Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Goud en brons voor Hotelschool Turnhout

Hotelschool Turnhout AEHT Cornet Trophy

Hotelschool Turnhout nam, net als verschillende andere Vlaamse scholen, afgelopen week deel aan de 11 editie van de ‘AEHT Cornet Trophy’ in Antwerpen. Gedurende deze wedstrijd nemen leerlingen uit de studiegebieden Hotel, Bakkerij en Toerisme het in nationale teams tegen elkaar op in verschillende proeven die zich telkens richten op een andere discipline.

“Onze school nam deel met twee leerlingen van het 5de jaar Restaurant-keuken”, zegt George Van der Veken, pedagogisch coördinator Hotelschool. “Gabriela Madjev nam deel in de discipline restaurant service, terwijl Amke Janssens deelnam aan de discipline keuken.”

Tijdens de tweedaagse wedstrijd gaan de studenten aan de slag met lokale producten, bier en food pairing. Belgische producten zijn van wereldklasse. Veel mensen vinden die kwaliteit vanzelfsprekend, maar dat is het zeker niet. Ook dat bier over een rijker aroma- en smakenspectrum dan wijn beschikt waarmee je gerechten kan combineren, is nog te weinig bekend.

De deelnemers werden door loting gekoppeld aan een leerling van een andere hotelschool. Het kunnen samenwerken was dan ook een belangrijk aspect in de jurybeoordeling. De wedstrijd bestaat uit zes onderdelen: een individuele schriftelijke test, een theoretische/praktische groepsvoorbereiding, een vaardigheidsproef, een budgetopdracht en een praktische proef.

“Na een zenuwslopende competitie kunnen we melden dat Amke Janssens met haar teamgenoot uit Oostende een prachtige 1ste  plaats heeft gehaald”, zegt George Van der Veken met enige fierheid. Gabriela Madjev presteerde in de wedstrijd ook zeer goed en behaalde de 3de plaats met teamgenoot Niels uit Hoogstraten.

In november  vertegenwoordigen onze leerlingen de internationale conferentie in Vilnius, Litouwen.

 
 
 
Hotelschool Turnhout AEHT Cornet Trophy

Hotelschool Turnhout AEHT Cornet Trophy

Hotelschool Turnhout AEHT Cornet Trophy

Hotelschool Turnhout AEHT Cornet Trophy

Hotelschool Turnhout AEHT Cornet Trophy

Hotelschool Turnhout AEHT Cornet Trophy

Hotelschool Turnhout AEHT Cornet Trophy

Deel dit artikel