Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Petanque Club Herentals verwelkomt mensen met dementie via aangepast sportaanbod

foto petanqueclub

Prikkelarme speelmomenten, specifiek ingericht voor mensen met dementie. Petanqueclub Herentals organiseert vanaf deze maand. Daarmee draagt de club bij aan een warmere, inclusievere sportwereld.

 

 

Petanque Club Herentals – lid van Petanque Federatie Vlaanderen – richt vanaf deze maand maart maandelijks een prikkelarm speelmoment in voor mensen met dementie. Het petanquen verloopt tijdens zo’n moment in een rustige en stille sfeer. Begeleiders houden rekening met de noden van de deelnemende mensen met dementie.

 

Expertise Alzheimer Liga Vlaanderen 


Dankzij haar nieuwe aanbod is Petanque Club Herentals de eerste dementievriendelijke sportclub in de regio van Herentals. Om het aanbod op te zetten klopte de club aan bij Alzheimer Liga Vlaanderen, dat alle expertise in huis heeft om een sportclub op weg te helpen in het aanbieden van dementievriendelijke sport of sportbeleving. Dat kan in elke sporttak, van petanque over voetbal tot zwemmen.

 

Alzheimer Liga Vlaanderen zorgt voor een gratis opleiding voor begeleiders en onthaalmedewerkers. Zij leren hoe ze met kleine aanpassingen in de inrichting, een aangepast onthaal en een rustige begeleiding ervoor kunnen zorgen dat ook mensen met dementie nog lang kunnen blijven genieten van sport en sportbeleving.

 

In Petanque Club Herentals volgden maar liefst 11 clubleden een opleiding bij de liga. Ze kregen alle nodige tips & tricks mee.

 

 

Meer dementievriendelijke sport 


Alzheimer Liga Vlaanderen ijvert voor meer dementievriendelijke sport in Vlaanderen. Mensen met dementie, samen met hun naasten, hebben het recht om te blijven genieten van alles wat sport te bieden heeft – van actief deelnemen tot het mee plezier maken en beleven. De sport draagt aanzienlijk bij in het welbevinden en het zich blijvend verbonden weten met mens en samenleving.

 

Petanque Club Herentals deelt die visie. 

 

Aanspreekpersoon voor mensen met dementie en hun mantelzorgers, Ann Van Caenegem: "Vanuit mijn lidmaatschap bij de club, maar vooral ook vanuit mijn professionele verbondenheid met de doelgroep van personen met dementie, was ik heel snel gewonnen voor dit initiatief. Als verpleegkundige en docent binnen de opleiding basisverpleegkunde zie ik immers het belang van integratie en verbondenheid binnen onze petanquesport als een meerwaarde voor alle mensen. Een brug vormen tussen haalbare sport en samen genieten – voor zowel personen met dementie als hun mantelzorgers – is een mooi doel waar ik me graag actief voor engageer."

 

Opendeur 18 maart om 14 uur
Petanque Club Herentals trapt met haar nieuw aanbod prikkelarme petanque af tijdens een opendeur op woensdag 18 maart om 14 uur. Iedereen is welkom.

 

Prikkelarme petanque in Herentals
Elke tweede woensdag van de maand van 14 tot 16 uur 
Petanque Club Herentals
Wijngaard 8, 2200 Herentals

Info en inschrijven
Ann Van Caenegem 
0475 63 70 35
rudy.hennebert@gmail.com 
www.pcherentals.be/index.php/prikkelarme-petanque/info-contact

 

Wijngaard 8, Herentals, België

foto petanqueclub