Spetterend Spiegelfest @Olen : 500 fans genieten in unieke setting - extra foto's
Je houdt het niet voor mogelijk, maar in Olen heb je enkel maar ervaren én bedreven organisatoren. In een traditionele 'aloude' spiegeltent, jawel, het allerbeste van de Kempense punkrock presenteren. Je moet het aandurven.
Maar de opdracht van vzw Keizer Karel is meer dan geslaagd: 3 steengoede bands met een schare van 500 héél trouwe fans in een uitverkocht muziekpaleis. Een contcertavond vol rauwe gitaren, opzwepende drums en pure energie. En... de oordopjes deden prima hun werk.
De lokale punk-paradepaardjes The Jesters, de verrassende Hukkelfukkers en uiteraard The Priceduifkes lieten geen spaander heel. Een thuismatch op high level. Gewoon hun internationale faam bevestigen.
"Welle komen speciaal van Heverlee voor de The Priceduifkes", lacht fan van het eerste uur Boris V. (40) & friends. "Maar tuurlijk ook knap van The Jesters en de Hukkelfukkers, die waren voor ons een ware ontdekking. Het siert de organisatoren hier in Olen om dit 'punkfestivalleke' in een spiegeltent te presenteren. Een unieke setting zo'n kader, waar normaliter trekzak- en smartlappen weerklinken. (lacht)
The Priceduifkes met internationale geloofsbrieven (o.a. Pukkelpop, hun unieke tournee in Japan enz.) brachten hun kenmerkende stevige mix van gritty punkrock, volle moshriffs en podiumenergie. Héérlijk. Dat is gewoon fun x 1.000 in zo'n bomvolle tent."
Onze fotografen Marlies & Evelien mengden zich tussen swingende punkers tot de late uurtjes / NNieuws.
Agendatip nu zondag "Oeëlemet"
Het dorpsplein in Olen-Centrum vormt al meer dan 200 jaar het decor voor Olen-Jaarmarkt, in de volksmond "Oeëlemet". Olen-Jaarmarkt staat op het lijstje van het immaterieel erfgoed van de Kempen.
Nu zondag 16 november nodigt iedere Olenaar je uit. De combinatie van de markt, de animaties en het volkse karakter zorgen voor een specifieke sfeer. En de spiegeltent blijft staan.
Dorp, Olen, België