'Een allereerste GP Rik Van Looy zonder de Keizer... Het is even wennen' - zonovergoten massaal eerbetoon - extra foto's
Vice-premier Jan Jambon kwam de GP Rik Van Looy-organisatie een hart onder de riem steken met felicitaties aan de initiatiefnemers Luc en Marcel De Voeght en team -- ook truitjes- en collectoritems-verzamelaar Silveer Jespers uit Retie mocht mee op de foto - Silveer had onder meer een fiets mee waarop Rik in 1958 nog heeft gereden - foto NNieuws
"De allereerste GP Rik Van Looy zonder de Keizer... Het is even wennen", klonk het bij de 100-en supporters aan de start bij het gemeentehuis van Westerlo, en bij de aankomst in Herentals. Rik himself had voor een stralend zonnetje gezorgd.
Kleindochter Jessica Van Looy gaf samen met Westels burgemeester Guy Van Hirtum de start.
De 24-jarige Deen Mads Andersen zorgde voor een afgetekende overwinning na een lange solo en zette de 166 beloftevolle renners een 'Deens hakje'. Zilver was voor Tobias Müller, brons voor Aniorte Ma Peñalver.
"Bijzondere dank aan het gemeentebesturen van Westerlo en Herentals, burgemeesters Guy Van Hirtum en Jan Bertels, de sponsors, de massa supporters, en alle medewerkers voor en achter de schermen", besluit een fiere Luc De Voeght.
"Het was de vurigste wens van Rik Van Looy dat we deze GP 2025 editie organiseerden als eerbetoon voor de Keizer van Herentals. Dank allemaal !"
Rik Van Looylaan in Herentals
Het Herentalse stadsbestuur huldigt volgende maand de Rik Van Looylaan officieel in. De naam 'Olympiadelaan' verdwijnt dan.
Expo 'Van Koers en Foers'@gemeentehuis Westerlo
Tot 25 september kan je nog genieten van de expo Van Koers en Foers @gemeentehuis Westerlo, Boerenkrijglaan. Een aanrader.
De expo met veel aandacht aan Rik Van Looy en Kempens talent, is open tijdens de openingsuren van het gemeentehuis en in het weekend van zaterdag 13 en zondag 14 september tussen 13 en 17 uur. De overige weekends is de tentoonstelling niet geopend.
Herbekijk de wedstrijd HIER langs stream RTV
Foto's NNieuws Guy Verellen red.