Marc Mertens uit Olen is als hoofdredacteur van het vaktijdschrift De Zytholoog een fervente promotor van de Belgische bieren. De passie voor bier begon bij Mertens in zijn studententijd in Leuven. In de jaren 80 werd hij lid van de Objectieve Bierproevers. Marc richtte met enkele vrienden het Olens Bierfestival in. Een 8-tal jaren geleden werd hij hoofdredacteur van De Zytholoog, het vaktijdschrift van Zythos vzw, de confederatie van Belgische Bierverenigingen. Tevens is hij voorzitter van Onder ’t Schuim, de bierconsumentenvereniging voor de regio Geel.
Voor liefhebbers die op zoek zijn naar een fris speciaalbiertje, raadt Marc Hommelbier Fresh Harvest uit Poperinge aan. 'De gebruikte hop is supervers van ’t veld', onderstreept hij. 'Het zorgt voor een opvallend frisse smaak.' Zelf blijft Marc een trouwe liefhebber van Westmalle Tripel.
Een abonnement op De Zytholoog, dat 4 keer per jaar in full colour verschijnt, kost 20 euro. Info: www.zythos.be of hoofdredacteur@zythos.be. Een absolute aanrader voor iedere bierliefhebber. Foto Van the Man / Nnieuws.
Het ACOD roept op tot een algemene staking in de openbare sector op dinsdag 31 mei 2022. Ook personeel van De Lijn neemt hieraan deel.
Deze actie is andermaal niet tegen De Lijn gericht, maar geldt als een signaal naar de regering omtrent o.a. de koopkracht (loonnormwet).
De staking zal de nodige hinder met zich meebrengen voor de dienstverlening van De Lijn.
Week van de Bij opent op zondag 29 mei met een groot bijenfeest in het natuurdomein Het Netepaleis in Kessel. Vlaams minister van omgeving Demir stelt er een nieuw bestuiversplan voor, een actieplan om de negatieve populatietrends van wilde bestuivers om te buigen. Tussen 13u en 17u is iedereen gratis welkom; er zijn activiteiten voor groot en klein.
Van zondag 29 mei tot zondag 5 juni organiseert het Vlaams Departement Omgeving voor de negende maal de Week van de Bij (www.weekvandebij.be/).
Veel activiteiten stonden de voorbije 2 jaar op een lager pitje. Ook bij HIK CVO Geel. Maar op zaterdag 11 juni houdt HIK CVO op Campus Geel opnieuw een niet te missen algemeen infomoment (10.00-13.00u).
Alle opleidingen van HIK ken je er ontdekken. De cursisten Fotografie gaan nog een stapje verder: ze tonen hun werk in verschillende digireeksen.
In februari 2023 begint The Boss samen met de E Street Band aan een tournee door Amerika en Europa.
Op de lijst met Europese speeldata staat voorlopig nog geen datum in België vastgeprikt, maar die komt er wel degelijk.
Juni 2023
De Herentalse hockeyclub HC Artemis mag opnieuw een kampioenenploeg huldigen. De U10-meisjes behaalden de eerste plaats in hun divisie.
Na 3 kampioenenploegen uit de eerste seizoenshelft levert de succesvolle club voor de 2e helft alweer een nagelnieuwe kampioen in de jeugdreeksen af. "Het is een resultaat van ons jongerenbeleidsplan waarin we inzetten op de uitbouw van een kwaliteitsvolle ondersteuning van jeugdploegen binnen onze club", zegt een fiere clubvoorzitter en -protagonist Els Van den Bossche.
De zwembaden van het Netepark mogen dit jaar 20 kaarsjes uitblazen. Om dat te vieren, organiseert het lokaal bestuur van vrijdag 25 tot zondag 27 november voor jong en oud een heus feestweekend in de zwembaden.
Het exacte programma van het feestweekend wordt pas eind september bekendgemaakt.
Je kan komen zwemmen en meesparen voor leuke prijzen. Met de spaarkaart – aan te vragen aan de kassa – krijgt u per zwembeurt een stempel. Hoe meer stempels u verzamelt, hoe meer gadgets en prijzen u krijgt.
Week van de bij: minder beton, meer bijen
Zondag 29 mei start de 9e editie van de Week van de Bij. Met de slogan 'Minder beton, meer bijen' zetten Dominique Persoone en Britt van Marsenille, peter en meter van de Week van de Bij, het thema ontharding kracht bij.
Hermans Heftrucks uit Rijkevorsel verwelkomt Heylen Group als nieuwe lange termijn meerderheidsaandeelhouder. Heylen Group neemt hiermee samen met het managementteam de fakkel over van Leo en Patrick Hermans.
Hermans Heftrucks specialiseert zich in complete 'material handling' oplossingen voor kleine en grote ondernemingen, zodat zij hun dagdagelijkse goederenbewegingen met de hoogste kwaliteit kunnen uitvoeren.
Ook in Manchester werden vanavond de landskampioenen gevierd.
De spelers van Manchester City reden in open bussen door de stad. De straten kleurden voor de gelegenheid helemaal blauw.
Kevin De Bruyne werd meermaals toegezongen en kreeg nog de trofee voor City-speler van het Jaar en dat al voor de 4e keer. (VRTNWS)
Man City squad are loving life pic.twitter.com/z0J7AmBWn3
Laura Dias Morais (18) uit Berlaar heeft zich bij de 25 finalisten geschaard van Top Model Europe 2022, een internationale modellenwedstrijd. Maar liefst 25.000 deelnemers uit 15 verschillende landen schreven zich in.
"Ik kijk enorm uit naar de finale, die plaatsvindt op zondag 29 mei in het Brusselse Steigenberger Wiltcher's Hotel. Ik hoop om als winnaar gekozen te worden."