Met het nieuwe schooljaar in aantocht, is gemeente Lille op zoek naar gemachtigd opzichters.

Een gemachtigd opzichter, of brigadier, helpt kinderen tijdens schooldagen veilig over te steken. Schepen van Vrijwilligers Chiel Danckers (Inzet): "We vinden het in onze gemeente heel belangrijk dat kinderen veilig aan de schoolpoort geraken. Ons team van brigadiers vormt hierbij een onmisbare schakel. Op dit moment hebben we een tekort aan gemachtigd opzichters in onze gemeente, vooral in Gierle hebben we dringend extra vrijwilligers nodig. We willen daarom bij deze een warme oproep doen en hopen dat we veel positieve reacties krijgen."

Wie brigadier wordt bij gemeente Lille ontvangt een vrijwilligersvergoeding van 5 euro per shift.

Je krijgt een gratis opleiding, een verzekering lichamelijke ongevallen en burgerlijke aansprakelijkheid en je ontvangt de nodige begeleiding en ondersteuning.  Schepen vrijwilligers Chiel Danckers (Inzet): "Iedereen die minstens 18 jaar is en over wat vrije tijd beschikt, kan zich opgeven als gemachtigd opzichter. We hebben ochtendshiften, middagshiften en avondshiften. Er wordt niet van je verwacht dat je elke shift voor jouw rekening neemt, we zijn al heel erg blij met enkele momenten per week. Je kan zelf aangeven welke shiften voor jou passen."

Alle info vind je terug op www.lille.be/word-brigadier. Wie interesse heeft, kan contact opnemen met de gemeente via vrijwilligerswerk@lille.be of 014 75 14 11.