Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Oppositieraadslid Els Sterckx (VB) : "Het kan niet dat een stadsbestuur zelf VIP-tickets vraagt in ruil voor subsidies"

foto nnieuws 2015 hff

Oppositieraadslid Els Sterckx (Vlaams Belang)  wil de VIP-voordelen schrappen uit de overeenkomst met de organisatie Herentals Fietst & Feest (HFF).

 

Op de gemeenteraad van vanavond heeft ze een amendement ingediend om de gratis VIP-tickets voor het stadsbestuur te schrappen uit de samenwerkingsovereenkomst met vzw Herentals Fietst & Feest (HFF).

 

In de overeenkomst voorziet de stad een jaarlijkse subsidie van €85.000, aangevuld met uitgebreide logistieke en materiële ondersteuning. Vlaams Belang benadrukt dat dergelijke steun verantwoord kan zijn, op voorwaarde dat de return duidelijk in het algemeen belang ligt, zoals promotie van de stad en ondersteuning van de lokale economie.

 

 

“Wat voor ons niet kan, is dat het stadsbestuur daarbovenop ook nog eens 16 VIP-tickets op donderdag en 8 VIP-tickets op vrijdag vraagt,” stelt Els Sterckx. “Dat heeft niets te maken met beleid of algemeen belang, maar creëert wel de indruk dat publieke middelen gekoppeld worden aan persoonlijke voordelen.”

 

 

Vlaams Belang diende daarom een amendement in om deze bepaling te schrappen. Volgens de partij moet elke vorm van tegenprestatie transparant zijn en gericht op de gemeenschap, niet op individuele voordelen.

“Het kan niet dat een stadsbestuur zelf VIP-tickets vraagt in ruil voor subsidies. Subsidies moeten leiden tot maatschappelijke meerwaarde, niet tot VIP-behandeling voor stadsbestuurders”, besluit Sterckx.

 

foto nnieuws 2015 hff