Tweemaal per jaar organiseert orgel@herentals met de steun van de kerkfabriek Sint-Waldetrudis een concert op één van de Herentalse orgels.
Dit najaar zijn ze erin geslaagd om de gerenommeerde Léon Berben, een Nederlander die thans in Duitsland woont en werkt, naar Herentals te laten afzakken.
Zijn cd-opnamen werden door de internationale pers lovend ontvangen en met talrijke grote prijzen, waaronder de Diapason d'Or bekroond. Als clavicinst was hij actief bij Musica Antiqua Köln en sinds de opheffing van dit ensemble richt hij zich volledig op zijn solocarrière, die hem langs vele internatinaal gerenommeerde muziekfestivals leidt.
Léon Berben brengt in Herentals een programma met muziek van Matthias Weckmann, Johann Sebastian Bach en Jan Pieterszoon Sweelinck.
'De organisatoren van orgel@herentals willen dit bijzonder hoogstaand concert opdragen aan Jan Cools, die lid was van de vereniging, maar vorig jaar geheel onverwacht tengevolge van een coronabesmetting is overleden', zegt Bart Wynants van de Cultuurraad.
'In 2000 was Jan Cools de initiatiefnemer van de grondige renovatie van het Verbuecken/Pels-orgel in de Sint-Waldetrudiskerk en na deze werken nam hij samen met de destijds nieuwe organist-titularis Bart Wuilmus het initiatief om twee keer per jaar een orgelconcert op dit prachtige instrument te laten plaatsvinden.
Samen schreven ze ook het boekje "Orgels in Herentals", waarvan vorig jaar nog een tweede, volledig herziene editie verscheen.
Léon Berben speelt op zaterdag 18 september om 19:30u in de Sint-Waldetrudiskerk. Zoals gebruikelijk is het concert gratis. Meer informatie over de Herentalse orgels en orgelactiviteiten kan je steeds terugvinden op www.orgelherentals.be.
Zo'n 9.500 deelnemers hebben de ingekorte versie van de 53e Dodentocht gehaald. Zo'n 1.600 mensen moesten opgeven.
"De warmte speelde de deelnemers parten. Ik denk dat iedereen ondertussen wel beseft dat de inkorting een juiste keuze was", zegt de organisatie.
Vanaf morgen hangen er opnieuw etiketten op de flesjes trappist van Westvleteren. Dat is ondertussen 75 jaar geleden.
Trappist Westvleteren was al die jaren het enige Belgische bier met een fles zonder etiket.
Jarenlang stond alle verplichte informatie over het bier op de kroonkurk. (VRTNWS)
In Antwerpen is een grote drugsbende opgerold die het afgelopen anderhalf jaar voor 15 miljoen euro cocaïne zou hebben verhandeld.
De federale speurders vielen afgelopen dinsdag binnen op 21 plaatsen - vooral in het Antwerpse - en arresteerden daarbij ook verschillende vermoedelijke kopstukken van de bende.
Er werd ook 900.000 euro cash geld in beslag genomen. (VRTNWS)
Op zondag 28 augustus wordt voor de 32e maal De Schakel georganiseerd. In de Antwerpse Kempen zal er weer ge-schakel-d worden langs een spinnenweb van routes.
De deelnemers fietsen over duidelijk afgepijlde routes die in 2 richtingen lopen. Er zijn 45 start- en controleplaatsen, die "Kempenhutten" genoemd worden.
Op 24 september zet de Hnita-Hoeve zijn deuren weer open. 'Dat vieren we met een week boordevol muziek, van 24 september tot 2 oktober', zegt Peter Atnhonissen, voorzitter Hnita vzw.
'De heropeningsweek is het sluitstuk van een renovatie die 4 jaar in beslag nam, en waaraan vele helpende handen en vrijwilligers bijdroegen, in de vorm van crowdfunding, crowdlending en giften, of door op de werf zelf mee aan de slag te gaan.
Donderdagavond is in Herselt een 36-jarige man dood aangetroffen in z'n jacuzzi. Het parket Antwerpen doet een gerechtelijk onderzoe.
Er zijn op het eerst zicht geen tekenen van kwaad opzet. Een autopsie moet meer duidelijkheid brengen over de doodsoorzaak. (parket)
In het provinciaal recreatiedomein De Lilse Bergen is op donderdag 11 augustus een 43-jarige man uit Herentals dood aangetroffen. Het parket startte een onderzoek en sloot daarom het recreatiegedeelte van het domein.
Het recreatiegedeelte van het domein is vandaag, vrijdag 12 augustus terug open voor het publiek.
vzw To Walk Again organiseert elke zomer een tiental vakantiekampen voor 120 kinderen en jongeren met een fysieke beperking.
Een week lang kunnen ze even alle zorgen achter zich laten en kunnen ze volop genieten van verrassende activiteiten zoals racen met aangepaste sportwagens, snorkelen tussen zoetwatervissen, kiten, een hoogteparcours...
Tijdens 'Beachfun on Wheels' (van 14 tot 19 augustus in Lombardsijde) kunnen een tiental kinderen van 10 tot 16 jaar zich helemaal uitleven en hun grenzen verleggen.
Vergeet die rode cirkel rond 21 november in uw agenda. Het WK voetbal in Qatar gaat dan toch een dag vroeger van start. Zo kan het gastland de traditie in ere houden en de openingsmatch tegen Ecuador afwerken.
Het hing al enkele dagen in de lucht en is nu ook officieel: het WK in Qatar begint op zondag 20 november in plaats van maandag 21 november.
AZ Herentals heeft een sloopvergunning aangevraagd voor 3 panden op de hoek van de hospitaalsite aan de Nederrij. De Herentalse verfgroot- en kleinhandel Verpoorten had er jarenlang hun erg populaire winkel met magazijnen.
Deze verhuisde een hele tijd geleden naar de industriezone aan de Toekomstlaan naast de E313. Het AZ Herentals heeft de 3 panden vanaf de hoek gekocht en vraagt nu een sloopvergunning aan om de gebouwen, bijgebouwen en alle verhardingen te mogen slopen.