De appartementsblokken Laar 2A, 2B en 2C krijgen de nieuwe straatnaam 'Huidenvettersstraat' in Mol.
Dat heeft de gemeenteraad beslist. De wijziging komt er op vraag van de vereniging van eigenaars van deze residenties. Momenteel stellen zich problemen met de postbedelingen voor dit deel van het Laar waardoor een straatnaamwijziging zich opdrong.
De vereniging van eigenaars van deze residenties is akkoord om voor dit deel van het Laar een straatnaamwijziging door te voeren. Zo kan de postbedeling in de toekomst vlotter verlopen en wordt het voor hulpdiensten en leveranciers duidelijk waar deze residenties zich bevinden.
Straatnaam linkt naar verleden
De straatnamencommissie stelde als nieuwe straatnaam 'Huidenvettersstraat' voor. De huidenvetterij van de familie Van Iersel stond op de plaats waar nu het huidige Laarcenter is.
De achterliggende bedrijfsgebouwen strekten zich uit tot aan de Nete waar de huidige appartementsblokken staan. De huiden van de slachterijen van de streek werden er geschraapt en in kuipen gelooid met paardenurine en eikenschors.
De koepel van de Cultuurraad gaf positief advies voor de keuze van deze straatnaam.
SKS Herentals zag KFC Herenthout in deogen voor een leuke oefenpot bij tropische temperaturen. De Heylen-boys gaven gas tot affluiten : 5-1.
De algemene storing bij Telenet is opgelost. Dat laat een woordvoerster van de telecomoperator weten. Door de storing konden sommige klanten even niet bellen of sms'en.
Telenet kampte vanavond even met een technische storing. Een deel van de klanten kon niet meer bellen en sms'en. (VRTNWS)
Marc Vermeulen uit Turnhout wil een plaatsje in het Guinness Book of Records scoren als opa die het meest aantal gedichten voor zijn ongeboren kleindochter schreef.
221 exemplaren pende hij neer. "Ik haalde inspiratie uit een app die mijn schoondochter gebruikte.
Daarin werd de foetus vergeleken met een bepaalde grootte van een stuk groente of fruit", vertelt Marc. (VRTNWS)
De woningen van het nieuwe sociale-huisvestingsproject aan Zavelstraat/Ganzenplein krijgen half augustus zonnepanelen. Samen met een aantal sociale woningen in Temse zijn het de allereerste op sociale woningen in Vlaanderen.
'Het gaat om proefinstallaties voor het grootste zonnepanelenproject ooit in Vlaanderen', zegt schepen Bart Michiels (CD&V).
'De hele operatie wordt geleid door ASTER, een initiatief van de Vlaamse sociale huisvestingssector, dat investeert in duurzaam sociaal wonen.
Bijtgrage broers, alleskunners, jonglerende rocksterren en meer op Nederlands grootste circusfestival
Van 21 tot 30 oktober neemt het aantal open monden, gesperde ogen en samengeknepen billen in hartje Tilburg drastisch toe. Het grootste circusfestival van Nederland, Festival Circolo, strijkt dan neer in Spoorpark Tilburg voor tien dagen eigentijds circus van topkwaliteit.
Vandaag maakt het festival haar programma bekend voor de 10e editie. Een line-up gevuld met grensverleggers, waaghalzen en doorbijters.
De Vlaamse regering investeert €99.825 in Campus Sint-Lutgardis in Mol. "Een investering in scholenbouw is een investering in onze onderwijskwaliteit. En dus in onze eigen toekomst", klinkt het.
De Vlaamse regering investeert zo via het Agentschap voor Infrastructuur in het Onderwijs (AGION) €99.825 in Campus Sint-Lutgardis van het Katholiek Secundair Onderwijs in Mol.
Concreet gaat het om renovatiewerken aan gangen en leslokalen.
Voor de uitoefening van heel wat beroepen en functies of voor het verkrijgen van een vergunning moeten burgers en rechtspersonen aantonen dat ze geen gerechtelijk verleden hebben.
SKS Herentals ontvangt vanavond de buren van KFC Herenthout voor een zomerse oefenmatch. Aanvang 20u. Er zijn drankpauzes voorzien, ook in de kantine... De temperatuur in Herentals blijft vanavond boven de 30°C.
Goede gewoonten, daar moet je vooral niet mee stoppen. Daarom deelt lokaal bestuur Nijlen ook komend najaar weer gratis bomen uit. Haagplanten, struiken en klimplanten kunnen Nijlenaars aankopen aan voordelige prijzen.
De vorige jaren waren deze acties zeer succesvol met in totaal duizenden bomen erbij in de gemeente.
Noorderwijk Alive 2022 is back met een prachtig programma. Vrijdag 2 september, Viptent op Braakveld Noorderwijk de Elmos & Berkemus cycling day vanaf 19u Wielertoeristen (VWV).
Het Berkemus criterium Vinhmm Champagnekoers
Het "Berkemus criterium" ook wel de Vinhmm Champagnekoers genoemd trekt elk jaar wielertoeristen aan uit heel de Kempen en ver daarbuiten.