Ambachtelijke brouwerij Leysen heeft een speciaalbier voor keizer Rik Van Looy gelanceerd. Het kwaliteitsbier kreeg de naam : 'De Keizer van Herentals'.
'Keizer Rik (86) is zeer vereerd dat de wereldkampioen z'n eigen bier kreeg', zegt Luc De Voeght, stichter-organisator van de Grote Prijs Rik Van Looy.
'Het brouwsel heeft een alcoholpercentage van 7,2% en is dus best stevig', weet brouwer Jorge Leysen. 'We gebruikten de beste hop van Poperinge. Koriander en extra kruiden geven die aparte Keizers-toets. Het is een goud blond biertje. Met fijne pareling en mooie schuimkraag. In de geur vind je hints van bloemen/fruit (citrus die gebruikt is) en een lichte kruidigheid van de hop.
In de smaak komt een frisse bitterheid naar voor van deze uitzonderlijke Belgsiche hop. Fuggles. Target. De kruidigheid van de peper en het paradijszaad prikt wat op de tong. De bitterheid is mild maar blijft voldoende lang hangen.
800 liter zijn nu langs 2.400 flesjes van 33cl in distributie gegaan. Het brouwproces duurt zo'n 6 weken, dus als je voor Kerstmis extra wil bestellen, moeten we stilaan opnieuw gaan brouwen. Met veel plezier trouwens.
Je kan o.a. bij Drankenhandel Verreydt in Noorderwijk/Lille/Olen, Van Eccelpoel Herentals, Willems in Grobbendonk en De Kroon in Vorselaar een primeur gaan proeven.
Het bier is karaktervol, pittig en gerijpt in Herentals. Op de flesjes prijkt de Keizer in een gele trui en ook enkele Herentalse monumenten.
Het schoolse ontwerp van het etiket is van Lore Torfs. 'Uiteraard staat de Keizer op het etiket gehuld in een gele trui. Je ontdekt ook Herentalse monumenten : de Lakenhal, Toeristentoren, Bovenpoort en enkele huizen op het Begijnhof met vooraan de omheining van Van Aerschot.'
'Waardering vanwege de supporters van Rik Van Looy'
'Dat gaat de massa supporters van Rik Van Looy over heel Europa zeker waarderen', vervolgt Luc De Voeght. Het speciaalbier zit vol verrassingen qua ingrediënten, neus, smaakintensiteit en afdronk, gewoonweg een subliem bier perfect op maat voor kampioenen én de massa wielertoeristen.
Onze redactievrienden van de Franse sportkrant L'Équipe gaan er zeker ook aandacht aan besteden. Rik blijft tot vandaag een wielermonument, ook in Frankrijk en Italië.'
Standbeeld voor Rik Van Looy in Grobbendonk
'Burgemeester Marianne Verhaert zou met ons comité in oktober aan het gemeentehuis op het Astridplein een standbeeld voor Rik Van Looy inhuldigen', vervolgt Luc De Voeght.
'Deze feestelijke onthulling stellen we echter door de coronacrisis uit tot volgend jaar in de zomer, zo'n 14 dagen voor de GP Rik Van Looy plaatsheeft. Het standbeeld krijgt een naamplaatje met het palmares van de Keizer en LED-verlichting.'
Met speciale dank aan onze burgemeester Marianne Verhaert en het schepencollege & gemeenteraad, en de sponsors DOMO Elektro (Marcel De Voeght), en Luc De Voeght Consulting.'
In Herentals krijgt Rik Van Looy in december bij z'n standbeeld aan Den Druyts Grote Markt (eindelijk) LED-verlichting en een naamplaat met z'n palmares.
Foto's Johan Termmeman / Nnieuws.
De week van het Loukuptimisme ziet er in grote lijnen zo uit - online uiteraard)
- elke dag een ander aspect van Lou'k up dat belicht w: rouw- en verliescoach, afscheidsplanner + opmaken afscheidsakte, positiviteitscoach, webshop met troostkadootjes, VZW Lou'k up fonds + meters voorstellen, workshops, inspiratiecafes en opleidingen
- elke dag getuigenissen van mensen die ik ontmoet en begeleid heb
- een open vraag rond rouw en verlies + interactie
- Q&A: Facebook live
Vaccinatiecentrum De Waai in Geel is zo goed als klaar. Op vijf dagen tijd installeerden de stadsmedewerkers onthaalbalies, administratieve ruimten, vaccinatieboxen, een wachtruimte en de nodige pc's.
Volgende week staan nog enkele kleinere werkzaamheden gepland, zoals het aanbrengen van signalisatie. Tegen 1 februari zal het vaccinatiecentrum volledig ingericht zijn om te kunnen proefdraaien. Minister Bart Somers kwam - zaterdag 23 januari - alvast een kijkje nemen.
De wereldberoemde Amerikaanse talkshow-presentator Larry King is overleden. Hij presenteerde decennialang het programma "Larry King Live" op nieuwszender CNN.
Larry King was 87 jaar. Hij werd enkele weken geleden in het ziekenhuis opgenomen met een coronabesmetting. (VRTNWS)
Larry King, the famous TV interviewer who hosted "Larry King Live" on CNN for 25 years, has died at age 87 https://t.co/vLvb87cc73
De spoorwegoverwegen in Olen en Geel bleven vanmorgen een tijdlang geblokkeerd nadat arbeiders bij werken een kabel hadden beschadigd die de seinregeling aanstuurt.
Hierdoor trad een veiligheidssysteem in werking waardoor alle overwegen op de spoorlijn in Olen en Geel dicht gingen.
Vrijdagochtend werd beslist om ook alle leerlingen van het 6e leerjaar van gemeentelijke basisschool De Zandloper in Rauw preventief in quarantaine te laten gaan.
De quarantaineverplichting geldt zowel voor de leerlingen als de betrokken leerkracht.
De beslissing werd in overleg met de gemeentelijke crisiscel genomen nadat ook in deze klasgroep twee leerlingen positief testten op corona.
OKRA staat bekend en vermaard om zijn ledenfeesten.'Met heel wat OKRA-vrienden en vriendinnen gezellig samen tafelen, dansen en zingen', zegt Benny Van Campfort van OKRA regio Kempen.
'Namiddagen waar vele leden lang van tevoren naar uitkijken.
Natuurlijk is dat nu niet mogelijk. Al bijna een jaar leven we in een wereld waar we mekaar niet mogen vastpakken.
OKRA-leden, vrienden en vriendinnen zijn van mekaar gescheiden.
De organisatoren van het Gladiolen-festival in O.-L.-Vrouw Olen willen dit jaar tijdens het pinksterweekend hoe dan ook doorzetten. 'Dat zijn we gewoon moreel verplicht aan ons publiek, de vrijwilligers, sponsors, artiesten en leveranciers die ons al jaren trouw zijn', zegt woordvoerder Kristof Geens.
"Wat dat gaat worden en wanneer ligt momenteel nog open. Voor details is het te vroeg. We hopen op spoedige en goede beslissingen. We hebben enkele opties in een lijstje gezet zodat we later sneller kunnen schakelen. Afwachten is de boodschap.'
De postbodes van het sorteercentrum van Heist-op-den-Berg zijn terug aan het werk gegaan na hun staking van gisteren.
Vakbonden en directie hebben een akkoord bereikt. De postbodes hadden het werk neergelegd omwille van de te hoge werkdruk.
Lierse en Club NXT hebben het tweede deel van de competitie afgetrapt in 1e klasse B. Lierse nam revanche voor de eerdere nederlaag in de competitie, de enige zege voor de beloften van Club Brugge. Fessou Placca was met 3 goals het mannetje.
Vandaag is gebleken dat in het vierde (enkel klas 4B) en vijfde leerjaar van de GBS Hulshout drie kinderen besmet zijn met de Britse variant van het coronavirus.
De ouders van de kinderen in de betrokken klassen werden door de school verwittigd en hebben de nodige instructies ontvangen.
Testen en quarantaine