Samen met World Vision ondersteunt het in Arendonk gevestigde bedrijf PM-International AG al 17 jaar kinderen over de hele wereld. De jaarlijkse donatie aan de hulp-, ontwikkelings- en belangenorganisatie bedraagt 1,08 miljoen euro in het komende jaar.
ls grootste bedrijfssponsor van World Vision gebruikt PM-International de donatie om 3.000 gesponsorde kinderen, hun families en gemeenschappen over de hele wereld te ondersteunen, waaronder in India, Peru en vanaf 2021 ook in Zimbabwe.
Christoph Waffenschmidt, CEO van World Vision Germany e.V., ontving de donatie tijdens een virtueel evenement: "We zijn trots en dankbaar dat PM-International ons al vele jaren actief steunt.
Met de recorddonatie van dit jaar kunnen we het leven en de ontwikkeling van veel kinderen wereldwijd positief beïnvloeden en hen een betere, gezondere en meer kansrijke toekomst bieden".
PM-International Charity ambassadeur Vicki Sorg prijst de inzet van World Vision: "Met passie en gedrevenheid helpt World Vision de meest behoeftige mensen door op een duurzame manier gebruik te maken van donaties.
De Corona-pandemie brengt de ontwikkeling van kinderen nog meer in gevaar. We zijn blij dat we samen met World Vision en dankzij de genereuze steun van onze klanten en partners kinderen en gezinnen over de hele wereld nieuwe perspectieven kunnen bieden. Want kinderen zijn de toekomst".
Steun aan ongeveer 24.000 mensen in Zimbabwe PM-International is de enige bedrijfssponsor van World Vision, die regionale ontwikkelingsprojecten in hun geheel sponsort.
Deze langlopende regionale ontwikkelingsprojecten, die ongeveer 15 jaar duren, worden uitgevoerd in samenwerking met de lokale bevolking. In 2021 neemt PM-International de sponsoring van een derde regionaal ontwikkelingsproject in het niet aan zee grenzende zuidelijk Afrikaanse land Zimbabwe over.
PM-International ondersteunt het ontwikkelingsproject in het zuidwesten van Tshitshi Madabe door meer dan 700 kinderen te sponsoren. De ontwikkelingsmaatregelen ter plaatse zullen zich richten op de toegang tot drinkwater, sanitaire voorzieningen en hygiënetrainingen. Ongeveer 24.000 mensen in de regio zullen van dit programma profiteren.
Perspectief: 10.000 gesponsorde kinderen In de afgelopen 27 jaar heeft PM-International in totaal meer dan 6 miljoen euro gedoneerd aan het goede doel. Elk verkocht FitLine product geeft kinderen "een Hour of Life".
Naarmate het bedrijf groeit, groeit ook het aantal gesponsorde kinderen. Het familiebedrijf heeft zich tot doel gesteld om het totale aantal kindersponsor-schappen te verhogen tot 10.000.
Award voor maatschappelijk verantwoord ondernemen In december ontving PM-International ook de Seldia Astra Award van de European Direct Selling Association. De prijs in de categorie "Maatschappelijk Verantwoord Ondernemen" werd uitgereikt als erkenning voor de langdurige liefdadigheidsbetrokkenheid van het bedrijf.
Naast de samenwerking met World Vision droeg PM-International in 2020 ook bij met een donatiefonds van een miljoen euro om het hoofd te bieden aan de Corona-pandemie.
De gelddonaties en donaties in natura in het kader van het "PM helps"-initiatief ondersteunden mensen in nood in zwaar getroffen regio's rond het internationale hoofdkantoor van het bedrijf in Luxemburg.
Eet zo min mogelijk vis, garnalen, oesters en mosselen uit de Westerschelde. Er zit te veel pfas in, acht tot tien keer hoger dan bij vergelijkbare producten in de winkel.
Dat advies geeft het Nederlandse RIVM (Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu).
'Het is vooral bedoeld voor hobbyvissers die hun vangst mee naar huis nemen om daar op te eten.
In de Amerikaanse staat Texas zijn 19 doden en tientallen gewonden gevallen bij een schietpartij in een lagere school in het stadje Uvalde, ten westen van San Antonio.
Volgens de eerste berichten zijn de meeste doden en gewonden kinderen.
Volgens de gouverneur van Texas zou de politie de schutter hebben doodgeschoten.
Op zondag 19 juni vindt op de flank van de Heistse berg voor een eerste keer 'La Luna Deluxe' plaats.
De opbrengst van het dansfestijn gaat naar Make-A-Wish. 'We vieren midzomer met een barbecue- en dansfeest op een unieke locatie', zegt organisatrice Katrien Haepers (33).
La Luna Deluxe vindt plaats in en rond de Moose lentebar. 'Het wordt een exclusief en uniek dansfeest, dat start iets na de middag en eindigt om middernacht', vertelt Katrien.
De Vlaamse regering moet milieuorganisatie Greenpeace een dwangsom van €850.000 betalen omdat het Luchtbeleidsplan niet aan de gevraagde eisen voldoet. Dat zegt Greenpeace.
"Een echte schande als je weet dat in ons land jaarlijks meer dan 7.500 mensen vroegtijdig sterven ten gevolge van de slechte luchtkwaliteit."
Met de uitspraak komt er een einde aan het gerechtelijke steekspel dat vijf jaar geleden tussen de twee partijen ontstond.
Tussen 2017 en 2022 heeft het gerecht zeker een honderdtal onderzoeken geopend naar zware incidenten in de kinderopvang.
Dat bleek gisteren in de onderzoekscommissie van het Vlaams Parlement.
54 van die crèches zijn vandaag nog altijd open. Minister van Welzijn Hilde Crevits (CD&V) vraagt een dringende herevalutie van de probleemcrèches. (VRTNWS)
Op Dompel Herentals in de industriezone gaat woensdagavond de mega muziekzomerbar Bloom Beach Club open. Dat de stad het verkeer ernaartoe uit de nabije woonwijk wil halen door die te 'knippen', lokt erg boze reacties uit.
De bewoners van de wijken Veldhoven, Krakelaarsveld en Sint-Janneke kregen maandag een brief van het Herentalse schepencollege (N-VA / CD&V) in hun brievenbus over de opening van zomerbar Bloom Beach Club.
Silver Story Festival strijkt met een eerste editie neer op een unieke locatie aan het Zilvermeer in de mooie Kempen.
Het ideale decor voor een kleinschalig en ongedwongen festival waar de verschillende podia zullen verspreid staan tussen de vele bomen. Straatartiesten, theatergroepjes en hippe eetstandjes met fijne hapjes verraden dat Silver Story festival op 9 juli geen traditioneel festival wordt.
Het ACOD roept op tot een algemene staking in de openbare sector op dinsdag 31 mei 2022. Ook personeel van De Lijn neemt hieraan deel.
Deze actie is andermaal niet tegen De Lijn gericht, maar geldt als een signaal naar de regering omtrent o.a. de koopkracht (loonnormwet).
De staking zal de nodige hinder met zich meebrengen voor de dienstverlening van De Lijn.
Week van de Bij opent op zondag 29 mei met een groot bijenfeest in het natuurdomein Het Netepaleis in Kessel. Vlaams minister van omgeving Demir stelt er een nieuw bestuiversplan voor, een actieplan om de negatieve populatietrends van wilde bestuivers om te buigen. Tussen 13u en 17u is iedereen gratis welkom; er zijn activiteiten voor groot en klein.
Van zondag 29 mei tot zondag 5 juni organiseert het Vlaams Departement Omgeving voor de negende maal de Week van de Bij (www.weekvandebij.be/).
Veel activiteiten stonden de voorbije 2 jaar op een lager pitje. Ook bij HIK CVO Geel. Maar op zaterdag 11 juni houdt HIK CVO op Campus Geel opnieuw een niet te missen algemeen infomoment (10.00-13.00u).
Alle opleidingen van HIK ken je er ontdekken. De cursisten Fotografie gaan nog een stapje verder: ze tonen hun werk in verschillende digireeksen.