Al meer dan 100 klachten over vernuftige oplichting via booking.com: zo herken je het en dit kan je doen
Meer dan 100 vakantiegangers hebben de afgelopen weken bij Testaankoop gemeld dat ze het slachtoffer zijn geworden van phishing via booking.com.
Heel veel mensen trappen erin
Laura Clays - Testaankoop
Het verontrustende is dat de berichten ook gestuurd worden via het bookingplatform zelf, de oplichters slagen erin om het account van het hotel te hacken op booking
Dat bericht komt dan van oplichters die erin geslaagd zijn om het account van het hotel te hacken op booking. "Zo hebben ze al je data: de datum waarop je gaat afreizen, je naam, reserveringsnummer, telefoon..." Dat maakt het bijzonder geloofwaardig.
Uiteraard staat er dan ook een link in om te betalen, waar je dan vervolgens naar een andere pagina geleid wordt waar je gegevens moet invullen of een betaling moet doen. In beide gevallen ben je (veel) geld kwijt. (VRTNWS)