

Voor de eerste keer in haar bestaan telt Westerlo meer dan 25 000 inwoners, 25 041 om precies te zijn. Dat zijn er 177 meer dan vorig jaar. Het feestje voor de vijfentwintigduizendste inwoner is dan ook in voorbereiding!

Heel wat trends van de afgelopen jaren blijven zich doorzetten: het aantal geboorten is historisch laag (192), historisch hoog zijn het aantal overlijdens (209), het aantal verhuizers naar Westerlo (1 262) en het aantal verhuizers uit Westerlo (1 077).

Qua samenstelling verandert de Westelse bevolking snel. Het aantal 55-plussers is op het hoogste niveau ooit: 8 963 nu tegenover 5 704 begin deze eeuw. Er zijn minder 18- tot 54-jarigen dan vroeger (11 461 nu tegenover 12 276 in 2000), maar tegelijkertijd woonden er ook nog nooit zoveel -18-jarigen in onze gemeente: 4 617. Er wonen ook 975 niet-Belgen in onze gemeente met 74 verschillende nationaliteiten. De Nederlanders (278), Polen (159) en Roemenen (79) vormen daarin de grootste groepen.

Westerlo viert haar sportkampioenen op vrijdag 8 februari

Met 18 kampioenenploegen en 43 individuele kampioenen was 2018 een uitstekend sportjaar voor de Westelse sporters. Het feest voor al die kampioenen vindt plaats op vrijdagavond 8 februari in De Zoerla.

Westelse ploegen behaalden titels in tennis, paardrijden, volleybal, gymnastiek, ropeskipping, dansen en voetbal. Individuele sporters werden Kempisch, provinciaal, interprovinciaal, Vlaams en Belgisch kampioen in motorcross, zwemmen, bmx, boogschieten, dansen, karate, tumbling, waterskiën, ropeskipping, gymnastiek, atletiek, trampoline, zwemmen en wielrennen.

Er waren ook Europese titels voor bmx'er Wannes Magdelijns in de leeftijdscategorie -15 jaar en voor waterskiër Kobe Verbraecken. Isabelle Piette van karateclub Funakoshi werd opnieuw wereldkampioen kata.

Aannemer kan van start met verbouwing bib

Aannemer DSV uit Aarschot start binnenkort met verbouwingen aan de bib van Westerlo. De bib in het Kasteelpark krijgt een nieuwe inkom en een grotere jeugdafdeling.

In die inkomruimte is ook plaats voor een inleverschuif. Ook het polyvalente zaaltje in de bib wordt aangepast zodat men het ook los van de bib kan gebruiken. En het meer dan twintig jaar oude gebouw krijgt een betere klimaatregeling. De werkzaamheden kosten 527 000 euro. Het plan is getekend door architectenbureau Sarah Theeuws uit Oevel.

Winterwandeling op zondag 10 februari

Op zondag 10 februari neemt Toerisme Westerlo je mee voor een wandeling van zes of twaalf kilometer door Tongerlo. Deelnemen is gratis, vooraf inschrijven is niet nodig. Na de wandeling krijgt elke wandelaar ook nog een warm proevertje. Trek je wandelschoenen aan en kom op zondag 10 februari om 14 uur naar het Torenhof in Geneinde 1 in Tongerlo. Er zijn ook winterwandelingen op zondag 24 februari in Herselt en op zondag 10 maart in Geel.

Wat is er deze week te doen in Westerlo?

tot 14 februari

Tentoonstelling duurzaam bouwen in Kamp C

tot 27 februari

Tentoonstelling Droomarchitectuur in het gemeentehuis

vrijdag 8 februari

Kampioenenviering sportkampioenen 2018 in De Zoerla, 20 uur

zaterdag 9 februari

Infomoment Tuinhier over asperges zaaien en kweken in Schoolstraat 54, 14 uur

Concert Koninklijk Fanfare De Verbroedering Heultje in de Fanfarezaal, 19 uur

Mosseldag ZVC Geel-Zwart in het Ontmoetingscentrum, 11.30 tot 20 uur

Foto- en digisalon Fotoclub Morgana in de Merodezaal, 14 tot 23 uur

zondag 10 februari

Pannenkoekendag Samana Oevel in de Biehal, 13.30 tot 19 uur

Winterwandeling Toerisme Westerlo met start aan het Torenhof, 14 uur

Valentijntjeswandeling voor het hele gezin met Natuurpunt Westerlo met start aan het Boswachtershuis, 14 tot 16 uur

Concert Koninklijk Fanfare De Verbroedering Heultje in de Fanfarezaal, 19 uur

Foto- en digisalon Fotoclub Morgana in de Merodezaal, 10 tot 20 uur

woensdag 13 februari

Openklasdag voor nieuwe kleuters in De Klimboom Heultje, 11 uur

Wegenwerken

Op zoek naar info over werken op openbaar terrein?
Die vind je op www.westerlo.be!

Beslissingen

Op zoek naar de beslissingen van de Westelse bestuursorganen?
Die vind je op www.westerlo.be!

meer info op www.westerlo.be en Facebookpagina Gemeente Westerlo

gemeente Westerlo - Boerenkrijglaan 61 - 2260 Westerlo

014 54 75 75 - info@westerlo.be

 

imageMeer nieuws

Nieuws uit uw regio

Onze partners

Dossiers

Webdesign door Intracto