Begin november werden maar liefst 7.022 win-winleningen geregistreerd voor een bedrag van 120.344.309 euro.
Dat zijn bijna 3 keer zoveel leningen en een bedrag dat dubbel zo groot is in vergelijking met hetzelfde moment vorig jaar, dat al een recordjaar was. De uitbreiding van de win-winlening werpt duidelijk haar vruchten af, vrienden en familie steunen massaal onze zelfstandigen en kmo's.
Ook het Vriendenaandeel, waarmee je zelf aandeelhouder wordt van een onderneming en daar een belastingkrediet voor krijgt, krijgt bijval. Zo werden al 36 dossiers goedgekeurd.
"De Vlaming is massaal op de win-winlening gesprongen, meer dan 7.000 leningen werden de afgelopen 10 maanden geregistreerd. Het gaat om meer dan 120 miljoen euro, dubbel zoveel in vergelijking met hetzelfde moment vorig jaar, dat al een absoluut recordjaar was. Dat ook de vriendenaandelen, waarmee je als particulier aandeelhouder wordt van een bedrijf, stilaan op gang komt, is een goed teken. De Vlaming investeert volop in onze ondernemers en geeft zo onze economie een stevige boost." – Vlaams minister van Economie Hilde Crevits
Verdrievoudiging aantal win-winleningen
Met de win-winlening kunnen particulieren geld lenen aan ondernemers en daarvoor een belastingkrediet krijgen. Als een van de relancemaatregelen werden de voorwaarden aangepast.
Het maximale bedrag werd opgetrokken tot 75.000 euro per particulier en tot 300.000 euro per onderneming. Ook de looptijd werd flexibel gemaakt, zodat gekozen kan worden tussen een periode van 5 tot 10 jaar. Die wijzigingen hebben een enorme boost gegeven aan de win-winleningen.
In de afgelopen 10 maanden werden maar liefst 7.022 win-winleningen geregistreerd voor een totaal bedrag van 120.344.308 euro. Dat is een verdubbeling van het bedrag en een verdrievoudiging van het aantal leningen ten opzichte van dezelfde periode in 2020.
Met meer dan 4.000 leningen voor een totaalbedrag van 100 miljoen euro, was ook 2020 al een recordjaar voor de win-winlening.
Door de wijzigingen zien we ook een daling van het gemiddelde bedrag per lening. In 2020 was dat ruim 24.000 euro per lening, in 2021 is dat nog ruim 17.000 euro per lening. Ook met kleinere bedragen kan je op een fiscaal voordelige manier een bevriende ondernemer steunen en zo het verschil maken.
36 vriendenaandelen geregistreerd
Naast de uitbreiding van de win-winleningen werd in het kader van de relance ook een nieuw instrument ontwikkeld om als particulier in een onderneming te investeren, het Vriendenaandeel.
Met het Vriendenaandeel kan je als particulier tot 75.000 euro investeren in een kmo, door er zelf aandeelhouder van te worden. Ook een coöperatieve of een burgerinitiatief kan van dit instrument gebruik maken, als die voldoet aan de Europese definitie van een kmo.
In ruil ontvang je tot maximaal 5 jaar een fiscaal voordeel van 2,5% per jaar. Als onderneming kan je op die manier tot 300.000 euro extra kapitaal ophalen. Als particulier kan je het Vriendenaandeel ook combineren met een win-winlening, maar de combinatie van de twee kan maximaal 75.000 euro bedragen.
Zo kan een kleine bouwonderneming die enkele jaren succesvol bestaat ervoor kiezen om via het Vriendenaandeel extra kapitaal op te halen. Via een win-winlening verzwaart de leninglast, via het Vriendenaandeel niet.
Het Vriendenaandeel betekent zowel voor de investeerder als voor de onderneming een groter engagement dan de win-winlening, dat ook niet alleen zuiver financieel is. Je stapt als aandeelhouder mee in het bedrijf van je vriend of familielid, en gaat mee-ondernemen.'
Onderzoek wijst uit dat mensen actiever zijn als er zich dichter bij hun woonplaats sportinfrastructuur bevindt.
Daarom kocht team Sport en Jeugd Heist-op-den-Berg via de groepsaankoop van Sport Vlaanderen een mobiele IPitup-beweegbank. Dat is een meerpersoonszitbank met allerlei beweegfuncties.
De bank staat op dit moment opgesteld aan sporthal De Lichten in Booischot en kan door iedereen vrij gebruikt worden. Ze is voorzien van infopanelen met laagdrempelige oefeningen.
Groep Infrabo, advies- en studiebureau uit Westerlo, bestaat volgend jaar 40 jaar. Een uitgelezen moment om een volledig nieuwe huisstijl te lanceren die aansluit bij de hedendaagse activiteiten van het bedrijf.
Logo in een nieuw jasje
Vanaf vrijdag 1 juli 2022 komen er nieuwe verkeersregels voor elektrische steps. Die mogen voortaan niet meer op het voetpad rijden.
De Vlaamse verkeersbelasting wordt bijna 10 procent duurder en de soepelere procedure om tijdelijke werkloosheid aan te vragen loopt na meer dan twee jaar ten einde. Ze werd ingevoerd aan het begin van de coronacrisis. (VRTNWS)
De Tour de France staat voor de deur maar de topwielrenner heeft naast zijn deelname aan de Tour ook nog ander nieuws aan te kondigen.
Wout van Aert & echtgenote Sarah De Bie investeren de komende jaren in een participatie met Heylen Vastgoed uit Herentals. Heylen Vastgoed werd in 2005 opgericht door Johan Heylen als éénmanszaak. In 2014 vervoegde Cedric Vanhencxthoven Heylen Vastgoed om het samen verder uit te bouwen.
Op maandag 4 juli start de gespecialiseerde asbestverwijderaar 4Best uit Lille met de graafwerken om de asbest uit de ondergrond van de Diepestraat te verwijderen.
Deze werkzaamheden verlopen volgens een aangepaste methode om alle gezondheidsrisico's voor de werfmedewerkers en de omwonenden uit te sluiten.
Wanneer het asbest veilig uit de ondergrond gehaald is, hervat de aannemer na het bouwverlof de voorziene rioleringswerken.
Vlaamse boeren doen meer dan lekker voedsel produceren alleen. Het zijn ook veelzijdige ondernemers die ons unieke Vlaamse landschap mee vorm geven.
Tijd dus voor een lofzang aan onze Vlaamse boeren en tuinders. Deze zomer brengt #Boerentrots samen met twee street artists een kleurrijke ode aan onze boeren.
Via twee prachtige muurschilderingen in Antwerpen en Gent tonen ze de producten die onze boeren lokaal telen en de adembenemende landschappen die ze elke dag mee vormgeven.
De politie van Antwerpen heeft zes twintigers opgepakt die verdacht worden van phishing.
De bende verstuurde duizenden berichten in naam van Itsme, banken en overheidsinstanties en maakte vermoedelijk honderdduizenden euro's buit bij tientallen slachtoffers.
Opvallend: een van de verdachten werkte een tijdje als contacttracer en misbruikte haar positie om vertrouwelijke gegevens van potentiële slachtoffers te bemachtigen. (VRTNWS)
Melikan Kuçam, het voormalige Mechelse N-VA-gemeenteraadslid, is ook in beroep veroordeeld voor mensensmokkel en passieve omkoping.
In beroep krijgt hij wel strafvermindering: 5 jaar effectief in plaats van 8 jaar. De geldboete die hij moet betalen wordt ook verlaagd: van 696.000 euro naar 48.000 euro.
VanRoey.be en Fortino Capital Partners (“Fortino”) kondigen vandaag aan dat investeringsbedrijf Fortino een belang heeft genomen in VanRoey.be.
Het management heeft in Fortino de partij gevonden om de groeiambities kracht bij te zetten en samen VanRoey.be verder uit te bouwen, steeds met de focus op kwalitatieve dienstverlening en klantentevredenheid.
Nog maar een jaar geleden opende de fietsbieb Nijlen de deuren in het Buurtpunt in de Kerkeblokken. En nu al gaat de fietsbieb het 100e kinderfietsje uitlenen.
Ongetwijfeld gaan er deze zomer nog heel wat kinderen het met een blij gezicht 'aftrappen' daar. Over de zomer gesproken, dan zit de fietsbieb even in de Goezo! school, 50 meter verderop in Kerkeblokken.