Duidelijk negatief advies van alle 28 Kempense gemeenten tegen nieuwe besparingsronde bij De Lijn
In Geel werd vanochtend felle actie gevoerd tegen de nieuwe besparingsplannen van De Lijn.
In de vervoerregio Kempen moet er €1,8 miljoen bespaard worden en dat is pak meer dan in andere regio's, zeggen de vakbonden, maar ook mobiliteits- en armoedeverenigingen.
De actievoerders trokken naar de Vervoerregioraad Kempen die in Geel werd gehouden. Intussen hebben de betrokken 28 gemeenten negatief advies gegeven.
De vertegenwoordigers van de 28 Kempense gemeenten die deel uitmaken van de vervoerregio keuren het plan af. Unaniem.
Voorzitter Jan Bertels (Kamerlid) uit Herentals is zeer tevreden. Het negatieve advies gaat nu naar de Vlaamse overheid. Dat betekent dat de besparingsplannen opnieuw naar de tekentafel moeten.
"Ook de Kempen hebben recht op goed openbaar vervoer"
Jan Bertels (Vooruit), burgemeester Herentals & Kamerlid.
Verenigingen zoals TreinTramBus, Grootouders voor het Klimaat, Hart boven Hart en Alleman Mobiel trokken samen met de vakbonden ACV en ACOD naar de Vervoerregioraad Kempen in Geel. Met resultaat.
In de Kempen moet er bijvoorbeeld 3 keer meer bespaard worden dan in de regio Mechelen. Er zal in de Kempen €1,8 miljoen moeten bespaard worden.
'Nee tegen de domme plannen van N-VA Annick De Ridder'
“Zo vindt minister voor Mobiliteit Annick De Ridder (N-VA) dat er geen bussen moeten rijden tussen stations, als er treinen rijden. Voor de bus moesten reizigers 3 euro betalen. Nu komt er 2,5 euro extra bij voor de trein per enkele rit”, onderstrepen de actievoerders.
Wordt vervolgd.