De stad besliste in september om eigendommen te verwerven aan het begin van de Lebonstraat, op het kruispunt met de Stationsstraat. De gemeenteraad moet nog goedkeuring verlenen aan de aktes om een leegstand en vervallen pand (huisnummer 3) en de naastgelegen eigendommen van Da Corrado te verwerven.
De vervallen witte woning naast voormalig restaurant Da Corrado verkeert in slechte staat en zal in 2020 afgebroken worden. Deze vrijgekomen ruimte zal ingevuld worden met groen.
De naastgelegen woningen (Lebonstraat 1a en Lebonstraat 1) maken deel uit van het gebouw van restaurant Da Corrado (Stationsstraat 2). De restauranteigenaars maakten eerder dit jaar een zware brand mee waarna ze het niet meer zagen zitten om hun restaurant opnieuw in dit pand te vestigen.
Ze zullen hun restaurant op een nieuwe locatie in het centrum van Geel een nieuw onderkomen openen. De opening daarvan is voorzien midden november 2019.
De stad Geel zal de komende maanden voor het uitgebrande restaurant, dat ontruimd en gereinigd werd en een casco-uitrusting kent, naar buiten komen met haar visie op korte en lange termijn. Op korte termijn zal het pand wellicht een tijdelijke invulling krijgen. Er wordt ook afgewogen om op lange termijn de zichtbaarheid van deze hoek van het kruispunt te verbeteren.
Na goedkeuring door de gemeenteraad, voorzien eind dit jaar, zal de stad over het pand beschikken.
In Westerlo is de gemeentelijke fase van het rampenplan, die actief was sinds er een lek was ontstaan in een ethyleenleiding in de nacht van donderdag op vrijdag, woensdagochtend eindelijk stopgezet.
De correctionele rechtbank in Turnhout heeft een dertiger uit Mol tot een gevangenisstraf van 4 jaar veroordeeld voor onder andere poging tot verkrachting en aanranding van de eerbaarheid.
Kruispunt Boerenkrijglaan terug open vanaf vrijdag
De kinderraad schenkt 682 euro aan het Rode Neuzen Fonds: een project dat jongeren op school helpt om mentaal, fysiek en sociaal weerbaarder te worden. De opbrengst was het resultaat van de 'vrije gift' en lekkernijenverkoop tijdens het speelgoed-/kledinggeefplein op 16 november in Ten Hove. Een mooi resultaat en een warme daad!
De provincie Antwerpen gaat de komende jaren stelselmatig de provinciale partijdotaties schrappen. Dat blijkt uit de meerjarenplanning voor de periode 2020-2025 die het provinciebestuur dinsdag heeft gepresenteerd en die de komende dagen aan de provincieraad wordt voorgelegd.
De provincie bespaart met die maatregel twee miljoen euro. Bij de investeringen valt op dat het budget voor fietsostrades jaarlijks met 1 miljoen euro stijgt, tot een verdubbeling van de huidige investeringen.
Gisterennamiddag, op maandag 9 december, is een brandje ontstaan in de mannentoiletten van jeugdcentrum De Bogaard. De brand veroorzaakte rookschade en geurhinder.
Er loopt een onderzoek om uitsluitsel te geven over de oorzaak en de exacte schade. Het jeugdcentrum huisvest tal van diensten, waaronder dienst jeugd, het jeugdhuis, het JAC en de leerboerderij. De hinder van het brandje vraagt voorlopig om een aangepaste dienstverlening.
Gisterennamiddag, op maandag 9 december, is een brandje ontstaan in de mannentoiletten van jeugdcentrum De Bogaard. De brand veroorzaakte rookschade en geurhinder.
Er loopt een onderzoek om uitsluitsel te geven over de oorzaak en de exacte schade. Het jeugdcentrum huisvest tal van diensten, waaronder dienst jeugd, het jeugdhuis, het JAC en de leerboerderij. De hinder van het brandje vraagt voorlopig om een aangepaste dienstverlening.
In Oevel start Estée Lauder woensdag met de herstelling van een lek in een ethyleenleiding. Het lek werd vorige week ontdekt, en dagenlang bleef de omgeving van de ondergrondse pijpleiding afgesloten om overtollig gas af te fakkelen.
De lekkage kwam aan het licht bij een controle. Niet met een of ander duur apparaat, maar wel met een bekende speurhond van The Sniffers uit Balen.
Het bedrijf dat de controles uitvoert, heeft intussen klanten over de hele wereld.
Het provinciebestuur is in overleg om recreatiedomein De Lilse Bergen over te kopen. Het is één van de opvallendste punten uit het meerjarenplan 2020-2025.
Verder zal de provincie de komende 6 jaar opnieuw fors investeren in de aanleg van nieuwe fietsostrades en fietspaden. Zo zal de fietsostrade tussen Antwerpen en Lier de komende legislatuur verder worden gerealiseerd en er komt ook een nieuwe fietsverbinding tussen Herentals-Lier en Heist-op-den-Berg. Daarnaast zal het onderwijs ook een extra duwtje in de rug krijgen.
De PhD Cup zet jonge wetenschappers aan om hun onderzoeksresultaten in een heldere taal uit te leggen aan een groot publiek. Voor dat werk krijgt de PhD Cup nu de jaarlijkse Wablieftprijs.
In de wondermooie bibliotheek het Predikheren in Mechelen is de Wablieft-prijs voor dit jaar uitgereikt. Dat is een onderscheiding voor een persoon of een organisatie die duidelijke taal gebruikt of anderen aanspoort om dat te doen.
De winnaar van 2019 is de PhD Cup. (VRTNWS)