Romeins weekend in Grobbendonk @Kasteelhoeve
De opening van het Romeins Weekend en de verjaardag van het ontstaan van de archeologische werkgroep Mercurius, wordt extra feestelijk.
Legio XI Claudia Pia Fidelis doen een originele parade (10u15) met aansluitend een offerceremonie aan Mercurius.
BELEEF
"Het kamp van het legioen, Legio XI Claudia Pia Fidelis, achteraan op de weide, is zaterdag en zondag doorlopend open tussen 10u en 17u", zegt Greet Willems voor Mercurius.
"In dit kamp ontdek je hoe de inwoners leefden in Romeins Grobbendonk. Vanaf 7 jaar kan je ook langs bij Baroen. Bas van Baroen vertelt je graag: hoe lang duurt het om een échte Romeinse soldaat te worden.
De schoolkinderen komen al op vrijdag. Heel de dag worden ze door Baroen onderwezen.
ONTDEK
Metaaldetectie, aan de ingang van de Kasteelhoeve, zoek en win. Loop door de poort naar het gezellig marktje met Dorris van Bandjes en Wantjes - The Marmelady met confituren en marsepein - Celicia Ceramics Romeins speelgoed in keramiek - Maiden Minne met de mooiste stoffen en historische kleding - Imkers Neteland brengen honing, mede en bokes met honingspek mee - De Grote Leegte maakte het Grobbendonks aardewerk na - het IJsbolleke van IJshoeve Bevel zorgt voor lekkere ijsjes met Romeinse smaken ...! En een tovenaar, wat een tovenaar, waar …?
GENIET
Zin in een Romeinse hotdog/hamburger? Of soep met brood, helemaal Romeins en het brood werd gebakken in de bakhuisjes van Vorselaar en Gestel? Onze verenigingen zullen het je graag aanreiken. Zoektocht voor kinderen, funfacts voor volwassenen!
Erfgoedcel Kempens Karakter ontvangt in haar tent: AVRA (Antwerpse Vereniging voor Romeinse Archeologie), EX SITU (Archeologisch tijdschrift) en Wannes, die het Rotaspel gaat spelen met kinderen en volwassenen. Het episch centrum van heel het weekend wordt het tentje van Mercurius, de werkgroep archeologie Grobbendonk, het aanspreekpunt.
HET PROGRAMMA:
Het legioen doet zowel op beide dagen (10u15) hun intocht/parade. Op zaterdag offerceremonie ter ere van Mercurius.
Route van het legioen: Het bruggetje over de Nete is het uitkijkpunt. Het legioen vertrekt van daaruit via de Watermolenweg, rechts het Hofeinde in, aan het kapelletje rechts de dreef in en zo naar de Kasteelhoeve.
Programma Legio XI Claudia Pia Fidelis:
- Intocht: 10u15-10u45
- Openingsceremonie aansluitend aan de intocht (enkel op zaterdag)
- Boogschietworkshop + speerwerpworkshop: 11u-12u
- Militaire show: 12u-13u
- Boogschietworkshop + speerwerpworkshop: 14u30-15u30
- Militaire show: 16u-17u
Programma Baroen:
- 11.00 -11.45
- aansluitend op de show +-13.15 - 14.00
- Aansluitend op de show +- 17.15 -18.00
- Parade op zondag (de kinderen zouden dan meelopen met het legioen)
Andere workshops:
Doorlopend het Romeins Rotaspel spelen - tent Kempens Karakter
Doorlopend metaaldetectie ‘Zoek, vind en win’: linkerkant voor ingang Kasteelhoeve
Maak je eigen mummie bij Dorris van Bandjes en Wantjes: 16u tot 18u
Doorlopend: Een Romeins potje kleien bij De Grote Leegte.
BEREIKBAARHEID KASTEELHOEVE:
Alle info en plannetjes via: https://archeologiemercurius.be/
Het is verboden de auto te parkeren aan de Kasteelhoeve behalve met een handicapkaart. Er is een ‘halen en brengen’ zone, naast de baan, aan de Watermolen in Grobbendonk.
Gratis Shuttle: Astridplein, elke 30 min., vanaf 9u45 tot 16u15.
Gratis Shuttle: Kasteelhoeve, elke 30 min., vanaf 10u tot 17u30. (halen en brengen zone)
Fietsknooppunten 8 en 15. Fietsparking aan de Kasteelhoeve.
Wandelknooppunt 95. Of via het Ruige Ridderpad.
Reisinformatie bussen De Lijn via delijn.be/routeplanner
Het evenement is gratis, voor ‘het kleien’ en ‘je eigen mummie maken’ wordt een kleine bijdrage gevraagd.
archeologiemercurius@gmail.com
Voor de laatste info over programma: https://archeologiemercurius.be/
Hofeinde 20, Grobbendonk, België