Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Salmonella-uitbraak bij Geelse kippenhouderij Laerco : minstens 306 ziektegevallen, FAVV blokkeert pluimveebedrijf - UPDATE

foto nnieuws
salmonella

foto FAVV : nummers met besmette eieren

Al zeker 306 mensen zijn ziek geworden, omdat ze eieren aten die besmet waren met salmonella. Die zat in eieren van het bedrijf Laerco uit Geel. 

Het FAVV heeft het bedrijf geblokkeerd.

De eieren werden op 10 augustus teruggeroepen uit de winkel, maar mogelijk hebben mensen er nog in huis. "Kijk zeker de codes na op eieren die je eerder kocht", zegt het federaal voedselagentschap FAVV. 

 

 

UPDATE 25/08 - 14u. FAVV reactie

Het FAVV reageert vandaag : “Er is geen geen aanwijzing dat Laerco niet correct gehandeld heeft”.    

Het controlerend team van  FAVV nuanceert de schuld van Geelse eierboer na salmonella-uitbraak.

 

Historie 

In mei hebben de inspecteurs van het voedselagentschap de stam voor het eerst ontdekt. Ze dachten toen dat de besmetting uit een van de vierstallen kwam. Die stal werd geblokkeerd en de eieren mochten enkel naar eierbrekerij waar eieren machinaal gebroken worden om vloeibare eierproducten te maken zoals los eiwit, eigeel of een mengeling. Die producten worden dan gepasteuriseerd en daarna zijn ze veilig voor menselijke productie.

Maar het aantal gevallen liep niet terug, wat normaal wel het geval is. De teller staat intussen op 300 gevallen in ons land. Na analyse bleken de besmettingen van dezelfde stam te komen en dus is op 10 augustus beslist om het hele bedrijf te blokkeren en een grote terugroepactie te starten. Eieren met stempelcode 2-BE-1073-01, 2-BE-1073-02, 2-BE-1073-03 en 2-BE-1073-04 werden daarom teruggeroepen. (FAVV)

 

Het product werd verdeeld via verschillende verkooppunten.   Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Laerco BV: info@laerco.be

Meeuwstraat 4 A, Geel, België

foto nnieuws