In het voorjaar voerde het lokaal bestuur Olen in samenwerking met onderzoeksgroep Memori van Thomas More Hogeschool een grootschalig communicatieonderzoek uit bij zijn inwoners.
'Bedoeling was om zo na te gaan hoe Olen haar inwoners in de toekomst nog beter kan informeren en welke kanalen hierbij het meest geschikt zijn,' zegt burgemeester Seppe Bouquillon.
'Uit het onderzoek blijkt dat de gemiddelde Olenaar over het algemeen al tevreden tot zeer tevreden is over de gemeentelijke communicatie.
1.836 Olenaars vanaf de leeftijd van achttien jaar kregen in de loop van maart aan de hand van een steekproef een enquête in de brievenbus. Daarnaast konden alle Olenaars, zowel aangeschreven als niet-aangeschreven, tot 15 april online deelnemen aan het onderzoek via www.olen.be of een papieren versie afhalen in het gemeentehuis.
In totaal namen er 674 mensen deel aan de enquête wat een zeer representatief resultaat oplevert voor een kleinere gemeente als Olen.
De opvallendste resultaten
95% van de Olenaars gebruikt internet. Dat is hoger dan het Vlaamse gemiddelde van 93%.81% van de Olenaars gebuikt sociale media wat iets hoger is dan het Vlaamse gemiddelde (75%). Facebook (81% actief) en WhatsApp (72% actief) zijn in Olen gemiddeld populairder dan in andere Vlaamse gemeenten.
Ook YouTube (46%), Instagram (36%) en Pinterest (26%) scoren behoorlijk. Het lokaal bestuur heeft drie gemeentelijke topkanalen: het gemeentelijk infoblad De Driehoek (89% bereik), de papieren nieuwsbrief (77% bereik) en de website www.olen.be (73% bereik).
Ook de website www.slimdoorolen.be (51% bereik) met nieuws over de werken in Olen-Centrum wordt vaak bekeken.Het gemeentelijk infoblad De Driehoek doet het in de benchmark beter dan gelijkaardige bladen in andere steden en gemeenten.
Het wordt niet alleen meer gelezen, het krijgt ook een hoger kwaliteitscijfer dan gelijkaardige bladen in andere steden en gemeenten.Inwoners zijn vooral geïnteresseerd in informatie over subsidies, premies en mobiliteit.
Ook info over de winkelmogelijkheden, toeristische bezienswaardigheden en het verenigingsleven wekt interesse. Het onthaal, zowel via mail, telefoon als aan de balie, krijgt een positieve tot zeer positieve waardering. De Instagram (14% bereik)- en Twitterpagina (3% bereik) zijn nog niet altijd gekend of worden nog niet altijd gebruikt door het grote publiek. Hier is nog ruimte voor verbetering.
Ook voor de facebookpagina van het lokaal bestuur (bereik 37%) is er nog groeipotentieel weggelegd. Vele inwoners zijn kritisch over het gebruik en nut van de elektronische lichtborden in de drie parochies.Ten opzichte van de andere gemeenten uit de benchmark raadplegen Olenaars het meest de UiT-agenda in het infoblad.
Onderzoeksgroep Memori van Thomas More Hogeschool
Voor het onderzoek werkte het lokaal bestuur Olen samen met onderzoeksgroep Memori van Thomas More Hogeschool. Eerder voerde zij ook al gelijkaardige metingen uit in Sint-Niklaas, Lier, Heusden-Zolder, Roeselare, Willebroek, Bonheiden, Bornem, St.-Gilis-Waas, Lummen en Schoten. De resultaten konden zo perfect vergeleken worden met andere steden en gemeenten (= benchmark).
VDAB heeft tijdens het voorbije coronajaar op volle toeren gedraaid en werd in 2020 meer dan ooit per telefoon en per mail gecontacteerd. In totaal beantwoorde VDAB in 2020 meer dan 500.000 oproepen, dat is 29% meer dan in 2019.
Het gratis VDAB-nummer 0800 30 700 is hiermee de grootste werkwinkel van Vlaanderen en een belangrijke toegangspoort naar werk voor zowel werkzoekenden, werknemers en werkgevers. Voor het eerst had VDAB in 2020 ook de contactgegevens van de tijdelijk werklozen.
Colruyt Laagste Prijzen is door de Belgische maatwerkbedrijven uitgeroepen tot 'Ambassadeur van het jaar'. De supermarktketen werkt al meer dan 30 jaar samen met diverse maatwerkbedrijven.
Trouwe partner
De Tongelse Dorpsfeesten worden uitgesteld. De organisatoren willen het succesvolle evenement uitstellen naar een latere datum en dus niet volledig te annuleren zoals vorig jaar.
De Dorpsfeesten waren dit jaar gepland op 7, 8 en 9 mei maar het leek zeer moeilijk om in mei al een grootschalig evenement te organiseren op een 100%% veilige manier.
De verschillende regeringen in ons land hebben een akkoord bereikt over buitenschoolse activiteiten voor kinderen en jongeren.
Die mogen doorgaan, zij het in kleinere bubbels en slechts voor 1 hobby of vrijetijdsactiviteit.
Ook kinderen ouder dan 12 jaar mogen in een kleine bubbel samenkomen, maar dan wel in openlucht. (VRTNWS)
Gratis kaartjes voor uw coronahelden
Wilt u uw coronaheld(en) bedanken met een origineel wenskaartje? Vraag dan een gratis pakketje van vier kaartjes aan via www.herentals.be/coronahelden of haal het op bij · de dienst toerisme (Grote Markt 35) · de KringKruidenier (Lierseweg 132) · de bibliotheek in Herentals (Gildelaan 13) · de bibliotheek in Noorderwijk (Ring 26).
Op 29 januari opent binnen Huis van het Kind in Herenthout een uitleendienst die kwalitatieve babyspullen toegankelijk maakt voor jonge gezinnen.
Vanaf 29 januari kan je in Herenthout bij Huis van het Kind terecht in de babytheek. Dit is een uitleendienst voor babyspullen.
Het concept kan je vergelijken met dat van een bibliotheek maar dan voor babyspullen die een baby nodig heeft, of die de ouders gebruiken in de eerste 12 maanden na de geboorte.
Voka – KvK Mechelen-Kempen pakt vandaag voor het eerst uit met Voka Facts. Zeg maar een eigen journaal. Xavier Taveirne (VRT, Radio 1) en Tom Laveren (Voka – KvK Mechelen-Kempen) praten ondernemers in vijf minuten bij met het laatste nieuws van de Voka-Kamer.
"Bedoeling is om nog dichter bij de ondernemer te staan. Time is money. We doen het zo beknopt mogelijk. Het hart van Voka Facts is onze nieuwe conjunctuurbarometer.
Dit jaar zullen er heel wat bijkomende trajectcontroles in werking treden. Trajectcontroles meten de gemiddelde snelheid van een bestuurder over een lange afstand.
Sinds 2018 werd een aanzienlijk aantal installaties uitgerold maar het was wachten op de ontwikkeling van het AMS-systeem om deze te activeren en functioneren. AMS of ANPR Management System staat voor een volledig nieuwe nationale databank die gegevens van inbreuken sneller naar de verwerkingscentra kan doorsturen.
Er gaan stemmen op om ook in het basisonderwijs een afkoelingsweek voor de krokusvakantie in te voeren, omdat er in verschillende scholen coronabesmettingen zijn.
Heel wat schooldirecteurs en ook de socialistische onderwijsvakbond vinden het veiliger om de kinderen een extra week thuis te laten en afstandsonderwijs te geven.
Maar viroloog Steven Van Gucht is hier geen voorstander van. Hij vreest dat kinderen uit de lagere school dan weer bij de grootouders opgevangen zullen worden, wat een veel groter risico is. (VRTNWS)
Tom Van Gestel, een regisseur uit Vorselaar heeft afgelopen weekend een Ensor gewonnen voor zijn animatiereeks Vos en Haas.
Van Gestel was 2 keer genomineerd, want ook met zijn eigen productiehuis in Lier maakte hij kans op een beeldje. Maar de jury koos uiteindelijk voor Vos en Haas.
(pp)