U bent hier

Nog 15 kinderen wachten op vrijwilliger binnen project Babbelkousje. Help jij?

Mol
22.10.2019 - 12.53u
Door: Mark Jaspers

Op zaterdag 19 oktober ging het project Babbelkousje opnieuw van start. Tijdens de startdag maakten vrijwilligers en studenten kennis met hun kind dat ze het komende schooljaar begeleiden. De vrijwilliger gaat al spelenderwijs thuis aan de slag met het kind.

Dankzij de inzet van 21 vrijwilligers en 30 studenten kunnen we 72 kinderen helpen om Nederlands te oefenen. Er staan nog 15 kindjes op de wachtlijst, voornamelijk uit Ginderbuiten, Donk en Achterbos. Kan jij je éénmaal per week vrijmaken? Aarzel dan niet. Meld je als vrijwilliger en geef ook deze kinderen extra kansen.

In samenwerking met de basisscholen uit onze gemeente werken we aan taalstimulering bij jonge kinderen. Vrijwilligers begeleiden van oktober tot en met juni leerlingen aan huis. In het PLUS-traject gaat een vrijwilliger twee maal per maand op stap met de ouders en/of het gezin van de babbelkousleerling.

Vrijwilliger worden?

Er staan nog 15 kinderen op de wachtlijst voor Babbelkousje. Om hen te begeleiden zoeken we nog extra vrijwilligers. Je krijgt vanuit de dienst samenlevingsopbouw, de bibliotheek en de school voldoende ondersteuning om deze boeiende uitdaging aan te gaan.

Voorwaarden?

Je werkt graag met kinderen en/of ouders van andere origineJe spreekt en schrijft goed NederlandsJe bent minimum 16 jaarJe bent bereid om een uurtje per week af te spreken met de leerling

Hoe aanvragen?

Neem contact op met dienst samenlevingsopbouw, 014 33 15 73, samenlevingsopbouw@gemeentemol.be

Meer info: dienst samenlevingsopbouw, 014 33 15 73, samenlevingsopbouw@gemeentemol.be

 

imageMeer nieuws

Facelift en upgrade sporthal Den Uyt volledig afgerond in 2020

Mol 14.11.2019 - 12.34u reading time4min

Begin december krijgt sporthal Den Uyt een stevige facelift. De oude vervuilde booggevel wordt volledig vervangen, zodat de sporthal opnieuw een frisse uitstraling krijgt. Daarnaast denken we ook aan het comfort van de sporters met een aantal vernieuwingen in de zaal zelf. De sporthal blijft tijdens de werken voor iedereen bruikbaar. In de loop van 2020 zijn alle werken afgerond.

Janne Caeyers verkozen tot nieuwe kinderburgemeester van Mol

Mol 14.11.2019 - 11.29u reading time2min

Janne Caeyers werd op woensdag 13 november verkozen tot nieuwe kinderburgemeester van onze gemeente. Janne volgt Mats Opdebeek op die vorig schooljaar kinderburgemeester was. De kinderburgemeester en kinderraadsleden legden de eed af en werden achteraf getrakteerd op een receptie. Het gemeentebestuur dankt het vorige bestuur voor hun enthousiaste inzet en wenst het kersverse bestuur veel succes!

Even weg van de wereld in een Slow Cabin in Laakdal

Even weg van de wereld in een Slow Cabin in Laakdal
Kempen regio | Laakdal regio 13.11.2019 - 21.57u

Sport Vlaanderen pakt uit met gloednieuw MTB-parcours: Bike trail

Sport Vlaanderen pakt uit met gloednieuw MTB-parcours: Bike trail
Herentals | Kempen regio | Neteland | Vlaanderen 13.11.2019 - 20.01u

Drie jaar cel voor reeks inbraken in elektrowinkels, o.a. in Switch Olen

Drie jaar cel voor reeks inbraken in elektrowinkels, o.a. in Switch Olen
Kempen regio | Nationaal | Olen | Provincie Antwerpen 13.11.2019 - 16.35u

Nieuwtjes schepencollege Herentals

Nieuwtjes schepencollege Herentals
Herentals 13.11.2019 - 12.34u

Staking ACOD verstoort dienstverlening De Lijn

Staking ACOD verstoort dienstverlening De Lijn
Kempen regio | Neteland | Provincie Antwerpen | Vlaanderen 13.11.2019 - 10.02u

Nieuws uit uw regio

image
image
image
image

Onze partners

Dossiers

Webdesign door Intracto